W tym roku nie będzie Biegu Rycerskiego w Świeciu. Co się stało?

Bieg Rycerski był jedną z najbardziej popularnych masowych imprez sportowych w Świeciu.

bieg-rycerski-3

REKLAMA

W tym roku odbyłaby się już siódma edycja Biegu Rycerskiego, w którym co roku bierze udział około 800 zawodników. Na mecie pojawiali się zarówno doświadczeni biegacze, jak i zupełni amatorzy nie tylko ze Świecia i powiatu, ale też dalszych regionów kraju.

Co się zatem stało, że w maju, jak co roku, wielbiciele biegania nie wyruszą w 10-kilometrową trasę z zamkowego dziedzińca?
REKLAMA

Biegaczki, biegacze, kibice, partnerzy, sponsorzy … Trudna decyzja zapadła. W związku z bardzo dużym remontem Zamku w Świeciu oraz terenów wokół Zamku który jest zaplanowany na lata 2020-2021 nie będzie możliwość zorganizowania Biegu Rycerskiego – czytamy w komunikacie organizatorów. - Nie chcemy też przenosić biegu w inne miejsce, gdyż Bieg Rycerski jest nierozerwanie związany z Zamkiem. Do takiej imprezy naszym zdaniem niezbędne jest odpowiednie zaplecze, trasa, parking, strefa kibica, miejsce odpoczynku i oczywiście ZAMEK, dlatego Bieg Rycerski ma tylko jedno miejsce. Mamy nadzieję że nie zapomnicie o nas i jeśli terminy pozwolą przybędziecie do Świecia za rok w 2021 roku na koleją edycję Biegu Rycerskiego.

Organizatorzy nie wykluczają, że w skali lokalnej zorganizują innego rodzaju bieg, ale w innej formule i miejscu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA




Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors