Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Razem zmieniamy miasto. Złóż projekt. Do podziału jest ponad milion złotych

red
20 lipca, 16:58

Nie każdy wie, że efektowne murale ozdabiające ściany kamienic przy ul. Sądowej oraz na rogu ul. Mestwina i Podgórnej powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Mural przedstawiający świecianina Witolda A. Herbsta, lotnika walczącego podczas II wojnie światowej
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

W ostatnich latach zaczęło się to jednak zmieniać. Właściciele działek zaczęli coraz bardzie

Chodniki, drogi, oświetlenie uliczne, obiekty sportowe i rekreacyjne, modernizacja świetlic wiejskich, projekty kulturalne. To tylko niektóre propozycje, które można zgłosić do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Do podziału jest aż 1,1 mln zł, z czego 750 tys. zł na projekty realizowane w mieście i 350 tys. zł na wsi. Każdy mieszkaniec może zgłaszać dowolną ich liczbę.
REKLAMA


- Zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów - mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. - Od tego jest budżet obywatelski, aby mieszkańcy mieli jeszcze większy wpływ na przedsięwzięcia realizowane w gminie. Im więcej nadejdzie wniosków, tym większa szansa, że pojawią się ciekawe inicjatywy. Namawiam też mieszkańców do późniejszego udziału w głosowaniu na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację. Głosowanie odbędzie się we wrześniu. Poinformujemy o dokładnym terminie.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie na 2022 rok można składać do 31 lipca na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na budzetobywatelski.swiecie.eu.
REKLAMA

Wnioski wraz z pozostałymi załącznikami należy składać do Urzędu Miejskiego w Świeciu w Biurze Obsługi Mieszkańców lub na e-mail: urząd [dot] miejskiatswiecie [dot] eu oraz pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Świeciu ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie.

Do 30 sierpnia 2021 roku zostaną opublikowane zaakceptowane projekty. Zrealizowane zostaną te, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA

Komentarze (5)

Mam pomysł na bezpłatny internet na terenie miasta.Moze to mało widoczne jak mural którego prawie nikt nie ogląda,albo ozdób rond które nie ma czasu nikt oglądać ale jest bardzo praktyczne i potrzebne żebyśmy czuli się bezpiecznie i mieli kontakt z naszymi bliskimi i samorządowcami z naszego miasta.Moim pomysłem jest sieć hotspotów pokrywających miasto zasięgiem darmowego internetu.

Odpowiedzi: 1

Ty głupi jesteś beż internetu świąt jest piękniejszy. W dupę wsadź  ten pomysł

Odpowiedzi: 0

Super,mam pomysł oddajcie pieniądzde temu od kogo wyłudziliście,nie ma czegoś takiego jak pieniądze niczyje ,są tylko zagrabione w podatkach,miłego dnia państwu życzę.

Odpowiedzi: 1

Lekarza zmień człowieku

Odpowiedzi: 1

Służba zdrowia niedomaga dlatego nie zmieni. Pozostanie przy swoim znachorze i dalej będzie pierd....

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz