Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu

Andrzej Pudrzyński
2 maja, 08:22

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze latem przyszłego roku strażacy z Osia wprowadzą się do nowoczesnej remizy. W kwietniu rozpoczęły się prace.

Budowa nowej remizy będzie kosztowała blisko 6,3 mln zł
Fot. OSP Osie
REKLAMA
REKLAMA

Ruszyły roboty budowlane na placu przy ul. Kościuszki w Osiu, gdzie ma stanąć remiza miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przetarg na inwestycję za 6 mln 290 tys. zł wygrała firma Usługi Remontowo-Budowlane Leszek Stosik z Osia.

Z własnego budżetu gmina wyda jedynie 1,5 mln zł. Pozostała kwota pochodzi z dofinansowania z dwóch funduszy rządowych.

REKLAMA
REKLAMA

Piętrowy budynek powstaje na działce o powierzchni 2,2 tys. m kw. Remiza będzie miała prawie 800 m kw. powierzchni całkowitej i 570 m kw. powierzchni użytkowej.

Na parterze znajdą się dyspozytornia, pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne oraz garaż na 5 stanowisk. Na piętrze będą zlokalizowane m.in. sala szkoleniowa, pomieszczenie dla zarządu OSP i aneks kuchenny.

REKLAMA
REKLAMA

Przed remizą powstaną utwardzony plac manewrowy i parking na 9 miejsc, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu 2023 r.

Poniżej wizualizacja przyszłej siedziby OSP w Osiu.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (10)

Pytanie, czy inwestycja realizowana z takim rozmachem jest Gminie Osie potrzebna. Nie kwestionuję tego, czy remiza sama w sobie jest niezbędna, oczywiście że jest. Natomiast wydanie ponad 6 mln. złotych (dodatkowo mając na względzie inflację, być może dużo dużo więcej) i budując obiekt zbliżony do remizy PSP w Świeciu, w mojej ocenie jest przesadą. Może okazać się, że będzie podobnie jak ze stadionem, obiekt jest imponujący, tylko nie ma komu grać. Życzę, żeby inwestycja przebiegała bezproblemowo.

Odpowiedzi: 2

Wydaje mi się, że opinia dotyczaca stadionu w Osiu nie jest trafiona, dwie drużyny seniorskie, zrzeszona grupa Oldboy oraz kilka drużyn młodzieżowych to chyba wystarczaca ilość grup biorąc pod uwagę wielkość gminy, aby móc stwierdzić że jest komu grać, a problem jeżeli jest to leży w komórce zarządzającej obiektem.

Odpowiedzi: 1

A mi się nie wydaje. Stadion pochłonął niemałe pieniądze. Wybudowany został z rozmachem, jakby Grom grał co najmniej w IV lidze. A tu okazuje się, że jest conajwyżej A klasa, i nie chce być więcej. Taki stadion powinien służyć promocji gminy, to wtedy koszt może i był by uzasadniony. Dodatkowo niemałe koszty pochłania jego utrzymanie( koszty energii, murawa itp.). Według mnie dla drużyn grających w A klasie, wystarczającym byłoby mniej okazałe boisko.

Odpowiedzi: 2

Jan popieram Cię w całości

Odpowiedzi: 0

Patrzac w ten sposób, to jeżeli jedynym wyznacznikiem uzasadnienia budowy obiektu sportowego ( warto zaznaczyć że  stadionu lekkoatletycznego) jest to że dzisiaj jest taki a nie inny poziom rozgrywkowy  to realizując taką inwestycję zróbmy ja za 2 mln złotych a jak za np. 3 lata będzie 4 liga to zaoramy to i zrobimy za 6mln i wtedy będzie to promocja dla gminy. Wydaje mi się że niezależnie od poziomu taka inwestycja jest sama w sobie promocja dla gminy. Ma kto z niej korzystać, służy mieszkańcom gminy a poziom rozgrywek schodzi tu na dalszy plan.

Odpowiedzi: 0

Ale ciebie, to nie będzie nic kosztować, możesz siedzieś nadal na swojej ulubionej gałęzi i prostować banany.

Odpowiedzi: 0

Rozumiem, że monopolowy też zostanie przeniesiony bliżej nowej remizy? Inaczej będzie ciężko...

Odpowiedzi: 0

Remiza OSP przysiersk 800tyś

Remiza OSP Ratownik ok 2mln

Remiza OSP Osie prawie 7mln

Pytanie po co? Przecież tam wszyscy są skłóceni? Stara gwardia niedługo odejdzie . No chyba ze JRS także będą tam stacjonować.  

Straż zawsze była i będzie potrzebna tylko jeżdżąc po okolicznych remizach, w OSP Osie nie jest źle . Uważam że w gminie są inne wydatki , ważniejsze. Brak Służby zdrowia, brak stomatologa.

Liczę chociaż że za te 7mln to będzie super obiekt , 2 zaleta że wykonawcą jest Osiak. Bynajmniej pieniądze zarobią "nasi" . 

Odpowiedzi: 1

To czy przetarg był ok? to się wkrótce dowiemy.

Odpowiedzi: 0

Czy na prawdę bogatemu wszystko wolno? U nas w sąsiedniej gminie to nawet na paliwie wójt oszczdza!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz