Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Joker uciekł z ostatniego miejsca w tabeli

red
17 listopada, 08:24
W meczu o ogromnym ciężarze gatunkowym Joker Świecie pokonał w derby województwa kujawsko-pomorskiego Pałac Bydgoszcz 3:1 i lepszym bilansem setów wyprzedził lokalne rywalki w tabeli Tauron Ligi.
Radość drużyny ze Świecia po wygranym meczu z Bydgoszczą
Fot. Marcin Saldat / Joker Świecie

Pierwszy set nie zapowiadał wcale, że mecz zakończy się szczęśliwie dla świecianek. Joker rozpoczął co prawda od prowadzenia 4:1, ale z każdą kolejną akcją bydgoszczanki grały coraz lepiej i szybko wyszły na prowadzenie 11:8, a potem tylko je powiększały.

Dobrze w tym okresie spisywały się Zuzanna Szperlak i Mariana Cassemiro. Pałac odskoczył w pewnym momencie na prowadzenie 18:12 i nie oddał go już do końca seta, wygrywając dość gładko 25:17.

Kluczowy pojedynek w drugiej partii

Nastroje kibiców w świeckiej hali po pierwszym secie były więc dość ponure. Jak się później okazało, kluczowy dla dalszych losów meczu był pojedynek w drugiej partii, który do końca trzymał w napięciu. Joker poprawił przede wszystkim rozegranie. Warto też dodać, że trener Karslioglu zdecydował się asygnować w pierwszej szóstce Vangeliyę Rachkovską i Joannę Sikorską, sadzają na ławce Marię Luisę.

Paulina Zaborowska bardzo eksploatowała obie wspomniane zawodniczki. W całym meczu Rachkovska atakowała aż 38 razy, a Sikorska miała w górze aż 41 piłek! Obie spisywały się bardzo dobrze, szczególnie Bułgarka, która wyraźnie z meczu na mecz prezentuje lepszą dyspozycję. Bardzo solidne na środku bloku grała również Judyta Gawlak. To wszystko spowodowało, że w drugim secie długo trwała zacięta rywalizacja z lekką przewagą Jokera.

W końcówce Joker prowadził już 23:20, ale bydgoszczanki zdołały jeszcze zniwelować straty do stanu 23:24. Na szczęście dla Jokera, gospodynie zakończyły tę partię wygraną 25:23 i wróciły w tym meczu do gry.

Koncertowa gra w trzecim secie

Doprowadzenie do remisu w meczu wyraźnie uskrzydliło "Jokerki", które zagrały w trzecim secie koncertowo. Pałac na początku partii prowadził co prawda 10:8, ale w drugiej części seta do głosu doszły świecianki. Ważne punkty dla Jokera dokładała Julia Twardowska, wspierając dwie najskuteczniejsze koleżanki. Joker dość szybko wyszedł na prowadzenie 17:13, a po chwili było już 21:14 i cały set zakończył się dość pewną wygrana miejscowych 25:17.

W czwartym secie trener Piotr Matela postawił wszystko na jedną kartę wpuszczając na boisko Majkę Szczepańską-Pogodę i Magdalenę Mazurek. "Jokerki" nadal grały jednak swoje i szybko zbudowały przewagę 7:3.

Pałac nie składał jednak broni i zdołał wyrównać 9:9. Na więcej jednak bydgoszczanki nie było stać. Po chwili kilka udanych akcji świecianek pozwoliło wyjść na prowadzenie 15:10, którego do końca już nie oddały.

Drugie zwycięstwo w sezonie

Zawodniczki Pałacu z każdą kolejną akcją traciły już wiarę w sukces, by ostatecznie przegrać wysoko 17:25. Tym samym Joker Świecie odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, pierwsze za trzy punkty i pierwsze w historii ligowych potyczek z Pałacem Bydgoszcz.

Najważniejsze jednak, że dzięki temu świecianki zrównały się w tabeli punktami z Pałacem Bydgoszcz, ale wyprzedziły rywalki lepszym bilansem setów i przynajmniej na chwilę opuściły ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi. Z pewnością pozwoli to podopiecznym Bulenta Karslioglu z nieco większym spokojem udać się na kolejny arcyważny mecz, tym razem do Wrocławia. MVP derby kujawsko-pomorskiego została Paulina Zaborowska.

- Czułyśmy przed tym spotkaniem ogromną presję, tym bardziej cieszymy się z wygranej i z tego, że wreszcie udało nam się zgarnąć pełną pulę. Dla nas tak naprawdę był to mecz o sześć punktów. Pierwszego seta zagrałyśmy nieco słabiej, ale wiedziałyśmy, że w tym spotkaniu może nie będzie pięknej siatkówki, ale najważniejsze jest przede wszystkim zwycięstwo – powiedziała po meczu Paulina Zaborowska, MVP spotkania z Pałacem

Joker Świecie-Pałac Bydgoszcz 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:17)

sportatextraswiecie [dot] pl