Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Ponad 200 osób jedzie promować nasz region na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
5 sierpnia, 12:02

Już po raz szósty reprezentacja powiatu świeckiego będzie gościć na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Wspólnie z powiatami tczewskim i starogardzkim będą promować Kociewie i zachęcać do odwiedzenia tego pięknego regionu.

Starostwo Powiatowe w Świeciu przygotowało wyjazd dla ponad 50 osób
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku reprezentacja powiatu świeckiego będzie bardzo liczna. Udział w Korowodzie Kociewskim zadeklarowało ponad 200 osób z gmin Świecie, Nowe, Warlubie, Jeżewo i Dragacz.

Swoich przedstawicieli będą miały też liczne organizacje i instytucje m.in. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, Lokalna Grupa Działania Gminy Powiatu Świeckiego, stowarzyszenie Topolanki, Folklorystyczny Zespół Dziecięcy Świeckie Gzuby oraz wolontariusze Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie.

REKLAMA
REKLAMA

Podczas "Unikatów z Kociewia", które rozpoczną się o godz. 15.00 na Targu Rybnym, na scenie zaprezentują się Przemysław Drewkowski, gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer i animator kultury w OKSiR oraz zespół taneczny ze Świecia.

Natomiast o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się finisaż, czyli zamknięcie wystawy "Kociewie ART", na której powiat świecki reprezentuje Agnieszka Jarosz, pochodząca ze Świecia artystka, absolwentka wzornictwa oraz grafiki artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Część delegacji z powiatu świeckiego wyruszyła do Gdańska w piątek rano sprzed budynku starostwa.

Zobacz zdjęcia poniżej.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (19)

Jestem z poza Świecia - pochodzę z innego regionu. Mam takie przemyślenie dla osób promujących ten piękny powiat. Chodzi mi o używanie nazewnictwa : powiat świecki. Jakoś dziwnie się to kojarzy dla osób spoza tego regionu. Mam na myśli to że świecki kojarzy się z czymś o harakterze państwowym nie związanym z religią. Nic nie mam do religii ani świeckiego obyczaju ale może warto by zmienić i nazwać to jakoś inaczej. Tyle w temacie - pozdrawiam wszystkich mieszkańców powiatu świeckiego.

Odpowiedzi: 3

Przecież to super, lepiej swiecki niż kościelny 

Odpowiedzi: 1

Dzbano-debile!!!!!

Odpowiedzi: 1

Ty kim jesteś, pewnie kimś lepszym. 

Odpowiedzi: 0

Tak, tak, dobry pomysł zmieńmy nazwę z powiatu świeckiego na powiat kościelny lub wierny i godło powiatu z tego poniemieckiego też na bardziej polskie, proponuję spaśonego klechę z kropidłem w jednej dłoni i krucyfiksem w drugiej.

Odpowiedzi: 0

powiat świecki jest jak najbardziej świecki i chwała mu za to, swoją religię trzymajcie w obrębie kościołów, swoich domów i umysłów, nie wpychajcie jej nikomu na siłę!

Odpowiedzi: 0

A nie łatwiej nazwać Powiat Świecie, tak jak się wpisuje w urzędowych formularzach.

Dziwią mnie idiotyczne wpisy na tematy religijne. Jak chcecie chłopcy to wierzcie w lorda Wadera, Burek i inne stwory, ale od panującej religi wara.

Odpowiedzi: 4

A co to ta "panująca religia"? może dodaj miłościwie nam...

Odpowiedzi: 0

Gardzę "panującą" religią. Do wyznawców nic nie mam.

Odpowiedzi: 0

Panująca religia :D chyba panująca w Twojej głowie ciemny człowieku!

Odpowiedzi: 1

Brawo już kumasz, mniej więcej o to chodzi,wiarę musisz mieć w sobie, tą iskierkę Ducha Św. Dobry początek. 

Odpowiedzi: 0

W formularzach urzędowych powinno się wpisywać powiat świecki, Powiat Świecie jest niepoprawnie. Poprawnie jest: gmina Świecie ale powiat świecki.

Odpowiedzi: 1

Kompletna bzdura paniusiu!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Znowu banda oszołomów z gimbazy dorwałala się komentowania.

Odpowiedzi: 1

Jak jesteś kociewiak to nie jesteś ze Świecia, więc siedź cicho i nie zużywaj klawiatury!

Odpowiedzi: 0

Nazwy powiatu nie można tak sobie zmienić, bo komuś się jakoś kojarzy. Nazwy powiatu nikt nie wymyślał ani nie wybierał. Wynika ona z gramatyki języka polskiego, a konkretnie z zasady tworzenia i pisowni przymiotników od nazwy miejscowych.

Odpowiedzi: 0

Powiat świecki nie państwowy ani religijny ale kociewski :)

Odpowiedzi: 0

Na hooya tam dwieście chłopa pojechało promować nowoczesne ronda , trasy i ulice w naszym powiecie .

Odpowiedzi: 0

Moim marzeniem jest żeby dzieci chociaż pokąpały się w Decznie lub na basenie w Świeciu .Nie mam jak się dostać w te egzotyczne miejsca . I żebym dzieciom kupiła łopatki i wiaderka .A tam że Świecia 200 miliarderów jedzie do Gdańska .O Boże to piękne miejsce nad morzem . Widziałam w telewizji i jeszcze nigdy tam nie byłam bo jak .Może to się uda moim dzieciom jak dorosną .

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz