Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bernardyna, Marek, Wacław
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  16°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  18°C / 12°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  20°C / 13°C

To najczystszy biznes w Laskowicach

Andrzej Bartniak
14 września, 16:19
Żeby zrealizować marzenia o własnym biznesie, wystarczy czasami poszukać kogoś, kto w niego uwierzy i zapewni odpowiednie fundusze na start. Tak było w przypadku Aleksandra Grzempy, który dzięki dotacji z Lokalnej Grupy Działania otworzył firmę zajmującą się utrzymaniem czystości.
Dzięki dotacji Aleksander Grzempa z Laskowic mógł kupić profesjonalny sprzęt do sprzątania
Fot. Andrzej Bartniak

Utrzymaniem czystości Aleksander Grzempa z Laskowic zajmuje się od 2009 r. Zanim jednak zdecydował się na własną działalność, robił to dla jednej z placówek oświatowych.

- Stopniowo dojrzewałem do myśli, że może warto byłoby zająć się tym na własną rękę - opowiada o kulisach założenia firmy. - Powstrzymywał mnie jednak przed tym brak pieniędzy. Szczęśliwym trafem żona opowiedziała mi o działalności Lokalnej Grupy Działania w Chełmnie. Pomyślałem sobie, skoro tam stwarzają takie możliwości, to pewnie w Świeciu również można liczyć na pomoc.
Partner strategiczny działu Biznes

Nie pomylił się. Trafił do Lokalnej Grupy Działania Gminy Powiatu Świeckiego. W sumie formalności zajęły pół roku. Trwało to tak długo, bo pojawił się w momencie, gdy zakończył się jeden okres finansowania i trzeba było czekać na kolejną pulę pieniędzy.

- Ogromnej pomocy w wypełnieniu unijnych formularzy udzieliły mi panie z biura LGD w Świeciu - podkreśla Aleksander Grzempa.

Myślę o dalszym rozwoju firmy. Chciałbym wprowadzić nowe usługi, a być może również zatrudnić pracownika, bo zleceń stale przybywa

Dzięki środkom na rozpoczęcie działalności w wysokości 50 tys. zł firma Centrum Czystości AG wystartowała w marcu 2019 r. Z każdym kolejnym miesiącem stopniowo poszerzała się zarówno baza klientów, jak i panel usług.

Na początku zlecenia dotyczyły głównie prania tapicerek samochodowych i dywanów. Potem w ofercie pojawiły się m.in. odnawianie elewacji, usuwanie graffiti, osuszanie pomieszczeń, impregnacja kostki brukowej, ozonowanie, a nawet usuwanie skutków pożarów i zalania.
REKLAMA

- Zdecydowana większość moich klientów mieszka na terenach wiejskich - mówi Aleksander Grzempa. - Ma to zapewne związek z tym, że ich poszukiwanie zaczynałem właśnie na wsi, a potem już zadziałała poczta pantoflowa.

Przedsiębiorca z Laskowic nie kryje, że jeżeli pojawi się taka możliwości, to ponownie skorzysta z oferty LGD.

- Myślę o dalszym rozwoju firmy. Chciałbym wprowadzić nowe usługi, a być może również zatrudnić pracownika, bo zleceń stale przybywa - mówi Aleksander Grzempa.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz