Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Korekty w projekcie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Co zmieniono?

Andrzej Bartniak
23 marca 2023, 15:52

Wykonawca zaproponował zmiany w konstrukcji stropodachu. Podobno w poprzedniej wersji na poddaszu nie zmieśiłyby się wszystkie urządzenia przesyłowe. Aneks do umowy już podpisano. Wójt jest przekonany, że zarówno ta korekta, jak i inne, wyjdą inwestycji na dobre.

W związku z wprowadzonymi zmianami pojawiło się trzytygodniowe opóźnienie prac
Fot. UG Warlubie
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie na budowie przedszkola i żłobka w Warlubiu dał się zauważyć pewien przestój w pracach. Był on związany z negocjacjami dotyczącymi dość istotnych korekt w projekcie. Wykonawca, firma JPD Krupiński z Grudziądza, zaproponował istotne zmiany w konstrukcji stropodachu.

- Po dokładnej analizie okazało się, że w poprzedniej wersji poddasze nie pomieściłoby wszystkich urządzeń przesyłowych - tłumaczy Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - Na dachu będą zamontowane panele fotowoltaiczne. Wykonawca zaproponował inne rozwiązanie konstrukcyjne dachu. Na dokonanie takiej korekty przystali zarówno projektant, jak i inspektor nadzoru.

REKLAMA
REKLAMA

Niektórym mieszkańcom Warlubia zapewne od razu przypomina się historia hali sportowej, gdzie również w istotny sposób zmieniono dach, co później stało się przyczyną poważnego sporu. W obydwu przypadkach jest ten sam wykonawca.

Jednak, jak przekonuje wójt, tym razem historia się nie powtórzy.

- Na razie firma JPD Krupiński nie dała powodów do narzekania i mam nadzieję, że tak już będzie do końca - zaznacza Eugeniusz Kłopotek. - Zmiana projektu to nic niezwykłego. Lepiej dokonać tego na tym etapie, niż potem się głowić, jak rozwiązać problem. Zwłaszcza, że przystał na to projektant.

REKLAMA
REKLAMA

Nie jest to jedyna zmiana. Projekt zakładał montaż głębinowych pomp ciepła. Prawdopodobnie jednak gmina zrezygnuje z nich na rzecz pomp napowietrznych.

- Wprawdzie ich skuteczność jest o około 20 proc. niższa, ale są za to znacznie tańsze - tłumaczy wójt. - Przypomnę tylko, że w oprócz pompy, w obiekcie będą też panele fotowoltaiczne oraz piec na pelet. Tak więc ta różnica w wydajności będzie w zasadzie bez znaczenia.

Harmonogram prac zakłada, że budowa zakończy się pod koniec tego roku. Kolejne miesiące upłyną na odbiorach i wyposażaniu przedszkola i żłobka. Otwarcie ma nastąpić po Wielkanocy przyszłego roku.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

Już się zaczyna. Tańsze zamienniki.. Gmina ma gaz ziemny a oni planują piec na pelet? To wszystko niestety nie wróży nic dobrego. 

Odpowiedzi: 1

Gaz jest bardzo drogi.Pelet będzie tańszy.

Odpowiedzi: 0

Na nowej hali dach nadal przecieka, na przedszkolu w komorsku tez podobno przecieka, na sali gimnastycznej w szkole w Warlubiu też przecieka to czy nie byłoby dziwne gdyby na nowym przedszkolu nie przeciekał?

Odpowiedzi: 0

...

Odpowiedzi: 1

...

Odpowiedzi: 1

....sam tak robiłeś ?

Odpowiedzi: 0

...

Odpowiedzi: 1

Masz pewność,ze tak było ? Rzucasz poważne oskarżenia.Będziesz musiał to już niedługo udowodnić.

Odpowiedzi: 0

Komu ten człowiek oczy mydli? Fotowoltaika się nie zmieści, a to dobre. Spójrzcie na przetarg jakie różnice były w ofertach. Na czym maja zaoszczędzić tyle milionów? 

Odpowiedzi: 0

Piec na pelet? Kto to wymyślił? Czy to te słynne doradczynię zza Wisły?

Odpowiedzi: 0

Tak się zastanawiałem ile trzeba będzie czekać aż się odezwą PiS-owskie trole. Nie za długo. Już szczekają. Nie wysilajcie się nic to wam nie da, pozycja pana wójta jest mocna.

Odpowiedzi: 3

Właściwie przedszkole w większości finansowane jest z budżetu państwa z rządowego funduszu polski ład więc to chyba dzieki PiS powstaje może dlatego tak się uaktywnili. 

Odpowiedzi: 1

Poważnie, dzięki PIS-owi?

Po pierwsze, na budżet państwa składają się również podatki mieszkańców Gminy Warlubie. Po drugie, może gdyby administracja rządowa nie drenowała aż tak samorządu, poprzez podatki, opłaty, niewystarczające subwencje, wygórowane ceny np energia elektrycznej czy paliwa, obarczanie samorządu dodatkowymi obowiązkami bez zabezpieczenia finansowego itd. itp., to może Gmina Warlubie już dawno wybudowałaby przedszkole i to dużo taniej. 

Wpis dla tych myślących, nie dla podatnych na populizm.

Odpowiedzi: 3

Tak jak Park Przemysłowy 

Odpowiedzi: 0

Piniedzy nie było i nie będzie 

Odpowiedzi: 0

Co do podatku 30 tyś zł nie przekraczam nie płacę podatku tak jak 80% mieszkanców Warlubia

Odpowiedzi: 1

A Vat 23 % to pikuś, 

Odpowiedzi: 1

Gamoń.

Odpowiedzi: 0

Gdyby nie pis to by było jak było, na szczęście nie jest 

Odpowiedzi: 0

Długo nie trzeba było czekać platwusowy heyter już jest spójrz w lustro.Uderz w stół a platwusy się odezwa

Odpowiedzi: 0

Chyba Krzyś zaczął działać.

Jego metody i gospodarnych.

Odpowiedzi: 0

Kto da sobie taki kit wcisnąć. Firma wie lepiej od projektanta? 

Odpowiedzi: 0

Jak myślicie dlaczego wójt wrócił do Warlubia naiwniaczki?

Odpowiedzi: 0

Zastanawia mnie jedno. Jakie będzie wytłumaczenie samorządu w momęcie, gdy po skonsumowaniu oszczędności wynikających z zamienników, wykonawca zgłosi roszczenie o zwiększenie wynagrodzenia? Taka możliwość jest bardzo prawdopodobna. To jest klasyczne podejście do inwestycji, przy niedoszacowaniu oferty (zamierzonym lub nie zamierzonym). Życzę powodzenia mieszkańcom Warlubie.

Odpowiedzi: 0

Co nam jeszcze zafunduje ta władza? We wtorek w Płochocinie odbyło się zebranie mieszkańców Płochocina o Płochocinka odnośnie budowy w naszej gminie przemysłowej fermy kur. W Dobrczu mieszkańcy na to nie pozwolili to teraz tutaj chcą nam zafundować fetor, muchy, choróbska, zniszczone drogi, utratę wartości nieruchomości i  ptasie grypy w pakiecie. Czyje interesy reprezentuje wojt? W jakim celu jezdzi z inwestorem na spotkania z sołtysem Płochocina? Dlaczego rada nie podejmuje uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu żeby to zablokować? Za kilka miesięcy będzie już za późno na jakiekolwiek działania. 

Odpowiedzi: 1

Jeśli tak jest to porażka, stracony głos wyborczy

Odpowiedzi: 0

Jakie błoto na tej budowie.... 

Odpowiedzi: 0

Ale konkretnie to zmiana z jakiej konstrukcji na jaką?

Bo jak np: ze stropu żelbetowego i nad nim dachu z drewna zamiana na wiązary drewniane to gruby wał na korzyć wykonawcy.

Generalnie zmiany są dopuszczalne o ile zgodzi sie na to konstruktor i to podpisze i oczywiscie po uwzglednieniu porównywalności kosztów. Inaczej jak stosujemy tanszą technologie to róznica musi być rozliczona.

To są pubbliczne pieniadze a publiczne znaczy NASZE!!

Władzy trzeba patrzeć na recę i władza musi się nam ładnie rozliczać ze swoich działań.

Odpowiedzi: 0

A gdzie wpis zatroskanej, co tam się nie podobało? 

Odpowiedzi: 0

Warlubie zastąpić trzeba nazwa Ciemnogród 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz