Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Pchli targ, biegi i mecz. Mieszkańcy nie żałowali starań i datków dla Lei [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
15 maja, 19:58
Sobota stała w gminie Nowe pod znakiem akcji charytatywnych, z których dochód przeznaczony był na leczenie Lei Kirskiej. Ciąg dalszy w niedzielę.
Podczas pchlego targu uczniowie klasy VII C razem z nauczycielką Małgorzatą Jopek zebrali 4 tys. zł
Fot. Jan Plit

Dziewiętnastomiesięczna mieszkanka Nowego cierpi na ostrą białaczkę. Od tygodni w Nowem i nie tylko trwają internetowe aukcje i imprezy charytatywne. Dzięki nim i bezpośrednim wpłatom na portalu Siepomaga.pl zebrano już ponad 1 mln 360 tys. zł na niezwykle kosztowną terapię.

W sobotę na targowisku miejskim urządzono pchli targ, w którego prowadzenie zaangażowała się Małgorzata Jopek razem ze swoją klasą VII C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem. Ze sprzedaży ciasta oraz rozmaitych rzeczy podarowanych przez mieszkańców, od ubrań po zabawki, uzbierano aż 4 tys. zł.
REKLAMA

W Bochlinie 27 osób wzięło udział w biegu na dystansie 5 km. Wpisowe wynosiło 5 zł od uczestnika. Dochód przeznaczono oczywiście na pomoc dla Lei. Młodzież sprzedawała również słodkości. Pierwsze miejsce zajął Paweł Zieleniewski, drugie Mirosława Barszczewska, a trzecie Oliwia Maciejak. Organizatorem biegu była grupa Bokserska Zajawka pod przewodnictwem Adriana Kołodziejczaka. Nad całością czuwali druhowie z OSP Nowe.

Datki zbierano również na stadionie w Nowem podczas sobotniego meczu między miejscową Wisłą z Torem Laskowice, którzy goście wygrali 4:0.
REKLAMA

To nie koniec „Weekendu dla Lei” w gminie Nowe. W niedzielę w Bochlinie w gospodarstwie agroturystycznym Toskania Kociewska będzie można wybrać się na przejażdżkę osłami w zamian za datek na leczenie małej nowianki. Początek o godz. 10.00.

Natomiast w kościele pw. św. Mateusza w Nowem po mszach o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00 zaplanowano zbiórkę datków do puszek. Będzie również stoisko z ciastami. Po mszy o godz.17.00 odbędzie się koncert zespołu Tu i Teraz dedykowany Lei Kirskiej.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl