Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruszyła modernizacja głównej ulicy Świecia [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
8 czerwca, 13:34

Rozpoczęła się przebudowa ul. Wojska Polskiego w Świeciu, w wyniku której powstaną trzy nowe ronda. Czekają nas spore utrudnienia w ruchu.

Prace rozpoczęły się od tymczasowego ronda w Przechowie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Nie o 8.00, jak zapowiadał Powiatowy Zarząd Dróg, lecz o 11.30 rozpoczęło się frezowanie jednego z pasów ul. Wojska Polskiego. Prace rozpoczęto od tymczasowego ronda przy Orlenie. Na czas remontu, dla jadących w kierunku Bydgoszczy, wyznaczono objazd, ale dziś jeszcze wielu kierowców nie stosowało się do niego. Jutro, gdy front robót przesunie się w kierunku centrum, zapewne się to zmieni.  

Zakres robót jest bardzo szeroki. Oprócz budowy trzech rond - jedno powstanie w miejscu tymczasowego na skrzyżowaniu z ul. Chełmińską, kolejne na skrzyżowaniu z ul. Sportową, a trzecie z ul. Wodną - obejmuje także wymianę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej oraz instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej.
REKLAMA

Wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, która zyska też nową nawierzchnię. Po lewej, jadąc w kierunku Przechowa, powstanie ścieżka rowerowa, a po drugiej chodnik. Wymiany doczeka się też oświetlenie.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego ma powstać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zwycięzca przetargu zrealizuje inwestycję na podstawie własnego projektu.

Wszystko to kosztem 19 mln zł, z czego powiat i miasto wyłożą po 6,75 mln zł, a 5,5 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej. Głównym inwestorem jest powiat, do którego należy ulica.

Prace przy realizacji największej inwestycji w historii powiatu świeckiego potrwają do końca października 2021 r. Wykonawcą jest spółka Colas z Palędzia koło Poznania.
REKLAMA

Mapka z wytyczonym objazdem (kolor niebieski)

 REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Czytaj także

Komentarze (44)

A ja myślałam  że fontanna  na dużym rynku to była  największa inwestycja powiatu świeckiego he ( nieudana)

Odpowiedzi: 1

Za to, ty jesteś udana. Siedź na tym swoim drzewie i nie marudź.

Odpowiedzi: 0

Większość ludzi , która jechała ignorując znaki o objeździe powinna stracić prawo jazdy. Rozumiem, że mimo wszystko szło przejechać ale mimo to należy respektować znaki. Od tego są i tu nic trudnego. Druga sprawa to zmiana pierwszeństwa na uliczkach objazdowych. Mimo wszystko większość jedzie na pamięć nie ustępując pierwszeństwa. Niestety znaczny prym wiodą tutaj kobiety.nawet nie spoglądają w stronę bocznych uliczek. Policja powinna przynajmniej dzisiaj pouczać ludzi którzy wjechali pod zakaz

Odpowiedzi: 2

Jestem tego samego zdania. Policja powinna ruszyć tyłek i stanąć tam pouczając. 

Odpowiedzi: 1

Przypatrzcie się raz jeszcze. Tajne BMW jest na jednym ze zdjęć także czuwają :) 

Odpowiedzi: 1

Tajne BMW objechało korek przez Generon.

Nie stali grzecznie w kolejce.

Odpowiedzi: 0

Tak się składa, że mieszkam przy jednej z tych uliczek, sama jeżdżę sporo samochodem i nie zauważyłam, aby panie wiodły prym w wymuszaniu pierwszeństwa. Wg mnie jest dokładnie odwrotnie.

Odpowiedzi: 0

Termin zakończenia październik 2021?!?!?!

Na bank 2022r i oby nie 2023. Także tego ten... mniej naiwności. Prace mialy rozpocząć sie w lutym/marcu a mamy czerwiec.

Odpowiedzi: 1

Po co odrazu pitolić ten defetyzm, poczekaj, i weź w końcu łopatę w łapy i do roboty, to zdarzycie 

Odpowiedzi: 0

No i fajnie że się zaczął remont, tera mam co najmniej godzinkę więcej czasu na uciechy z żoną sąsiada co pracuje w kominowie.

Odpowiedzi: 2

Żonki chłopaków z kominowa chciały by żeby remont się przedłużył. 

Odpowiedzi: 0

Jaką godzinkę baranie, jak ci moja 60-tka da, to góra 3 minuty

Odpowiedzi: 1

Może i baranie 3 minuty wystarczą, ale godzinę najpierw by się musiała starać, bo stare to jedynie skrzypce albo wino.

Odpowiedzi: 1

Pogięło cie synek, ty nawet z młodą dłużej nie wytrzymasz, bo ci mózg wypłucze. Zajmij się sobą i rodziną i odpierdol od ludzi ciężko pracujacych

Odpowiedzi: 0

Osoba która zaplanowała równoczesne prowadzenie prac przy zjeździe na ul. Wodną i frezowanie pasa jezdni przed mostem powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności! Na głównej arterii miasta, bez zastępczej infrastruktury, gdzie co 8h wymienia się około 200 osób z fabryki, która utrzymuje tą wioskę rozpocząć takie pracę. Pomijam budowę pierdyliarda rond, oby się tylko nie zakręcić w zła stronę jak będziesz z miasta do Mondi jechał przez 15 rond.

Odpowiedzi: 2

Rondo to jedyne rozwiązanie nie paraliżujące ruchu na skrzyżowaniu

Odpowiedzi: 2

Faktycznie po wybudowaniu ronda za torami jakoś płynniej się jedzie. 

Odpowiedzi: 0

Tylko i wyłącznie wtedy gdy wszyscy wiedzą jak z tego ronda korzystać!!!

Odpowiedzi: 0

Przesiądź się na rower jak masz możliwość. Będzie szybciej i zdrowiej

Odpowiedzi: 0

Trochę źle rozplanowane to wszystko... wyjechać z miasta jest tragedia a wrócić do miasta jeszcze gorzej totalna porażka. Czekanie na krzyżówce w Głogówku 15min żeby wyjechać. 

Odpowiedzi: 0

50min z Mondi!!!!!!!!!! 

Odpowiedzi: 1

Jest tragedia totalna 

Odpowiedzi: 0

Jakikolwiek powrót od strony Dworzysk to tragedia. Przecież wszystko się zjeżdża na dwóch rondach  a co chwilę zatrzymywali ruch. Totalna porażka. Korki aż do W.Konopatu

Odpowiedzi: 0

A można jak w cywilizowanym świecie na tak ważnej dla miasta drodze roboty prowadzić tylko w nocy od 17 do 5

Odpowiedzi: 2

Do tego planiści musieli by pomyśleć. Tu ewidentnie widać, że bystrzachy to tak nie są!

Odpowiedzi: 0

Pewnie że można ale to trzeba tak zaplanować.

W tym przypadku zaplanowano prace od 07:00 do 15:00 wtedy kiedy jest największy ruch, żeby wszyscy widzieli że jest remont. Dodatkowo robotnikom pracuje się lepiej w skwarze upale i jak im auta jeżdzą po plecach i smrodzą pod nosem. Same zalety takiego planowania. O dodatkowym zwiekszonym ryzyku potrącenia takiego pracownika już nie wspomnę ale kto by sie tym przejmował....Ważne że jest taniej. Koszty przerzucone na mieszkańców/kierowców i pracowników.

Odpowiedzi: 0

4 brygadowka z której się wszyscy śmieją już płacze w mondi że ciężko dojechać i odjechać :D niech nawet 2h jadą. Ich kobiety i tak mówią że ciągle są w robocie

Odpowiedzi: 0

Jakieś objazdy przez miasto, drogi zastepcze, kto rok tak wytrzyma a czy urzędnicy przez Przechowo nie dojeżdżają do roboty i nie wiedzą 

Odpowiedzi: 0

Hmm  powodzenia z tym terminem  bo to chyba nie realne 

Odpowiedzi: 0

Ja dziś z Mondi jechałem 10 minut. Wystarczy rower i problem z głowy. Czas to pieniądz szkoda siedzieć w samochodzie i narzekać na forum. Szkoda życia ludzie :-)

A w Świeciu jeździ za dużo samochodów. W każdym aucie jeden człowiek - ogarnijcie się. Urzędnicy poiwinni opracować plan utrudnienia ruchu samochodów żeby ludzi zniechęcić do ich używania w mieście. Kręcą się w kółko od marketu do marketu i pod szkołę i ze szkoły... Autobusy jeżdzą puste...

Odpowiedzi: 2

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz