Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Czas na drugi etap remontu zamku. Co się zmieni?

Andrzej Pudrzyński
28 sierpnia, 11:31
Wkrótce gmina zabierze się za remont dachu i przebudowę poddasza zamku w Nowem.
Drugi etap przebudowy zamku potrwa do końca kwietnia przyszłego roku
Fot. Andrzej Bartniak

W pierwszym etapie, realizowanym wiosną i latem, przebudowano klatkę schodową zamku, tak aby można było w niej umieścić windę, którą będzie można dostać się na wszystkie kondygnacje. To udogodnienie, z którego na pewno ucieszą się osoby niepełnosprawne i starsze.

Przetarg na inwestycję wartą 476,5 tys. zł wygrało Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem. Gmina wyda z własnego budżetu tylko 15 procent tej sumy, bo resztę pokryje dofinansowanie unijne.

Oprócz tego zaplanowano też wyposażenie sali widowiskowej Centrum Kultury Zamek w nowe krzesła, a biblioteki w regały na książki.
REKLAMA

- Przed nami drugi, znacznie kosztowniejszy etap – remont dachu i poddasza zamku – przyznaje Czesław Woliński, burmistrz Nowego. – Dach zostanie pokryty dachówką ceramiczną. Na poddaszu natomiast wydzielimy salę wystawową, miejsce spotkań gości centrum kultury i pomieszczenia administracyjne.

Gmina ogłosiła przetarg na wykonawcę. Firmy mogą składać oferty do 8 września. Wartość prac oszacowano na 2,2 mln zł, ale 85 proc. kosztów pokryje unijna dotacja. Remont dachu i poddasza ma potrwać do końca kwietnia 2021 r.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (4)

Moze Slaw bud pokryje kostka brukowa dach tak zeby pasowalo do reszty miasta? :D

Odpowiedzi: 1

Świetny pomysł,  myślę że wygrają przetarg :D

Odpowiedzi: 0

Mam pytanie. Rond to u was w Nowem nie budują? U nas w Świeciu ronda są już na prawie wszystkich skrzyżowaniach, a na tych, na których nie ma będą w przyszłości. Dziwnie się czuję, kiedy wjeżdżam do Nowego i nie mogę sobie jeździć w kółko.

Odpowiedzi: 1

Gruba Marycha - ostatnie jedyne rondo w Nowem, to było w latach 70 tych ubiegłego wieku, wokół Rynku nowskiego. Wspaniale można było pojedzić w kółko :) Ale nowe pomysły włodarzy miasta zniweczyło ten dobrze zorganizowany ruch, co kilkanascie lat zmieniano ten ruch kołowy, aż ostatecznie tak po....oliły, że każdy lokalny kierowca musi się zastanawiać jak ma jechać i uważać, by się nie stuknąć z innym :D

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz