Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  23°C / 12°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Sanepid szuka pasażerów pociągu InterCity. Jeden z podróżnych miał koronawirusa

bart
1 lipca, 18:59

Jak podaje stacja RMF krakowski sanepid szuka pasażerów, którzy 19 czerwca jechali pociągiem InterCity relacji Bielsko-Biała - Gdynia oraz osób, które trzy dni później podróżowały na tej linii z powrotem. Sanepid prosi o kontakt z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. U jednego z podróżnych stwierdzono COVID-19.

Fot. 123RF / zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

Pociąg zatrzymywał się na stacji w Laskowicach. Jak podaje sanepid chodzi o pasażerów, którzy 19 czerwca podróżowali w wagonie nr 6 pociągu nr 4520, który wyjechał z Bielska-Białej o godz. 4.01. W przypadku drogi powrotnej, 22 czerwca, chodzi o pasażerów jadących w wagonie nr 8. Pociąg z Gdańska wyjechał o godz. 15.05.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tymi pociągami rozpoznano COVID-19. W związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący tymi wagonami powinni skontaktować ze służbami sanitarnymi. To niezbędne w celu ustalenia kontaktów z osobą zakażoną - czytamy w komunikacie.
REKLAMA

W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z pasażerów, prosimy o niezwłoczny kontakt z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną osoby, które podróżowały:

19 czerwca pociągiem IC 4520 relacji Bielsko-Biała - Gdynia, wyjazd z Bielska-Białej o godz. 4:01,

22 czerwca pociągiem IC 5420 relacji Gdynia - Bielsko-Biała, wyjazd z Gdyni o godz. 15:05.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Ło Matko Polko tera cale Laskowice w papademi i kwarantannie

Odpowiedzi: 0

ludzia się już w głowach p0pier....kogo obchodzi że jakiś burak z Krakowa jechał pociągiem, wow ale wyczyn.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz