Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Piękny jubileusz dwóch par. Są małżeństwem już od 50 lat [zdjęcia]

bart
9 marca 2023, 18:20
Wanda i Czesław Brzezińscy oraz państwo Daniela i Zbigniew Wolszczak z gminy Pruszcz świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego, za co zostali uhonorowani medalami.
Jubilaci wraz z przedstawicielami gminy
Fot. Alina Malanowska

Wanda i Czesław Brzezińscy to rdzenni mieszkańcy gminy Pruszcz. Poznali się na zabawie w Cieleszynie, podczas której pan Czesław grał w zespole na akordeonie. Tym sposobem nie umknął uwadze pani Wandzie. Związek zaowocował dwojgiem dzieci i trojgiem wnucząt. Państwo Brzezińscy doczekali też trzeciego pokolenia i z satysfakcją przyglądają się, jak rośnie dwoje prawnucząt.

Po pięćdziesięciu wspólnie spędzonych latach oboje twierdzą, że podstawą udanego związku jest wyrozumiałość. Warto nauczyć się trudnej sztuki zrozumienia drugiej osoby, ponieważ będąc otwartym na argumenty małżonka, można wypracować porozumienie.

Daniela i Zbigniew Wolszczak spotkali się po raz pierwszy podczas zabawy w Dobrczu. Ich pierwszy taniec okazał się preludium miłości na całe życie. Wspólne lata spędzili mieszkając w Pruszczu. Pani Daniela przepracowała 45 lat w Gminnej Spółdzielni, pan Zbigniew pracował poza terenem gminy. Wychowali córkę i cieszą się dwojgiem wnucząt.

Ich kluczem do udanego związku jest wspólna aktywność. Bycie w codziennym ruchu i obowiązki pozwalają na budowanie poczucia wspólnoty małżeńskiej.

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” wręczyli jubilatom Dariusz Wądołowski, burmistrz Pruszcza, Piotr Radecki, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Joanna Tomaszewska i Adam Pszczoliński, zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Pruszczu.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl