Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Andrzej, Zbysław, Justyna

Nie stać cię na obiad? W barze Pyza zjesz go za darmo

Andrzej Bartniak
26 października, 18:48
Zapoczątkowana przed rokiem akcja wciąż trwa. Jej zasady są proste. Wystarczy zapłacić za dodatkowy posiłek, a paragon powiesić na specjalnej tablicy. Osoba potrzebująca może w ten sposób wybrać sobie ciepłe danie.
Izabela Drąg przypina paragony na darmowe posiłki do specjalnej tablicy
Fot. Andrzej Bartniak

Partner strategiczny działu Biznes

Trudno oszacować, ile do tej pory wydano bezpłatnych obiadów. Nikt nie prowadzi takich rachunków. Codziennie korzysta z nich kilka osób.

- Nie jest to stała grupa, chociaż są tacy, którzy pojawiają się częściej niż inni - tłumaczy Izabela Drąg z baru mlecznego Pyza w Świeciu. - Nikt, kto odbiera darmowy posiłek nie musi się tłumaczyć, dlaczego z niego korzysta. Wychodzimy z założenia, że najwyraźniej nie jest w stanie za niego zapłacić. To wystarczy. Czasami są to osoby bezdomne lub starsze. Przez jakiś czas regularnie przychodziła pewna kobieta w ciąży, która widać było, że ma problemy finansowe.

Kim są osoby, które fundują posiłki potrzebującym? Jedynym wspólnym mianownikiem wydaje się być wrażliwość na biedę.
REKLAMA

- Jest kilku klientów, którzy regularnie kupując dla siebie obiad, biorą dodatkową zupę na paragon - mówi pani Izabela. - Nie brakuje też fundatorów, którzy sami nie za wiele mają, ale chcą się podzielić z kimś, kto ma jeszcze mniej - podkreśla.

Oczywiście w ciągu roku zdarzały się dni, że nikt nie wykupił dodatkowego posiłku i wtedy w dobroczyńców przemieniali się prowadzący bar Marcin Eilmers i Magdalena Kalinowska, pomysłodawcy tej charytatywnej akcji.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, od 24 października lokale gastronomiczne muszą ograniczyć swoją działalność do sprzedaży na wynos. Potrzebujący nadal mogą jednak liczyć na ciepłe danie w barze Pyzie mieszczącym się przy ul. Klasztornej 14 w Świeciu (w podwórzu). Z tą różnicą, że nie mogą go zjeść w lokalu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA