Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

W kolejnej gminie z kasy wyparowała ogromna kwota

Andrzej Bartniak
19 kwietnia 2021, 11:29
To już jakaś plaga. Tym razem kontrola wykazała brak ogromnej kwoty w gminie Nowe. Wszystko wskazuje na to, że pieniądze wyprowadziła księgowa Centrum Kultury Zamek. Na razie wie wiadomo czy miała wspólników.
Na razie nie wiadomo, w jaki sposób z Centrum Kultury Zamek w Nowem zniknęło co najmniej 500 tys. zł
Fot. Andrzej Pudrzyński

Na stronie urzędu pojawiło się dziś oświadczenie burmistrza Nowego w tej sprawie:

Z przykrością informuję, że w piątek 16 kwietnia 2021 roku zmuszony byłem odsunąć od obowiązków służbowych księgową i Dyrektora Centrum Kultury „Zamek”/Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem. W dniu dzisiejszym skierowałem do Prokuratury Rejonowej w Świeciu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu przez księgową środków finansowych na szkodę wymienionych instytucji kultury. Wysokość przywłaszczonej kwoty zostanie ustalona przez biegłych. Będę podejmował wszystkie kroki mające na celu odzyskanie zagarniętej kwoty.
REKLAMA
Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, może chodzić nawet o pół miliona złotych. Księgowa miała wyprowadzać pieniądze z kasy Centrum Kultury Zamek w latach 2018-2019. Na razie nie wiadomo, jakiej sztuczki użyła, aby ukryć to przez dwa lata przed kontrolami, jakie rutynowo przeprowadzane są w gminnych instytucjach. Nieprawidłowości wykryto podczas kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce kilkanaście dni temu w Świeciu. Tamtejszy urząd miejski odkrył, że z kasy, gdzie dokonywano wpłat m.in. podatku od nieruchomości kasjerki wypowadziły w ciągu około czterech lat również co najmniej 500 tys. zł. Sprawa znalazła swój finał w prokuraturze (pisaliśmy o tym tutaj).

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA