Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Mury przedszkola pną się do góry [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
3 kwietnia, 11:26
W szybkim tempie postępują prace przy budowie nowego przedszkola przy alei 3 Maja w Nowem.
Nowe przedszkole przyjmie około 250 dzieci
Fot. Jan Plit

Postawiono już mury i położono płyty stropowe. Teraz będzie robiona część dachowa.

- Na placu budowy uwija się około 20 pracowników. Pomogła nam też łagodna zima, więc wszystko idzie zgodnie z założeniami – mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Nowe przedszkole będzie miało 2,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej i przyjmie docelowo około 250 dzieci. Budynek będzie parterowy, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa. Dzięki temu maluchy nie będą musiały chodzić po schodach. Zadbano też o zagospodarowanie otoczenia - powstanie m.in. parking, chodniki, plac zabaw i tereny zielone.

Na placu budowy uwija się około 20 pracowników. Pomogła nam też łagodna zima, więc wszystko idzie zgodnie z założeniami

Stare przedszkole było już tak przepełnione, że trzeba było rozlokować dzieci w dwóch budynkach. Po powstaniu nowej placówki będzie stanowiło jej zaplecze.

- To największy wydatek w budżecie gminy – w sumie 11 mln zł. Ponad 9 mln zł będzie kosztowała budowa samego przedszkola, a blisko 2 mln zagospodarowanie terenu wokół. Warto dodać, że pozyskaliśmy też 3 mln zł dofinansowania unijnego – wylicza Czesław Woliński.

Przetargi na obydwie inwestycje wygrało konsorcjum trzech firm z Rogóźna i Grudziądza. Prace rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku i potrwają do końca października tego roku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

Wiadomo, dlaczego stoi budowa bloku w Nowem? 

Odpowiedzi: 0

Super 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz