Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Lekarze ze szpitala psychiatrycznego zażądali gigantycznej podwyżki. Jeśli jej nie dostaną, to grożą, że odejdą

Andrzej Bartniak
10 listopada, 20:53

Aż 11 lekarzy Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu grozi odejściem. Uważają, że prawie 2 tys. zł za całodobowy dyżur świąteczny to o wiele za mało.

Lekarze uważają, że zarabiają za mało
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Jako podało Radio Pomorza i Kujaw, na biurko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu trafiło 11 wypowiedzeń pracy. Złożyli je lekarze niezadowoleni z obecnych stawek.

- Niestety, szpital nie ma takich możliwości finansowych, żeby zapłacić 100 procent więcej lekarzom - powiedział Radiu PiK Dariusz Rutkowski, dyrektor szpitala. - W chwili obecnej za 24-godzinny dyżur świąteczny, przyjęciowy, szpital płacił lekarzowi 1920 zł.
REKLAMA

Jak stwierdził dyrektor, stawka proponowana przez lekarzy - 3940 zł za dyżur - jest niemożliwa do spełnienia.

- W chwili obecnej trwają negocjacje z lekarzami i mam nadzieję, że jakoś uda nam się dojść do porozumienia. Idę negocjować stawki, które będą  zadowalały obydwie strony - mówił Dariusz Rutkowski.

W środę negocjacje stanęły na 50-procentowej podwyżce. Łącznie podwyżek domaga się 18 lekarzy.

Do tematu wrócimy.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (68)

Lekarze 50 %.......

A reszta personelu?

Czy w tym szpitalu pracują tylko lekarze?

Odpowiedzi: 1

A część personelu chcą zwolnić, aby mieć kasę na lekarzy... 

Odpowiedzi: 1

To akurat zagranie cwanego dyrektora- straszy zwolnieniami i nastawia jedną grupę przeciw drugiej. Niech lepiej nauczy się dobrze negocjować kontrakty...

Odpowiedzi: 1

Prawda jest taka,że nikt w tym szpitalu nie dba o pracowników na oddziałach.Kiedy dyrektor dał podwyżki białemu personelowi?

Daje WYŁĄCZNIE to co musi,co jest wywalczone odgórnie. 

Inne grupy są uprzywilejowane.Szpital to rozbudowana Administracja.

Odpowiedzi: 1

Dyrektor dba o administrację a biały personel traktuje jak zło konieczne. Tak naprawdę to najwięcej napracują się pielęgniarki i opiekunki, a zarabiają marne grosze. Mam nadzieję, że biały personel zacznie odchodzić do szpitali, w których płacą więcej...podpowie...szpital zakaźny w Bydgoszczy, Klinika Bydgoszcz i inne

Odpowiedzi: 0

Widzę że lekarze też wymagają leczenia

Odpowiedzi: 1

Koniecznie!

Odpowiedzi: 0

Za 24 godziny wynagrodzenie jak za miesiąc?

Odpowiedzi: 0

Cóż się dziwić, miejsce pracy działa na psychikę więc logiczne nie myślą . 

Odpowiedzi: 0

To co mają powiedzieć pracownicy systemu 4-ro brygadowego z Mondi oni pracują cały miesiąc za 900 zł. brutto dodatku zmianowego.

Odpowiedzi: 1

Było się uczyć 6 lat na medycynie, robić specjalizację, a nie skończyć zawodówkę i domagać się Bóg wie ile:-) Na moje niech zarabiają 20 tys. miesięcznie, jeśli są dobrymi lekarzami. Jak nie to za parę lat połowa wyjedzie i kto cię wyleczy? Kasjerka z Biedry czy obsługiwacz maszyny w Mondi?

Odpowiedzi: 2

Puknij się w czoło.

Odpowiedzi: 0

No i dlatego starzy ''obsługiwacze'' zaciskają zęby, a młodzi mają 'wylane" ;-))

Odpowiedzi: 0

Jak rzucą papierami to nie powinno być odwrotu,niech odchodzą, mają potężne zarobki i ciągle hienom mało 

Odpowiedzi: 0

Witam. Chciałam zauważyć że podana przez dyrektora kwota jest kwota brutto od której trzeba odliczyć wszystkie podatki. Jest też ogromną odpowiedzialność i stres oraz brak odpoczynku ponieważ, lekarz ma ten dyżur 24 godziny po swojej 8 godzinnej praży o zwykle następnego dnia jest znowu w pracy kolejne 8 godzin. Jeśli jest na kontrakcie nie ma płacone nic ani urlopów ani składek ZUS ani jak jest na chorobowym. Dyżury da mu narzucane a kto by chciał w święta pracować. 

Odpowiedzi: 4

Biedak tak mi ich żal 

Odpowiedzi: 0

Jak nie chce dyżuru to nie musi go brać, przecież tylko kilku lekarzy ma dyżury. Ja zarabiam pracując tam tyle co on ale na cały miesiąc, też użeram się z pacjentami i też mam odpowiedzialność, a Nikt mi nie da takich pieniędzy. Ba, chcą zwolnić personel niższy aby mieć kasę dla lekarzy. BRAWO. NA PRAWDE

Odpowiedzi: 0

W święta pracują głównie pielęgniarki,opiekunki i salowe za marne złociste. To one tyrają przy chorych podczas, gdy lekarz śpi w pokoiku na izbie przyjęć i na oddział zagląda raz dziennie by podpisać papieru, które wypełniła za niego pielęgniarka

Odpowiedzi: 2

LEKARZE ZA WIELOKROTNOŚĆ UPOSAŻENIA PIELĘGNIARKI OFICJALNIE ŚPI W POŚCIELONYM NA DYZUR ŁÓŻECZKU A PIELĘGNIARKI NA ODDZIAŁACH SĄ NĘKAME KONTROLAMI.W ŻADNYM SZPITALU NIE MA NOCNYCH NAGONEK NA PRACUJACY PERSONEL TYLKO W PSYCHIATRYCZNYM.

Odpowiedzi: 2

Takie kontrole to w administracji powinny być. Zapraszamy NFZ, inspekcję pracy i sejmik

Odpowiedzi: 0

Ciekawe, co chcą znaleźć podczas tych kontroli. Zawsze mnie to interesowało co chcą osiągnąć pracodawcy kontrolując w nocy pielęgniarki. Chorzy zadbani, nadzorowani, leki podane, zabiegi wykonane, pampersy zmienione itp. Personel na swoich odcinkach pilnuje chorych. Co tu kontrolować. Jak im nie wstyd tak nachodzić współpracowników w nocy

Odpowiedzi: 1

Takie kontrolę są konieczne, czasem zdarza się ze personel śpi a pacjenci hulaja 

Odpowiedzi: 1

Sami niech siebie skontrolują. Ci co tak nadmiernie kontrolują innych mierzą wszystkich własną miarą. Sami mają "za uszami" to chcą udowodnić, że to podwładni są nic nie warci. Żenada. Takie dwie pielęgniarki na nocce robią więcej niż oddziałowa na rannym dyżurze.

Odpowiedzi: 0

Dobrze gada polac mu.

Odpowiedzi: 0

A ja chciałabym zauważyć, że pensja pielęgniarki z ponad 30 letnim stażem pracy to 3800 brutto. Z dodatkami za nocki i święta ma 4000 brutto na miesiąc. Lekarz ma tyle za dwa dyżury plus pensję za etat. Pielęgniarka przez cały ten czas jest przy chorych. Dwie pielęgniarki zajmują się 30 pacjentami. Często nie mają kiedy i gdzie zjeść posiłku. Lekarz w czasie dyżuru siedzi w gabinecie....śpi albo się uczy. Do chorych fatyguje się po telefonach od pielęgniarki. Uważam, że lekarz musi godnie zarabiać, bo jego praca jest bardzo odpowiedzialna, ale dużo bardziej odpowiedzialna jest praca pielęgniarki i ona też powinna zarabiać przynajmniej średnią krajową na rękę

Odpowiedzi: 0

Nie dawac im tych pieniedzy! Trzeba bylo starac sie o prace w obuwniczym a nie placz ze w swieta musza robic.

Odpowiedzi: 1

W takim razie w razie choroby zapraszam do obuwniczego. Z tego co się orientuję buty są droższe niż godzina pracy lekarza ale wątpię że ci to pomioze ale co kto lubi. 

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję, że dla pielęgniarek, salowych, ratowników i innych pracowników pan dyrektor też przewidział chociaż 50%

Odpowiedzi: 1

Przecież dostaliście podwyżki jakieś 3 miesiące temu. Proszę byc sprawiedliwym.

Odpowiedzi: 2

Tak 300zl na caly miesiac  dzieki ;)

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz