Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Przeciągniecie autobus pełen ludzi? Oskar Ziółkowski to potrafi. Sukces strongmana spod Warlubia!

Andrzej Bartniak
3 października 2020, 15:36
Sensacja. Tak w skrócie można podsumować trzecie miejsce Oskara Ziółkowskiego podczas Mistrzostw Polski Strongman. Zawodnik z Wielkiego Komorska (gmina Warlubie) zrównał się z najlepszymi w kraju ćwicząc w... garażu, bo siłownia, w której trenował została zamknięta przez wójta.
Oskar Ziółkowski przeciągający autobus pełen ludzi
Fot. nadesłane

Mistrzostwa Polski Strongman odbyły się w Inowrocławiu. Rywalizowało 10 siłaczy wyłonionych w eliminacjach, które dzień wcześniej odbyły się w Latkowie.

- Pierwszym dużym zaskoczeniem dla moich rywali było to, że znalazłem się w finale - mówi Oskar Ziółkowski. - Byłem zupełnie nowy. Wszyscy pozostali dobrze się znali. Ja natomiast miałem do tej pory na swoim koncie tylko starty w dwóch imprezach amatorskich. Dlatego żaden z tych utytułowanych zawodników mnie nie kojarzył.
REKLAMA

Podczas zawodów strongmani m.in. przeciągali na odległość 20 m autobus pełen ludzi, wykonywali tzw. spacer farmera, martwy ciąg na autach na czas oraz rzut ważącymi kilkadziesiąt kilogramów workami na wysokość 4,5 m.

- Po pierwszych trzech konkurencjach byłem wicemistrzem - mówi z dumą mieszkaniec Wielkiego Komorska. - Dopiero w kolejnej spadłem na trzecie miejsce.

Co i tak zostało odebrane jako prawdziwa sensacja mistrzostw. Takie rzeczy po prostu się nie zdarzają. Nowi, młodzi zawodnicy nigdy tak szybko nie stają od razu na pudle. Siłacz z Wielkiego Komorska był jednak świetnie przygotowany.


Oskar Ziółkowski z trofeum za trzecie miejsce

Pewnie zdziwienie byłoby jeszcze większe, gdyby inni strongmani zobaczyli, w jakich warunkach zazwyczaj ćwiczy brązowy medalista. W zwykłym garażu, do którego przeniósł się po tym, jak wójt gminy Warlubie, mimo licznych protestów mieszkańców, najpierw zamknął siłownię w Wielkim Komorsku, a potem szybko sprzedał budynek, w którym się znajdowała (pisaliśmy o tym w Extra Świecie, czytaj tekst na dole strony).

Oskar Ziółkowski ćwiczy już od kilkunastu lat. Jego przygoda ze sportem zaczęła się od pchnięcia kulą w Olimpii Grudziądz. Po ukończeniu szkoły stanął przed dylematem, co dalej?


Zwycięzcy Mistrzostw Polski Strongman w Inowrocławiu

- W grę wchodziły dwie dyscypliny: trójbój siłowy i strongman - wspomina. - Doszedłem do wniosku, że ta druga jest bardziej wszechstronna i urozmaicone. I tak zacząłem treningi. Obecnie zazwyczaj ćwiczę w garażu. Natomiast przed samymi zawodami jeździłem do prowadzonej przez znajomego siłowni przygotowanej pod tego typu zawody.

Rzeczą, która niewątpliwie wyróżnia 25-letniego siłacza z Wielkiego Komorska jest to, że w odróżnieniu od większości zawodników, z którymi spotkał się w finale, normalnie pracuje.
REKLAMA

- Jestem kierowcą ciężarówki - mówi. - Proszę mi wierzyć, że po ośmiu godzinach za kółkiem, nie jest łatwo zrobić dobry trening. Wielu moich rywali też pracuje, ale często są instruktorami na siłowniach, sprzedają odżywki lub są trenerami personalnymi. To coś zupełnie innego niż to, co ja robię. Poza tym za wszystko płacę sam. Nie mam żadnych sponsorów, którzy płaciliby za odżywki czy zabiegi fizjoterapeutyczne. Może za jakiś czas to się zmieni, ale póki co sukces wiele mnie kosztuje.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (13)

Brawo. Gratulacje. Oby tak dalej. 

Odpowiedzi: 0

Wielkie brawa dla Oskara!!!

Panie wójcie 

Wstyd !

Odpowiedzi: 0

Wstyt to będzie jak pójdzie siedzieć za te wszystkie przekręty

Odpowiedzi: 1

Wstyd to jest się wypowiadać na tematy gdzie "mafia" dziennikarska niepotrzebnie dodaje oliwy do ognia. Byście dali już spokój. Ale Wy - dziennikarskie hieny zrobicie wszystko dla sensacji i pieniędzy ;)

Odpowiedzi: 2

Jakiej oliwy do ognia?niech napiszą kto zapłacił za przegraną sprawę z PrasBet za park przemysłowy,za karę wysypiska śmieci w Wielkim Komorsku,ten wiadukt i boksy to igła w stogu siana 

Odpowiedzi: 0

Dokładnie

Odpowiedzi: 0

A co to za wałek z tym budynkiem po siłowni?

Kto kupił ?

Odpowiedzi: 1

Co ty taki ciekawy z milicji, czy jak?

Odpowiedzi: 1

Tak dokładnie

Odpowiedzi: 0

no szacun brachu teraz dawaj na majstra trzymam  kciuki 

Odpowiedzi: 0

naturalnie. bym tyle w siebie wpakowal tez bym to wygral.

Odpowiedzi: 1

To wygraj lamusie

Odpowiedzi: 0

Bylem kilka lat temu goscinnie na tej silowni w Komorsku. Kolega z pracy (pozdro Patryk) zaprosil mnie na wspolny trening. Mialem przyjemnosc ogladac trening Oskara. Trenowal wtedy pod pchniecie kula i to co robil na tej silowni to zapieralo dech w piersiach. Z biegiem lat fajnie jest przeczytac w internecie, ze chlopak dal rade i odnosi sukcesy. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz