Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Sport

Futsal Świecie rozegrał trudny mecz w Białymstoku

Bramka w debiucie Maksymiliana Lewandowskiego na półtorej minuty przed końcem spotkania, uchroniła Futsal Świecie od porażki, choć pozostaje niedosyt, bo podopieczni Marcina Mikołajewicza stworzyli sobie więcej sytuacji od rywali.

Udostępnij
Niewiele brakowało, a Futsal Świecie wróciłby z Białegostoku z porażką / Fot. nadesłane

OGŁOSZENIE WYBORCZE

REKLAMA

W Białymstoku oficjalny debiut w barwach Futsal Świecie zanotowało trzech zawodników: Mateusz Cyman, Jakub Wiśniewski i Maksymilian Lewandowski. Trener Marcin Mikołajewicz nie mógł skorzystać z Marcina Mrówczyńskiego, który od pewnego czasu narzekał na uraz, którego doznał podczas treningu.

Reklama
Reklama

Początek spotkania należał do świecian, którzy przeprowadzali akcje głównie w sektorze, gdzie poruszał się Olaf Wójtowicz.

Gospodarze szybko, bo już po pięciu minutach złapali cztery faule. W kolejnych minutach zespół Futbalo Białystok zaczął stwarzać sobie dobre okazje. Najwięcej zagrożenia stanowił Damian Grabowski.

To po jego strzale, piłkę z linii bramkowej wybijał Olaf Wójtowicz. Generalnie w pierwszej połowie świecianie stworzyli sobie więcej okazji, ale sytuacje gospodarzy były groźniejsze.

Reklama
Reklama

W drugiej połowie gospodarze ponownie bardzo szybko złapali cztery faule i świecianie szukali okazji do wypracowania kolejnych przewinień.

Akcje stwarzane przez graczy Futbalo Białystok były jednak coraz bardziej zdecydowane i kilkukrotnie tylko skutecznym interwencjom Daniela Semraua świecianie zawdzięczali utrzymanie czystego konta.

W 29 minucie Semrau musiał jednak skapitulować po kapitalnej akcji Jakuba Konona, który przebiegł kilka metrów, "położył" interweniującego Olafa Wójtowicza i pewnym strzałem w długi róg zdobył pierwszego gola w meczu.

Reklama
Reklama

Od momentu zdobycia gola, gospodarze wycofali się i postanowili bronić wyniku. Trener Marcin Mikołajewicz zarządził natomiast zdecydowane ataki w celu szybkiego odrobienia strat.

Gracze Futsalu Świecie w ciągu ostatnich dziesięciu minut stworzyli sobie całą masę sytuacji, ale momentami ich próby wyglądały jak bicie głową w mur. Poza tym świetnie w bramce Futbalo spisywał się bramkarz.

Gospodarze przekroczyli w końcu limit fauli i przed szansą z karnego przedłużonego stanął Karol Czyszek, ale nie był w stanie pokonać bramkarza. Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu, Marcin Mikołajewicz poprosił o czas i wycofał bramkarza.

Reklama
Reklama

Dosłownie kilka sekund później, Maksymilian Lewandowski, pełniący rolę wycofanego bramkarza dostał dobre podanie od Karola Czyszka i huknął w samo okienko, zdobywając tym samym gola w debiucie dla swojej nowej drużyny.

Świecianie w ostatniej minucie ruszyli jeszcze do huraganowych ataków, aby powalczyć o zwycięstwo. Udało im się nawet wypracować drugiego  karnego przedłużonego, ale nie wykorzystał go Piotr Kaczkowski.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Z jednej strony Futsal Świecie może być zadowolony, bo uniknął porażki po golu w samej końcówce, patrząc jednak z innej perspektywy, świecianie mieli więcej okazji do zdobycia bramek, więc mogą czuć pewien niedosyt.

Futbalo Białystok – Futsal Świecie 1:1 (0:0)
Bramki:
Futbalo Białystok: Konon 29’
Futsal Świecie: Lewandowski 39’

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama