Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Marki powiatu świeckiego? Tomasz Pasiek i Przystanek Tleń!

Andrzej Pudrzyński
30 października 2018, 07:12

W pałacu w Lubostroniu rozstrzygnięto konkurs „Odkrywca 2018”. Laureatami jego jedenastej edycji zostali także reprezentanci powiatu świeckiego.

Wyróżnienie odbierają Anna i Michał Semrau, właściciele Przystanku Tleń (w środku)
Fot. Kujawsko-Pomorskie.travel

W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu wyróżniani są ludzie, firmy, instytucje, samorządy i stowarzyszenia, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem atrakcyjnym turystycznie.

Świecianin Tomasz Pasiek został uznany osobowością w kategorii „Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa”. W klasycystycznym pałacu w Lubostroniu (powiat żniński) nagrodę za podróżnika, który przebywa obecnie w Kanadzie, odebrała 25 października Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego.

Tomasz Pasiek przebywa w Kanadzie. Wyróżnienie za niego odebrała Iwona Karolewska (po lewej) /Fot. Kujawsko-Pomorskie.travel

- Będąc jeszcze bardzo młodym człowiekiem, dokonał już tak niezwykłych wyczynów, jak podróż rowerem nad cztery oceany – podkreśla Iwona Karolewska. - Trzy lata temu dotarł na najdalej wysunięty na zachód punkt w Europie, Cabo da Roca nad Atlantykiem. W 2016 r. zdobył Nordkapp nad Oceanem Arktycznym, a rok później dojechał rowerem do Iranu, nad Ocean Indyjski. Zwieńczeniem projektu „Cztery Oceany” była tegoroczna podróż, oczywiście także rowerem, na chińskie wybrzeże Oceanu Spokojnego - wylicza sekretarz powiatu.

Tomasz Pasiek, na co dzień pracujący w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej, jest inicjatorem licznych rajdów rowerowych i pomysłodawcą Festiwalu Podróżników „Piąty Ocean” w Świeciu. Jest też koordynatorem europejskiego wolontariatu EVS, dzięki czemu do Świecia przyjeżdżają młode osoby z całej Europy chcące poznać nasze tradycje, historię i język.
REKLAMA


W kategorii „Przedsięwzięcie biznesowe” doceniono Przystanek Tleń. Właścicielami pensjonatu i restauracji są Anna i Michał Semrau, podróżnicy, pomysłodawcy Zielonego Targu w Tleniu oraz strategii promocyjnej OdkryjTleń.pl, a także akcji „Posezonowe sprzątanie Wdy”.

Po ponad dwuletniej podróży dookoła świata zdecydowali się osiąść w Borach Tucholskich. W swojej restauracji promują wszystko to, co naturalne i lokalne. W 2015 r. otworzyli mały browar, który przyciąga miłośników regionalnego trunku z całej Polski.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

Spotkanie było także okazją do nagrodzenia Alicji Rapsiewicz. Otrzymała tytuł Ambasadorki Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc w związku z jej wygraną w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Przy tej okazji miałam przyjemność podziękować Alicji, że wybrała powiat świecki jako temat bloga. Zakochała się w naszych regionalnych potrawach, miejscach i cudownych ludziach, którzy z pasją tworzą nasze lokalne smaki: sery państwa Adamczyków, krówki na śmietanie państwa Brzykcy, wino z Winnicy przy Talerzyku czy ruchanki z fjutem KGW Jeżewo – wymienia Iwona Karolewska.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz