Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Bezpłatne badanie mammograficzne. Uwaga, wcześniej trzeba się zarejestrować

red
21 lutego, 12:26
W badaniach finansowanych przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, można wziąć udział bezpłatnie i bez skierowania lekarskiego.
Fot. 123RF/zdjęcie ilustracyjne

Do badania uprawnione są panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna Lux Medu będzie do dyspozycji pań z gminy Nowe w poniedziałek 1 marca w godz. 10.00-16.00 koło Gminnej Przychodni przy ul. Komierowskiego 39. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub po wypełnieniu formularza w internecie – tutaj.

W 2021 r. po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Z powodu pandemii, badania wykonywane są z zachowaniem środków ostrożności. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewni możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.

Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Na badanie trzeba stawić się w maseczce ochronnej lub przyłbicy.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA