Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Część mieszkańców Wojska Polskiego zostanie bez wody

red
30 stycznia 2023, 18:48

Warto zrobić zapas wody. Zakład Wodociagów i Kanalizacji w Świeciu zapowiada przerwę w jej dostawie do kilkunastu budynków zlokalizowanych przy ulicy Wojska Polskiego.

Czasowy brak wody wystąpi w 13 budynkach
Fot. Pexels
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji, przerwa w dostawie wody spowodowana jest pracami na sieci wodociągowej. Zaplanowano je na czwartek 2 lutego w godz. 8.00-13.00.

Planowany czas wznowienia dostawy wody, z uwagi na możliwość wystąpienia utrudnień w przeprowadzaniu podjętych działań, może ulec zmianie - czytamy w komunikacie ZWiK-u.

REKLAMA
REKLAMA

Prowadzone prace mogą wpłynąć na chwilowe pogorszenie jakości dostarczanej wody.

Przerwa w dostawie wody dotyczy budynków przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu: 73, 73A, 75, 75A, 77, 77A, 77B, 77C, 79, 79A, 79B, 79C i 79D.

Prosimy o nabranie niezbędnego zapasu wody - apeluje ZWiK.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

ZWiK już w niedzielę 29 stycznia o godz. 11 odciął wodę do tych bloków informując po fakcie na swojej stronie o 13:45 że to nastąpi. Odłączenie miało być do 16 a faktycznie było do 19 . To i tak cud bo przedłużono informacja o 16 że może być brak wody do 20. Zlości mnie brak empatii ZWiKu , bo zanim zamknęli wodę wystarczyło poinformować mieszkańców o potrzebie zaopatrzenia się w nią. Te kilka bloków jest przy jednej ulicy więc można było z samochodu przez szczekaczke zaapelować o nabranie wody . Pomijam fakt że miasto posiada system alarmowego ostrzegania poprzez SMS . Tymczasem nie wszyscy mieszkańcy śledzą co Pan Kozłowski pisze na swojej stronie. Łatwiej było w ten sposób zaopatrzyć się w wodę niż stać na mrozie i czekać aż traktorek z cysterna przyjedzie łaskawie i targać wodę w wiaderkach na 4 piętro.Szczegolnie że starsi mieszkańcy mieli bardzo ciężko. Wystarczy na przyszłość jak jest awaria wodociągu przygotować procedurę powiadamiania i zaoszczędzi się kłopotu wielu ludziom, którzy płacą za wodę i odprowadzenie jedne z najwyższych w województwie opłaty a jakość wody, szczególnie ilość kamienia w niej jest bardzo zła. Więcej empatii życze zarządowi ZWiK a pracowników współczuję usuwać awarię na mrozie tak jak mieszkańcom czekającym na dostarczenie wody.

Odpowiedzi: 2

Tak dla ścisłości:

- woda i ścieki są w Świeciu jedne z tańszych nie tyle w województwie co w całym kraju

- awaria ma to do siebie, że nie da się jej przewidzieć i może mieć różny zakres, raz uda się utrzymać jeszcze ciśnienie wody innym razem nie, więc nie zawsze jest czas na informowanie ludzi

- czepiasz się, bo nie miałeś jak spuścić swoich żali w kiblu i wylałeś je na forum w internecie, kilka godzin bez wody to naprawdę nie jest bardzo ciężka sytuacja, ale widocznie niezazylrs w życiu jeszcze trudnych czasow

Odpowiedzi: 0

Aż strach pomyśleć drogi Jaco gdyby zabrali Ci interent na kilka godzin albo prąd z powodu jakieś wichury, która pozrywałaby kable. Pisałabyś, że płacisz rachunki za interent/prąd i żadna wróżka co przewiduje przyszłość nie powiedziała Ci wcześniej, że będzie awaria. Poza tym jeżeli uważasz, że jakaś sąsiadka nie jest w stanie schodzić z 4 piętra to rozumiem, że sąsiedzka pomoc i doniosłeś pani potrzebującej wode? czy o tym już nie pomyślałeś? Skoro nie jest w stanie schodzić to zapewne pomagasz jej codziennie. Kilkugodzinna awaria, aż strach pomyśleć gdybyś mieszkał gdzieś na Ukrainie

Odpowiedzi: 0

Najważniejsze że my na Manhattanie mieliśmy.

Odpowiedzi: 2

Nie zesraj się z radości!

Odpowiedzi: 1

No i niech spłucze, bo wodę ma chyba, że nie zdąży 

Odpowiedzi: 0

Co to jest ten pseudo Manhattan bo jestem za miedzą i nie w temacie .Pewnie takie nowe Miasteczko ,tak myślę .Pewnie kilka bloczków na zadupiu ? kKtoś w temacie ?

Odpowiedzi: 0

Przecież cały czas leci w kranie takie COŚ za co w dużym mieście już dawno by pojechali z dyrekcją

Odpowiedzi: 0

ciśnienie wody 2 zamiast 4 bar to też zonk

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz