Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • pochmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Poseł przywiózł do Osia czek na blisko 400 tysięcy złotych. Na co gmina je przeznaczy?

Andrzej Pudrzyński
21 marca 2023, 19:59

W ostatnich miesiącach posłowie Prawa i Sprawiedliwości są częstymi gośćmi w powiecie świeckim. We wtorek do Osia przyjechał Piotr Król, poseł z okręgu bydgoskiego.

Wójt Michał Grabski, przewodniczący Roman Waśkowski i poseł Piotr Król z symbolicznym czekiem
Fot. UG w Osiu
REKLAMA
REKLAMA

Poseł Piotr Król, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury, spotkał się we wtorek z Michałem Grabskim, wójtem gminy Osie i Romanem Waśkowskim, przewodniczącego Rady Gminy w Osiu.

Przekazał im symboliczny czek o wartości ponad 375 tys. zł na przebudowę drogi Osiedle Leśne w Łążku. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt inwestycji wynosi 896 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Droga stanowi dojazd do zabudowy jednorodzinnej, a przez drogę powiatową umożliwia dojazd do innych miejscowości.

Dotychczasowa nawierzchnia gruntowa ma liczne nierówności i zagłębienia utrudniające jazdę, szczególnie po opadach deszczu i wiosennych roztopach.

Dzięki inwestycji na 500-metrowym odcinku drogi pojawi się asfaltowa nawierzchnia.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (60)

375 a 400 to różnica ?

Odpowiedzi: 1

Dlatego masz napisane że blisko 400 a nie że 400 :-)

Odpowiedzi: 0

Osie też/ Zmuszają wójtów do pozowania do zdjęć jakby dawali coś ze swojej kieszeni. A dają z naszych pieniedzy!!!

Odpowiedzi: 0

Gmina warlubie powinna brać przykład od sąsiada 

Odpowiedzi: 0

A który  z Warlubskich Wójtów zadbał o przycìągnięciu inwestorów do Warlubia tu tylko wszystko się zamyka bieda tylko wójt szczerzy zęby do zdjęć nic innego nie potrafi ten nasz naczelnik

Odpowiedzi: 0

Gdzie są miliardy euro  z KPO???  Nie ma praworządności, nie ma pieniędzy. Jest inflacja I drożyzna. Pis to zło!!!!

Odpowiedzi: 1

Praworządność? zobacz jak wyglonda w Francji w Szwecji KPO kto blokuje? jak głosowali posłowie z opozycji demokratycznej ? i jeszcze jedno nie ma KPO a program odbudowy po covid jest realizowany ? jak to jest ?

Odpowiedzi: 0

Mało czyli cienko wstyd Panie pośle. 

Odpowiedzi: 0

Kpo to pożyczka vnia nie ma własnych pieniędzy tylko nasze składki i jeszcze będziesz spłacać procenty A po praworządność to jedź do Francji  tam wymierza ci pałą twoja praworządność mośku

Odpowiedzi: 1

Nasze składki są mniejsze, niż zyskane od Unii pieniądze. A we Francji policja pałuje niszczących mienie (i to jest praworządność), a nie tylko wznoszących okrzyki, jak u nas. 

Odpowiedzi: 1

Pieniądze od Uni musisz oddać  i to z odsetkami i to nasze pieniądze więc nie wybielaj  mi tych komuszakow

Odpowiedzi: 0

100aferpis.pl

1. Powiązani:

Łukasz Szumowski, jego brat, żona, instruktor narciarstwa, handlarz bronią, biznesmeni związani z PiS

Opis:

Jak wynika z informacji mediów oraz kontroli poselskich afera ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego składa się z kilku afer pachnących korupcją:

Bezużyteczne maseczki od instruktora narciarskiego
Instruktor narciarski ministra otrzymał kontrakty rządowe na kwotę ok. 5 milionów zł na sprzedaż masek filtrujących oraz chirurgicznych. Jak się okazało dostarczył towar nienadający się do użytku, z fałszywym certyfikatem. Sprawą tego wyłudzenia zajmuje się CBA.

100 mln zł za respiratory widma dla handlarza bronią
Resort Szumowskiego kupuje ponad 1200 respiratorów od firmy handlarza bronią, która nigdy wcześniej nie działała na rynku medycznym. W czerwcu do Polski trafiło jedynie 50 urządzeń, chociaż zgodnie z umową dostawy powinny być realizowane od kwietnia. Ponadto okazało się, że za respiratory widmo ministerstwo zapłaciło 100 mln zł.

Kupno testów po zawyżonych cenach od firmy związanej z PiS
Ministerstwo zapłaciło blisko 47 mln zł za 365 tys. testów na obecność koronawirusa od poznańskiej firmy związanej z PiS. Jeden test kosztował aż 128 zł. Z doniesień medialnych wynika, że testy pochodziły z Turcji, gdzie poznańska firma kupowała je za ok. 34 zł za sztukę.

Przepłacone przyłbice od żony instruktora narciarstwa
Żona instruktora narciarstwa zarobiła kilkadziesiąt tysięcy złotych na sprzedaży przyłbic do bazy rezerw ministerstwa. Chodzi o sprzęt, który ministerstwo mogło kupować prosto z magazynów, a nie korzystać z pośredników.

Dotacja dla brata
Z doniesień medialnych wynika również, że Łukasz Szumowski, będąc w ewidentnym konflikcie interesów, przyjął stanowisko wiceministra w MNiSW mimo rodzinnych powiązań z firmami, które otrzymały i wciąż starały się o dotacje z podległego MNiSW Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Chodzi nawet o 200 milionów zł. W czerwcu 2017 roku, a więc tuż po tym jak został wiceministrem nauki, Łukasz Szumowski przepisał swoje udziały w spółkach medycznych na żonę, Annę, z którą ma rozdzielność majątkową. Dzięki temu nie musiał zawierać tych informacji w dostępnych publicznie oświadczeniach majątkowych.

2. Powiązani:

Andrzej Duda, Joanna Lichocka, Jacek Kurski

Opis:

Pomimo apeli Obywateli i opozycji, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę, która przekazała 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne. Po burzliwej debacie w Sejmie i przegłosowaniu ustawy, posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec. 2 tygodnie później Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę.

3. Powiązani:

Jacek Sasin, Mateusz Morawiecki

Opis:

68 milionów złotych - tyle, jak donoszą media, wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto.

...

Odpowiedzi: 1

A ile wyniosło referendum między jedną a drugą turą wyborów prezydenckich zarządzonych przez Komorowskiego 70 MIL ?gdzie moje OFE ? o dodatku pogrzebowym nie wspomnę

Odpowiedzi: 1

Ale się wysiliłeś/aś. Najlepszy ten dodatek pogrzebowy. Powiedz tylko, czy PIS przywrócił poprzedni stan? No i referendum zarządzone przez prezydenta......... 

Odpowiedzi: 0

Widzę z posta powyżej że POgłowie zostało nafutrowane o 19.30 już. MYSLISZ CZOPKU że Polacy nie pamiętają pracy za 5 zl za godzinę ,podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat A dla rolników o 12 lat że nie pamiętają wyprzedaży majątku narodowego w obce ręce stoczni, polskich kolei linowych itp.ze nie pamiętają karuzeli watowskich ,wyprowadzania z Polski 350 miliardów złotych rok do roku .PROBY SPRZEDAZY LASOW PANSTWOWYCH, chęci opchniecia spółek skarbu państwa strategicznych Rosjanom bratnia się z rosja,PINIENDZY NIMA I NIE BĘDZIE. ,SPRZEDAZY 95 % mediów w obce ręce myślisz że Polacy to barany i mają amnezje to się grubo mylisz za to wszystko i za szkalowanie naszego papieża Jana Pawła II  dostaniecie takie lanie w wyborach PLATVUSY że  wam się nawet nie śni. A to co tu wymieniłem to kropla w morzu .Za odnoszenie na swój kraj odpowiednie osobno.

Odpowiedzi: 2

Takiej obłudy i złodziejstwa jak obecnie nawet komuniści w najlepszych swoich latach nie rozkręcili, zabawne jest to że zwolennicy PiS potrafią mówić o wyprzedaży majątku Państwowego za PO, powiem tyle jak chcecie dopłacać do nierentownych stoczni i kopalń w których grzeją stołki wszyscy krewni polityków a kompetentnych osób to róbcie to z własnej kieszeni. Obecnie rządząca banda wprowadza na Państwowe monopole na wszystkie istotne gałęzie gospodarki, a nie ma nigdzie większego złodziejstwa i okradania obywateli jak w państwowych molochach. 

Odpowiedzi: 1

Widzę że ekonomię czerpaleś wprost z polskojęzycznych mediów bo nie polskich ale u takich ludzi to znamienne czerpią wiedze z ust obcych o własnym kraju i jeszcze w to wierzą,  zmień lekarza chłopcze bo ten cię oszukuje

Odpowiedzi: 0

Napisz to jeszcze raz po polsku, to może doczytam do końca. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Do afer pisu ,tak ci powiedzieli w syffalenie żałosny człowieczku przygotuj plecak bo jutro do szkoły

Odpowiedzi: 1

A gdzie odpowiedź merytoryczna? Obrażać anonimowo potrafi każdy. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Boli Polskość  oj boli, niemieckie  zatwierdzenie naciera coraz mocniej widać  to po oczach tego niemieckiego podnozka 

Odpowiedzi: 1

Jeżeli prawdziwym Polakiem jesteś Ty, ja wolę nim nie być. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

To onuce na nogi i w drogę do domu

Odpowiedzi: 0

Dojna Polską achachachachauuchachacha ale sie uśmiałam  dobry dowcip a teraz na powaznie oj była dojona ta Polska za tamtej władzy była aż  powstało słynne dzieło "O obrotach stref niemieckich" nie czytaliscie polecam 

Odpowiedzi: 1

Za tej nie jest oczywiście dojona. Nie widzisz tego, czego obecni rządzący nawet nie ukrywają, jeszcze się tym chwalą. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

"Poseł przywiózł czek na 400k zł"? Ze swoich przywiózł? Tak napisane jakby swoją kasę oddał, a to lipa i ściema. Przywiózł czek z naszych podatków, czyli przywiózł nasze pieniądze. Tzn rozdaje nasze pieniądze, a wynika z tytułu jakby dał ze swoich... Proszę redakcję o jakieś prawdziwe tytuły, bo ten sugeruje jakby wspanaiły posel swoje peiniądze dał gminie Osie.

Odpowiedzi: 1

Tak nasze a gdzie te pieniądze nasze londowali przed 2015 r ? bo nie w Osiu

Odpowiedzi: 0

Panie Wójcie, niebawem stracę szacunek do Pana. Warto mieć kręgosłup do końca, na pewno to trudne, ale warto. Jeszcze może być normalnie, ale nie można wątpić.

Odpowiedzi: 1

PiS oczywiście daje z naszych. Ale odmówiłbyś przyjęcia tych pieniędzy? Powiedz to w oczy tym, którzy muszą jedzić gruntowymi drogami. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Rząd może przekazać pieniądze z naszych podatków jak najbardziej ale nie musi się tym chełpić jakby to była kasa od rządu lub PiS.

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz