Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Mieszkańcy Miasteczka skarżą się na przerwy w dostawie ciepłej wody

Andrzej Bartniak
23 listopada, 14:39

Od dłuższego czasu mieszkańcy osiedla Miasteczko mają kłopoty z ciepłą wodą. - Nie ma jej wcale, albo trzeba czekać 20 minut, żeby w końcu poleciała - denerwuje się pani Małgorzata. Okazuje się, że problem ma związek z przebudową ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

W tym tygodniu problemy z wodą powinny się zakończyć. Przynajmniej na razie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Kłopoty z wodą, z różną intensywnością, mieszkańcy osiedla Miasteczko mają od kilku miesięcy.

- Osoby starsze mogą umyć się nawet w zimniej wodzie, ale co z dziećmi? - denerwuje się nasza Czytelniczka. - Czasami muszę czekać przez 20 minut, żeby, zamiast zimnej, poleciała w końcu ciepła woda, a i to nie zawsze się udaje. Opłaty stale rosną, a ZGM nic z tym nie robi. Od czasu do czasu można zagrzać wodę w garnku, ale to nie jest rozwiązanie przy większej rodzinie.    

Obwiniany o brak reakcji Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Świeciu w tym przypadku nie ponosi jednak winy.
REKLAMA

- Przerwy w dostawie ciepłej wody czy wody w ogóle wynikają z wyłączeń podczas modernizacji sieci wodociągowej, która prowadzona jest przy okazji prowadzonej przez powiat przebudowy ul. Wojska Polskiego i budowy ronda - tłumaczy Paweł Bednarski, prezes ZGM. - Nie mam żadnego wpływu na harmonogram przerw w dostawie. ZGM nie zajmuje się dostarczaniem wody. Rozumiem uwagi mieszkańców, ale po każdej dłuższej przerwie układ się zapowietrza i trzeba spuścić trochę zimniej wody, aby w końcu poleciła ciepła. Tak działa ten system.
REKLAMA

Wprawdzie ciepłej wody na osiedle przy ul. Tucholskiej nie dostarcza Zakład Wodociągów i Kanalizacji, lecz Zakład Energetyki Cieplnej w Świeciu, ale działanie tego ostatniego jest ściśle powiązane z pracą ZWiK-u. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie ciśnienie.

- Domyślam się, że trwające od pewnego czasu przerwy w dostawie mogły być uciążliwe dla mieszkańców tej części miasta - przyznaje Andrzej Kozłowski, prezes ZWiK-u. - Niestety, były one konieczne i wynikały z prowadzonej inwestycji.

Jak dodaje prezes, dobra wiadomość jest taka, że w nocy z 23 na 24 listopada nastąpi ostatnia dłuższa przerwa w dostawie wody.

- Będzie ona związana z przełączeniem się na nową sieć. Kolejną fazę poważniejszych robót przewidujemy na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku - zapowiada Andrzej Kozłowski.
REKLAMA

Jak tłumaczy prezes ZWiK-u, mieszkańcy Miasteczka są w znacznie gorszej sytuacji niż innych części miasta, bo osiedle jest wyżej położone niż nieruchomości zlokalizowane bliżej centrum Przechowa. To powoduje, że dłużej odczuwają wszystkie przerwy w dostawie wody.

Dobra wiadomość jest więc taka, że w tym tygodniu problemy z wodą na osiedlu Miasteczko powinny się zakończyć. Ta gorsza - niewykluczone, że w trakcie prac zapowiadanych na przełomie stycznia i lutego, znowu się one pojawią.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (23)

Tam na miasteczku nie jest potrzebna woda, prąd ani ścieki. Potem piszą w gazecie że prąd na lewo ciągną i się pożary zaczynają. To samo Wiąg. Zaorać i postawić panele słoneczne 

Odpowiedzi: 2

'Człowiek człowiekowi wilkiem'

Odpowiedzi: 2

A zombie zombie zombie

Odpowiedzi: 0

Rafi nie masz mozgu idiota i kretyn

Odpowiedzi: 0

Jeb sie idioto jebany ! 

Odpowiedzi: 0

Co za roszczeniowi ludzie tam mieszkają to się w głowie nie mieści. Jakiekolwiek przejściowe niedogodności i od razu z płaczem piszą zamiast się cieszyć że po inwestycji będzie lepiej. I właśnie dlatego reszta Świecia się z was śmieje

Odpowiedzi: 2

Myślę że też czuł byś się urażony, gdybyś musiał ponosić koszty opłaty za ciepła wodę a tak naprawdę leci zimna 

Odpowiedzi: 0

Ja z miasteczka się nie śmieje bo to wspaniałe osiedle i wspaniali ludzie tam mieszkają a ci co się śmieją to za plecami bo w oczy się boją co kolwiek powiedzieć bo by dostali wpis....l 

Odpowiedzi: 0

Pytanie: Kto poniesie koszty zimnej wody która rozliczana jest jako ciepła? Tych metrów sześciennych uzbiera się sporo. Najbardziej zadowolone będą wodociągi i dostawca ciepła bo mieszkańcy zapłacą. Tylko dlaczego za to czego nie otrzymali? Może zarządca osiedla czyli ZGM by zainterweniował?

Odpowiedzi: 2

Musisz zgłosić sie do programu "ciepła woda+" bo pewnie pozostałe już wszystkie masz.

Odpowiedzi: 1

Nic nie zrozumiałeś(aś). Nie mieszkam tam ale chodzi mi o pewien mechanizm. Chodzi o to że mieszkańcy osiedla zapłacą za coś czego nie dostają. Wodociągi wezmą kasę za wodę, zakład energetyczny czyli Veolia skasuje za jej podgrzanie. ZGM ma to gdzieś. Wszyscy zadowoleni oprócz mieszkańców. Nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś jest beneficjentem jakiegoś programu plus czy nie. Chodzi o to że wygląda to jak wyłudzenie lub oszustwo. Ciekawe jak ty miałbyś/miałabyś zapłacić za coś czego nie dostajesz to by pewnie się ci nie spodobało.

Odpowiedzi: 1

skasują za wodę XD ile? tysiące? miliony? skoro nie masz ciepłej wody to po co lać z kranu wodę z cieplą wodą... myślisz, że ci ludzie skoro nie mają ciepłej wody to specjalnie leją tą ciepłą zimną wode całe wanny? logiki troche. Raczej własnie Veolia nie zarobi skoro ludzie nie będą lać tej pogrzewanej wody... masz fajną logike myślenia.

Odpowiedzi: 1

Czytaj ze zrozumieniem. Babka twierdzi że zanim poleci ciepła trzeba przez 20 minut spuszczać zimną. Tych kranów na tym osiedlu jest pewnie kilkaset więc trochę się tych litrów zimnej wody przez liczniki od ciepłej przeleje. Veolia kasę za podgrzanie i tak weźmie. A ty w swoim kranie od ciepłej wody chciałbyś spuścić najpierw w kanał np. 50l zimnej wody i zapłacić za wodę i podgrzanie chociaż z tego nie skorzystasz?

Odpowiedzi: 0

to nawet nie wiesz, że wodociągi nie podgrzewają ani nie dostarczają ciepłej wody? nawet nie wiecie komu płacicie za ciepłą wodę hahah. kwintesencja.. Doinformujcie się czy to Veolia czy ktoś na miasteczku podgrzewa te wode, a później narzekacjcie.

Odpowiedzi: 0

A w iinych częściach miasta jest za niskie cisnienie wody, do tego kolor w dużych miastach nie do pomyślenia i zwik też się nie poczuwa. Może redakcja tym by się zajęła 

Odpowiedzi: 0

Na Mariankach  jest tak samo zanim ciepła woda poleci i to nie przez te wasze remonty ,tylko tak jest ciągle.Jak ktoś wyżej napisał nabijanie im kasy taka prawda

Odpowiedzi: 1

no to wyobraź sobie, że Veolia podgrzewa wode na ul. ciepłej, a jezeli ta ciepła woda dojdzie już do twojego kranu i będzie tam stała przez godzine lub przez całą no to chyba logiczne, że woda straci temperature i trzeba poczekać na te z sieci... luuudzieee... więcej wyobraźni

Odpowiedzi: 2

Jeśli nie masz pojęcia o ciepłownictwie, to się nie wypowiadaj. Woda jest podgrzewana w wymiennikach, które znajdują się w każdym budynku, a za prawidłowy obieg jest odpowiedzialna instalacja cyrkulacyjna w budynkach 

Odpowiedzi: 1

Janek masz 100% rację, najczęściej na forach wypowiadają się "fachowcy" którzy nie mają zielonego pojęcia o instalacjach które odpowiadają za dostarczanie mediów do obiektów.

Odpowiedzi: 0

Woda płynie z ciepłej na Mariany i jak ostygnie to jest zimna. Co za idiotą napisał ten post. I jeszcze wzywa by ludzie myśleli logicznie. Durniu przestań się ośmieszać.

Odpowiedzi: 1

"Czop" sam jesteś idiotą i nieukiem, "Janek Koś" ma w 100% rację, Ciepłownia podgrzewa tylko wodę obiegową,woda obiegowa podgrzewa wodę w wymienniku danego budynku, za utrzymanie odpowiedniej temperatury w wymienniku odpowiada układ cyrkulacyjny budynku. Jeżeli brakuje takiego układu, lub jakaś niedojda go odetnie to wtedy powstaje efekt spuszczania przez kilka - kilkanaście minut zimnej wody. Ot cała tajemnica.

Odpowiedzi: 0

Do tych co nie rozumieja  irytacji klienta - idź do sklepu, kup 0,5 litra , zapłać za 0,5 litra spirytusu, wróć do domu odkręć i cziesz się że to ZIMNA woda zamiast. z pół litra to osustwo, a jak zatem nazwać  sprzedaż  tzw ciepłej wody jak licznik sie kręci tylko leci  zimna i to nie koniecznie w czasie  wprowadzania ulepszeń  I jeszcze jeden wątek : może  zgłosi się ktoś  kto nie mieszka na tzw Miasteczku i przyzna  że w jego okolicy nie mieszka ciekawy"kwiatek"

Odpowiedzi: 1

Ja nie jestem z miasteczka a nie kazdy kto mieszka na tucholskiej to patola a mlynska? Polna? Ogrodowa? Mestwina? To tylko pare ulic z miasta ktore patologia bije po oczach !!!! Odjebcie sie od tego miasteczka IDEALNI MIESZKANCY Z CENTRUM MIASTA BEZ SKAZY haaa zal !!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz