Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Koszmar na leśnej drodze. Mężczyzna wybrał straszną śmierć w męczarniach

Andrzej Bartniak
18 października 2022, 17:03

Nie ma już wątpliwości co okoliczności, w jakich zmarł mężczyzna, którego zwęglone zwłoki znaleziono w czerwcu w lesie. Świecka prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjne / Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

O dramatycznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w czerwcu tego roku informowaliśmy w Extra Świecie. Wiadomo już więcej na temat okoliczności tragedii.

Przypomnijmy. 18 czerwca rano pracownik leśnictwa zawiadomił straż pożarną o płonącym samochodzie osobowym. Volkswagen polo znajdował się w głębi lasu w pobliżu miejscowości Krzewiny (gmina Warlubie), niedaleko jeziora Radodzierz.

REKLAMA
REKLAMA

Przy wraku dopalającego się auta strażacy zobaczyli zwęglone zwłoki mężczyzny.

Badająca sprawę Prokuratura Rejonowa w Świeciu od początku brała pod uwagę samobójstwo. Biegły z dziedziny pożarnictwa ustalił, że źródło pożaru znajdowało się wewnątrz samochodu, a nie na zewnątrz. Nic nie wskazywało na to, aby pojazd został oblany łatwopalną cieczą i podpalony.

Ostateczną odpowiedź dały sekcja zwłok i prowadzone śledztwo.

REKLAMA
REKLAMA

- Przyczyną śmierci było poparzenie powłok ciała - wyjaśnia Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu. - Najpierw ogniem zajął się mężczyzna, a dopiero później samochód. To oznacza, że był oblany łatwopalną cieczą.

W czasie śledztwa zabezpieczono nagranie monitoringu pochodzące z jednej ze stacji paliw przy autostradzie A1, z której chwilę potem trzydziestokilkuletni mieszkaniec województwa pomorskiego, zjechał volkswagenem polo na drogę wojewódzką nr 214.

REKLAMA
REKLAMA

Na leśnej drodze prowadzącej od tej trasy znaleziono 18 czerwca zwęglone zwłoki i spalony samochód.

- Na nagraniu ze stacji widać, jak mężczyzna tankuje benzynę do kanistra - mówi Janusz Borucki. - To właśnie tą benzyną później się oblał i podpalił.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

Jak trzeba być zdesperowaną osobą aby dokonać samobójstwa spalając się? Nie przypuszczam aby ta osoba nie była pod wpływem jakiegokolwiek środku który ograniczał odczucie palenia ciała i bólu.

Odpowiedzi: 1

Dres, co ty możesz wiedzieć o zabijaniu?

Odpowiedzi: 0

A co do czego prokuratura jak i psy Ziobry raczej nie dojdą to kwestii tego w jaki sposób ten człowiek się spalił. Jest bardzo dużo sposobów dokonania samobójstwa a zarazem istnieją takie na które wpływa mafia.

Odpowiedzi: 2

Walnij sie w pustą głowe 

Odpowiedzi: 0

A kogo to obchodzi chłopie 

Odpowiedzi: 0

Brak słów. Policja tylko do wypisywania mandatów się nadaje. A wszystkie poważniejsze sprawy to umorzenie. 

Odpowiedzi: 2

Żebyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś zrozumiał że chłop chciał się zabić i tyle! Co policja miała zrobić?? Wszystkich na stacji kontrolować weź pomysl. Zabił się to się zabił jego życie 

Odpowiedzi: 1

Im wygodniej napisać,że,,chciał się zabić,,.Co mają napisać?,,Mamy wszystko w D...?,,skoro sam się oblał i podpalił,dlaczego leżał za samochodem,twarzą do ziemii.Gdzie podział się kanister,zapalniczka...?Od samego początku było wiele nieprawidłowości w ,śledztwie,,.Nie było na miejscu nawet psów tropiacych..Widocznie komuś na rękę takie,rozwiązanie.Tyle jest warte nasze życie i cierpienie rodziny...

Odpowiedzi: 1

Uważasz że kanister plastikowy i zapalniczka miałyby zostać po pożarze auta??? A pies tropiący po co?? Kogo miałby niby tropić?? Zapalniczkę? Czy kanister

Odpowiedzi: 0

Miejscowy mędrzec

Odpowiedzi: 0

To wszystko nie trzyma się,,kupy,,.Cialo znajdowało się za samochodem,twarzą do ziemii.Dlaczego nie znaleziono na miejscu kanistra,którym miał się obalać?Jakieś to wszystko dziwne..Znalam Go.Trudno uwierzyć w ten ,,scenariusz,,.Ale widocznie komuś to ,,na rękę,,.I sprawa ,,rozwiązana,,.SAMOBOJSTWO...

Odpowiedzi: 1

A nie przyszło ci do głowy, że niewielki plastikowy kanister i zapalniczka albo zapałki po prostu spłonęły?? To takie niezwykłe? I skąd wiesz co zabezpieczyła policja? Masz dostęp do takich danych? Wątpię. Chrzanisz a nie masz o niczym pojęcia. Nie odróżniasz kryminlistyki od kryminologii. 

Odpowiedzi: 0

Myślałem że jak się jestem  z PO to można więcej ale przejrzłam te skorumpowaną organizacje  , jestem tam ale i tak popieram Prezesa Kaczyńskiego i Szrajbera

Odpowiedzi: 1

Kretyn.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz