Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Jest już rozkład jazdy nowej linii Świecie-Pruszcz-Serock. Wiadomo też, kto będzie woził pasażerów

Andrzej Bartniak
10 września, 17:29

Zgodnie z zapowiedzią od 1 października zostanie uruchomiona nowa linia komunikacji publicznej na trasie Świecie-Pruszcz-Serock. Będzie ją obsługiwać firma Es-Bus ze Świecia.

Na nowej trasie będą kursowały busy świeckiej firmy Es-Bus
Fot. Andrzej Bartniak

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Busy firmy Es-Bus wożą pasażerów w Świeciu i na terenach wiejskich gminy. Firmy nie należy mylić z Markpolem, który obsługuje komunikację miejską, dofinansowywaną przez miasto. Es-Bus nie korzysta z dotacji gminy.

Uruchomienie nowej linii to efekt porozumienia powiatu świeckiego z wojewodą kujawsko-pomorskim.

Z przeprowadzonej przez powiat analizy połączeń autobusowych wynikało, że największe potrzeby w skomunikowaniu ze Świeciem ma gmina Pruszcz. Chodziło przede wszystkim o zapewnienie dojazdów do szkół ponadpodstawowych około 40 uczniom.
REKLAMA

Zapytanie ofertowe złożono trzem przewoźnikom. Najkorzystniejsze warunki zaproponowała firma Es-Bus i to właśnie jej powierzono obsługę trasy Świecie-Pruszcz-Serock. W przeciwieństwie do kursów w gminie Świecie, na tej trasie firma będzie korzystała ze wsparcia finansowego powiatu.

W budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 30 tys. zł. Na razie trudno określić, nawet w przybliżeniu, ile z tej kwoty trzeba będzie dołożyć do raczej nierentownego, za to potrzebnego, połączenia.

- Z rachunków wynika, że 30 proc. kwoty do każdego wozokilometra dokłada wojewoda, a 70 proc., pomniejszone o wypływy z biletów, powiat - tłumaczy Zbigniew Semrau, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świeciu.
REKLAMA

Przy dużej frekwencji, nowa linia będzie niewielkim obciążeniem dla powiatu. Przy słabym, pochłonie do końca roku 30 tys. zł i zapewne ostudzi plany uruchomienia kolejnych linii. Chyba, że gminy będą chciały partycypować w kosztach.

Poniżej publikujemy rozkład jazdy busów na nowej linii (ważny od 1 października).
REKLAMA

Świecie-Pruszcz-Serock:

Serock-Pruszcz-Świecie:

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (4)

Pewnie, że es-bus, gdzyż w awaryjnej sytuacji kiedy nie udał im się wygodny przetarg na komunikację miejską przez nieoczykiwaną oferte firmy z daleka musieli dostać coś na pocieszenie.

Odpowiedzi: 0

Kto ci broni założyć firmę i zjąć się przewozami pasażerskimi? Też możesz kosić te kokosy.

Odpowiedzi: 1

założyć można. kupić kilka busów. Ale póżniej jeszcze trzeba mieć kolegów tu i tam żeby mieć łatwy przetarg.

Odpowiedzi: 1

No  gdyby  były  te  znajomości  to  pewnie  mieliby   dofinansowanie  do  istniejących linii  A  jakoś  nie  mają  jak  to  wynika z  artykułu.  Poza  tym  wolę  żeby  to  był  lokalny  przewoźnik  niż  jakiś  z  drugiego  końca  Polski.  Zresztą  kokosów  pewnie z  tego  nie  będzie patrząc  obiektywnie.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz