Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Cztery osoby, w tym 12-letnia dziewczynka, zatruły się tlenkiem węgla

Andrzej Pudrzyński
16 listopada 2022, 09:33
- Sytuacja mogłaby być znacznie poważniejsza, gdyby mieszkańców w porę nie ostrzegł czujnik tlenku węgla zamontowany w mieszkaniu - podkreślają strażacy.
zdjęcie ilustracyjne / Jan Plit

- Rozpoczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko zatrucia czadem. Ostatnia sytuacja pokazuje, że warto zainstalować w domu czy mieszkaniu czujnik tlenku węgla, bo może uratować nam życie - zaznacza asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Czad ulatniał się z piecyka gazowego

We wtorek o godz. 23.40 strażacy zostali wezwani przez pogotowie na ul. Fabryczną w Nowem. Na miejsce skierowano miejscowy zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Przed budynkiem wielorodzinnym były już dwie karetki, które zajmowały się osobami z mieszkania na drugim piętrze. Strażacy sprawdzili pomieszczenia przy pomocy detektora. Wykazał stężenie tlenku węgla - relacjonuje Marcin Klemański.

Źródłem ulatniania się czadu był piecyk gazowy w kuchni. Mieszkanie przewietrzono i wydano zakaz użytkowania piecyka. Sprawdzono też mieszkania poniżej, przylegające do tego samego pionu wentylacyjnego, ale nie stwierdzono w nich zagrożenia.

Cztery osoby trafiły do szpitala

- Po przebadaniu, pogotowie zdecydowało o zabraniu trzech osób dorosłych i 12-letniej dziewczynki do szpitala - mówi Marcin Klemański.

Rodzinę zaalarmował czujnik tlenku węgla. Zadzwonili po pogotowie, które z kolei wezwało straż pożarną. 

- Gdyby nie mieli czujnika, całe zdarzenie mogłoby mieć znacznie poważniejsze następstwa - dodaje dyżurny komendy powiatowej.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl