Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Nie żyje proboszcz parafii w Niewieścinie, Kawaler Orderu Uśmiechu

Andrzej Pudrzyński
13 maja, 20:49

W piątek zmarł ksiądz Andrzej Danielski, proboszcz parafii w Niewieścinie (gmina Pruszcz). Był znany nie tylko jako kapłan, ale również jako założyciel sieci chórów "Biedronki".

Ksiądz Andrzej Danielski był proboszczem parafii w Niewieścinie od 2004 r.
Fot. niewiescin.kolping.org.pl

Ksiądz Andrzej Danielski urodził się w 1966 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1991 r. w Pelplinie. Od 2004 r. był proboszczem parafii w Niewieścinie (gmina Pruszcz).

Na początku lat 90., pełniąc posługę w parafii w Tczewie zaangażował się w tworzenie i rozwój dziecięcych chórów "Biedronki", działających w parafiach, szkołach i domach kultury. Jeden z nich powstał również w Niewieścinie.

Za swoją działalność został Kawalerem Orderu Uśmiechu, honorowego odznaczenia, do którego dorosłych nominują dzieci.

Ksiądz Andrzej Danielski zmarł 13 maja w wieku 56 lat po długiej chorobie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl