Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Ponad 500 osób boi się o pracę. Nerwowo u producenta opakowań

Pracownicy Schumacher Packaging w Polednie boją się o zatrudnienie. Ma to związek z pogłoskami o sprzedaży firmy. To jeden z największych pracodawców w powiecie.

Udostępnij
Zakład Schumacher Packaging w Polednie

Około połowy stycznia w zakładzie Schumacher Packaging w Polednie (gmina Bukowiec), producenta opakowań z tektury, rozeszły się pogłoski o planowanej sprzedaży firmy.

- Nowy właściciel to nowe porządki. Ludzie boją się, że część z nich straci pracę. Niepewność jest tym większa, że szefostwo nie udziela żadnych informacji, a do Poledna przyjeżdżają przedstawiciele różnych firm i oglądają zakład - mówią pracownicy, którzy skontaktowali się z redakcją Extra Świecie.

Zakład w Polednie, zatrudniający ponad 500 osób, to jeden z kilku, jakie niemiecka spółka Schumacher ma w Polsce.

Reklama
Reklama

Firma należy do największych pracodawców w powiecie świeckim.

Wśród potencjalnych nabywców pracownicy wymieniają m.in. Mondi w Świeciu oraz firmy z Hiszpanii i Skandynawii.

Na ile w tym prawdy? Na razie trudno ocenić, bo zarząd spółki nie komentuje planów ewentualnej sprzedaży.

Reklama
Reklama

Nie wiadomo więc, czy zmiana właściciela miałaby dotyczyć tylko Poledna, czy też wszystkich zakładów, jakie Schumacher ma w Polsce.

W 2021 r. zakład w Polednie osiągnął 600,3 mln zł przychodu i 39,1 mln zł zysku. W 2022 r. przychód wyniósł 663 mln zł, a czysty zysk 24,5 mln zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
115 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Współczuję pracownikom, którzy mierzą się z poczuciem niepewności o własną przyszłość.
To przykre że nikt nie liczy się z ludźmi.

Obecny właściciel będzie chciał to sprzeda. A nowy właściciel będzie chciał to zamknie. Nikt nikogo pytać nie będzie

No niestety tak bywa ale dadzą radę tylko paznokcie będą delikatnie krótkie

Reklama

Pracownicy trzech okolicznych firm papierniczych wiedzą jaka jest sytuacja od dawna a dziennikarze lokalni jak zwykle robią sensację o Polednie. Firma nie zniknie więc ludzie nie mają się czego bać. Powodzenia

Może wywali cały zażąda dyrektorów to by pomogło

Wszystko zależy od tego komu sprzedadzą

Reklama

Taaa… Pomorska Fabryka Mebli też mydliła oczy… I teraz ludzie na lodzie… bez wypłat, świadectw pracy! I winnych brak… proponuję martwić się o siebie nie całość!!!

Jak kupi Mondi. Zrobi magazyn. Wywiezie maszyny…
Resztę można sobie dopisać…

No co jak zwolnią ludzie na gospodary swoje wrócą i przeżyją

Reklama

Jak pracowników zwolnią to należy im się odprawa 3 miesięczna.Imogą szukać pracy.A Bart lub Haber ta sama branża napewno zatrudni pracowników z doświadczeniem

Ledwo Tusk sie dorwał do władzy i już pierwsza firma zdycha

Hehe a co bart ma na siłę zatrudniać zatrudni handlowców z kontaktami tylko po co im robole jak ma dość swoich i większy kłopot i koszty

Reklama

A Mondi najlepszym pracodawcą, hm. Dlaczego nie ma żadnych komentarzy pod tamtym artykułem??
Jeśli po sąsiedzku ma się taaaką firmę to nie ma co się bać..

W Mondi jak co roku przed rozmowami ze związkami o podwyżkach, jest ciężko surowce drogie, słaby popyt itd. Przychodzi koniec roku i cyt rekordowy rok.

A co was to obchodzi kto? i czy? nikt nie kupi tego po to aby zamknąć to nie czas Balcerowicza że za paczkę papierosów kolega koledze zakład oddawał. Do pracowników proszę o jedno spokój i normalną pracę jak widać dużo chętnych jest na wasze miejsca a całym majątkiem tej firmy jesteście wy i tyle w temacie

Specjaliści od Tuska już płyną zająć wasze miejsca

Nie ma to jak rzetelne informacje od udziałowców od pługa i z komentarzy

Najgorzej jak obejs rany pisior dorwie się do klawiatury,to kultury w wypowiedziach już brak.

3/4 piszących komentarze stwierdzam to analfabeci

Co wy się tak martwicie -będzie dobrze,od niedawna mamy dwa święte kryształy do których się można modlić razem z jarusiem i spółką.Duma narodu nie znika.

Też spostrzegawczy i inni – nie bójcie się że zwolnią wam kogoś z rodziny jak napiszecie na nich jakiś prowokacyjny tekst – szkodzić jest najłatwiej, nie trzeba się wysilac

Co bardziej wartościowi pracownicy, którzy mogli już dawno stamtąd odeszli. Ci na górze od buźki sobie nigdy nie odjęli by temu na dole chociaż trochę poprawić. Ciągle normy w gorę, dziwne standardy na siłę i ideologia. Dopłaty zimowe i wiosenne jak oni to nazywają też mialybyc zabrane nie wiem czy zabrali. Chciał gościu budować fermę kurzą z dala od budynków pod lasem za krupocinem to elyta tamtejsza robiła protesty, że śmierdzieć będzie a najbardziej protestowali Ci którzy najdalej od tego mieszkali. Tak by była robótka w razie W. No ale wtedy byłoby ciężej o pracownika i trzebaby było coś podnieść albo zacząć się zachowywać.

Dobra wiadomość dla Wielkiego Sąsiada.Wakaty będzie kim uzupełnić, oczywiście paniami

Wiara i praca, praca i wiara, nie ma się co przejmować, za granicą nie ma komu robić na inżynierów z łódek, a i przy okazji można zarobić na swoje utrzymanie. Ewentualnie jest też spory potencjał w wojsku.

Jarkowi patriocie to możecie tepe platwusy buty czyścić,już niedługo zatęsknicie za wolną Polską, kolczatka już powoli się zaciąga

W UE wiedzą że przez Europę idzie fala bankructwa. Wszyscy traficie do wojska i pójdziecie na front. Aby zatrzymać niepokoje społeczne rozpetają wojnę i dużo was umrze w błocie. Po to jest ta wojna musicie zrobić miejsce nowym ludziom, nowy świat jest nie możliwy do skonstruowania że starymi ludźmi. TuSSka już podstawili, sikor na stanowisku i minister obrony największy paź w historii Polski Przecież o to w tym wszystkim chodzi

Schumacher wyprzedaje wie co robi ,kasę zawiną i spieprzą. Resztę sobie dopowiedzcie

Jeśli ktoś kupi zakład z dobrymi zyskami i zapłaci pewnie z 200-300 mln to nie po to aby zamykać i zwalniać ludzi. No może paru obiboków 😄

może ZUK ich kupi? kto wie… ambitny zarząd z doskonałą skutecznością.
Może Burmistrz w tym przypadku dopomoże.
MONDI, BART nie ma sensu…Bardziej ktoś nowy, może z innej branży? automotive?
😉 pozdro

Brawo dla internauty świnia z bloków dokładnie odczytał to co sie święci, reszta ślepców nie wie w czym sìę obracają a Komuchy wracają na stanowiska w boszevicji.

Pójdą orać pole do Stefana.

Stanowisko Schumacher po zebraniu zarządu ze związkami jest takie że zakład ma być sprzedany wraz z pracownikami, ale pod uwagę są brane inne opcje.

Nie jest zgodne z rzeczywistością przekonanie wielu osób, że w internecie jest się anonimowym.

Prawda taka ze najwiecej boja sie o swoje cieple posadki Ci co nic nie robią. pelno kierownikow brygadzistow i rodzinki. To samo w Grudziadzu. Porobili sie kierownikami goscie bez szkół i maja problem nawet maila napisac…pójdą do prawdziwej pracy to zginą po miesiącu bo nie ochroni tatuś wujek czy kuzynka i stąd ten lament.

A my robole sobie porodzimy

Kierownicy zmianowi na bruk cwaniacy bez szkół

Są gazety, które nie mogą w sposób niekorzystny pisać o Mondi. Hasło o Skandynawii musiało wyjść z Mondi. Tak mi się wydaje. Czy to jest prawda. W powiecie świeckim mówiono od pewnego czasu o Hiszpanach. Od wielu lat (m. in. 2010 rok) pracownicy Grupy Schumacher nie chcieli Mondi Group. Na pewno zaraz ten komentarz będzie skasowany przez administratora – wiadomo dlaczego. Ktoś musi prowadzić zakłady. Muszą one przynosić zyski. Inwestycje też muszą być. Pracownicy też chcą zarobić. Potrzebny jest spokój i porządek. PiS jako partia miała wpływ na rozwalanie gospodarki w Polsce. Nie ma świętych polityków. Wszędzie są ludzie ustawieni i ci którzy zawsze dostaną bardzo mało. Za 2, 3 lub 4 m-ce powinno wszystko unormować się. Inaczej będzie cały czas wojna energetyczna. Każdy ma swoje interesy, ma swój punktu widzenia. Każdy w życiu ma inne doświadczenia. To rzutuje na sposób myślenia i działania. Problemem jest bardzo często brak komunikacji miedzy ludźmi.

A pochwal się może, dlaczego jesteś byłym już pracownikiem? Wymagania premiowe przerosły, czy kompetencji i umiejętności zabrakło? A propos, fajnie się teraz wylewa wszelkie żale, a jak przyszło do naboru wewnętrznego, czy to do spedycji, czy planowania, to Ty i Tobie podobni „krzykacze” pierwsi schowaliście głowę w piasek 🙂 mój ulubiony typ człowieka, wszędzie dookoła jest problem, tylko nie ze mną 🙂 pozdrawiam normalnych pracowników 🙂

Mierny Wierny ale znajomy np.Bukowiec

Powiązania towarzysko rodzinne jak w normalnym świeckim korpo

Za PiS tlumoku to gospodarka polska kwitła,mamy najniższe bezrobocie w Europie najwyższe PKB i najszybciej się rozwijamy najlepsze prognozy światowych analityków to są fakty nie mylić z faktami twn,orlen jest jednym z największych konsorcjow paliwowych w Europie, przejmował konkurencyjne stacje na zachodzie zysk grupy orlen to 300mld rocznie A wiesz ile było kiedyś 5mld straty,za dużo ubeckiej papki się chłopcze nałykaleś są wiedzy o tym co się dzieje w Europie masz tyle co brudu za paznokciem ,Niemcy w recesji to samo Francja.

Szwedzki koncern medialny jest dla ciebie wyznacznikiem opini o polsce? To gratuluje wlasnie po to sprzedano w obce ręce 98 % rynku medialnego w polsce.Niemcy nigdy by sobie na to nie pozwolili tam 98% rynku medialnego jest własnością Niemiec i mają na to specjalną ustawę bo traktują rynek medialny jako bezpieczeństwo państwa aby tacy jak ty nie powolywali się na opinie wytworzone przez panstwo obce w określonym celu więc nie pisz mi tu pierdołków bo brakuje ci wiedzy Ale zawsze możesz ja jeszcze posiąść nic straconego ,a jednoosobowe firmy przeszły na etat bo polepszyla się sytuacja rynku pracy diametralnie i nie zarabiano już 5zl za godzinę więc to czysta kalkulacja jaka wybrali ludzie mamy najniższe bezrobocie w Europie i najwyższe PKB więc choć byś się tu pocił i cytował wypociny innych zagranicznych brvkowców lepiacych polskie mózgi jak im sìę podoba to z faktami nie podyskutujesz A zus był jest i będzie i to coraz wyższy A co do bankróctw to cofnijmy się do budowy autostrad tam można podyskutować A co do komuny to widać ją w pełnej krasie ekonomisto

Niech zrobi Tam porządek, oczekiwanie na załadunek do 15 godzin po godzinie awizacji… magazynierom się w dupach poprzewracało!!!

Kierownicy zmianowi traktują ludzi jak przedmioty.

Kogo to obchodzi

Maurycy uzdrowi firme

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo