Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Sabina, Szymon

Rośnie następna Biedronka. To już ósma w powiecie świeckim

Andrzej Pudrzyński
6 października, 20:09
Biedronka i Dino prowadzą walkę o klientów. Budują sklep za sklepem, zwłaszcza na wsi.
Biedronka w Warlubiu powstaje niedaleko ronda na drodze krajowej nr 91
Fot. Andrzej Pudrzyński

Partner strategiczny działu Biznes

Polskie Dino, które pojawiło się na rynku dużo później niż portugalska Biedronka, wyprzedziło już starszego konkurenta. W powiecie świeckim Dino ma 9 marketów. Ostatni powstał w Nowem, a obecnie trwa budowa 10 w Sulnowie koło Świecia.  

Biedronka zorientowała się, że może stracić pozycję na rynku i również zaczęła budować sklepy na wsi. Są one mniejsze niż w miastach, nie tylko od tych w Świeciu, ale też w Nowem.

Pobudowany w 2017 r. market przy ul. Bydgoskiej w Nowem ma nieco ponad 800 m kw. powierzchni sprzedaży, a otwarty w tym samym roku sklep w Osiu 650 m kw. Jeronimo Martins coraz częściej buduje właśnie sklepy o podobnej wielkości lub niewiele większe niż Dino, aby walczyć z polską siecią o klientów na wsi.
REKLAMA

Biedronka ma w powiecie świeckim 7 sklepów, z czego cztery w Świeciu oraz po jednym w Nowem, Osiu i Pruszczu. Wkrótce dołączy do nich market w Warlubiu, budowany przy zjeździe z ronda na drodze krajowej nr 91 w kierunku Kościerzyny. Prace rozpoczęto ponad cztery miesiące temu. Firma nie podaje jednak, na kiedy zaplanowano otwarcie.

- Ze względów operacyjnych i biznesowych nie komunikujemy z wyprzedzeniem potencjalnych planów – informuje biuro prasowe Jeronimo Martins.

Biorąc pod uwagę zaawansowanie prac, na pewno stanie się to przed świętami Bożego Narodzenia, tym bardziej, że dla handlu ten okres to złote żniwa.  

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (11)

Następny syf jakim jest biedronka 

Odpowiedzi: 0

Biedra to niech lepiej zadba o jakość mięsa, bo szkoda gadać. Albo niech wyremontują tę kupę śmieci na pksach.

Odpowiedzi: 0

Może obecność Biedronki zweryfikuje ceny w Warlubiu.

Odpowiedzi: 2

Bela weź się do pracy.... i kupuj ten syf z biedny ......

Odpowiedzi: 0

Bela to masz pojęcie??? Myślenie boli?..... Bozia nie dała rozumu?

Odpowiedzi: 0

Biedronka na Sikorskiego ciągle czegoś nie ma ,np sosy knora chińskiego nie uraczysz lepiej odrazu jechać np. do tesco. Idziesz na zakupy to nie kupisz wszystkiego po wykładają po trochę towaru i w konsekwencji musisz iść do innego sklepu dokupić resztę towarów .Najgorsza biedronka w mieście .

Odpowiedzi: 0

najgorsza to jest w Przechowie, te damy wciaz nadasane , ze maja obslugiwac ..zenada , za kare tam pracuja , przyswieca tam idea SPRZEDAWCA NASZ PAN ..

Odpowiedzi: 0

SZKODA BO JAK TYCH MALYCH SKLEPOW ZABRAKNIE TO LUDZIE POPATRZA NA to z innej strony oni cały czas starają  dla was święta i niedziele sobie przypominają 

Odpowiedzi: 1

oj zabraknie tych fajnych sklepów!!!!!

Odpowiedzi: 0

Biedra we wsi potrzebna jak umarłemu kadzidło.

Wiecej szkód niz zysków, podatku nie zaplaci, małych sklepikarzy wykonczy i tyle z niej pożytku. No ale bedzie mozna świeżaki czy inne tam barachło zbierac.

No ale nasz "jedyny" włodarz był jej przychylny, ciekawe ile z to dostał? Adwokaci dużo kosztują.

Odpowiedzi: 0

Bardzo chwalę sobie zakupy w DINO w Grupie.

Świeże produkty,duży wybór wędlin i mięs.Często korzystne promocje.Miła obsługa ,ktora pracuje bez zarzutu. W sklepie zawsze czysto i schludnie. TO wszystko sprawia,ze juz od dłuższego czasu robimy tam zakupy.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz