Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

„Defilada” łodzi i kajaków z okazji otwarcia przystani

red
7 czerwca, 12:35
Niemal dokładnie 88 lat temu, w niedzielę 5 czerwca 1932 r., na Wdzie, u stóp świeckiego zamku, dokonano otwarcia przystani wioślarskiej.
W otwarciu przystani uczestniczyli miejscy i powiatowi notable
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wzniesiono ją z inicjatywy Miejskiego Komitetu Przysposobienia Wojskowego i Wychowania Fizycznego. Poświęcenia obiektu dokonał ks. dr Dunajski, a do zebranych przemówił starosta Kowalski.

Zorganizowano pokaz łodzi i kajaków, koncert orkiestry gimnazjalnej w ogrodzie zamkowym Bałachowskiego oraz liczne popisy harcerskie.

Wieczorem w sali zamkowej rozpoczął się, zorganizowany z okazji Dnia Harcerza, wieczorek harcerski. Wspólną zabawę zakończono przy ognisku (…) druhny musiały iść pod skrzydła swych mamusi, a goście, harcerze i gimnazjaliści użyli trochę tańca i o godz. 11-tej zakończyli wesoło zabawę i rozeszli się także do domów – donosiła ówczesna prasa.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl


 W artykule wykorzystano tekst, który ukazał się na facebookowym profilu zamku w Świeciu.

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz