Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogna, Brygida
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  23°C / 19°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 16°C
 • rozproszone chmury
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Powiat trochę mniej bezpieczny. Przybyło wypadków, ofiar śmiertelnych i przestępstw

red
10 lutego, 20:12

Komenda Powiatowa Policji w Świeciu podsumowała ubiegły rok. Wyniki przedstawiono na odprawie z udziałem starosty, prokuratora rejonowego i zastępcy komendanta wojewódzkiego.

W tym wypadku we wsi Krusze zginęły dwie osoby. W sumie na drogach powiatu poniosło śmierć 17 osób
Fot. KPP w Świeciu

Liczba wypadków drogowych wzrosła z 44 w 2017 r. do 46 w 2018 r. W 15 wypadkach aż 17 osób poniosło śmierć (o 6 więcej niż rok wcześniej).

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących oraz niewłaściwie wyprzedzanie.
REKLAMA

Wzrosła też przestępczość kryminalna. W ubiegłym roku funkcjonariusze przeprowadzili 1805 postępowań przygotowawczych, o 137 więcej niż w 2017 r.

W komendzie w Świeciu, oprócz postępowań dotyczących posiadania narkotyków, prowadzono również postępowania o tzw. produkcję narkotyków, uprawę roślin i handel narkotykami, eliminując z lokalnego rynku prawie 5 kg różnego rodzaju środków odurzających.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz