Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Sołtysi z gminy Świecie obchodzili swoje święto w Grucznie [zdjęcia]

red
19 marca 2023, 08:27

Z okazji Dnia Sołtysa w świetlicy wiejskiej w Grucznie spotkali się sołtysi z gminy Świecie. Była to jednocześnie okazja do powitania nowych i pożegnania dotychczasowych sołtysów.

Sołtysi i przedstawiciele władz gminy podczas spotkania w Grucznie
Fot. UM w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

Za działalność na rzecz rozwoju wsi podziękowali sołtysom Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia i Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Jesteście pomostem łączącym gminę z mieszkańcami. Czasami bywa to niewdzięczna rola, bo zwykle to na was skupiają się wyrazy niezadowolenia, ale tym bardziej wasza praca zasługuje na szacunek - podkreślał podczas piątkowego spotkania w Grucznie burmistrz Krzysztof Kułakowski.

W gronie sołtysów powitano Jarosława Osiaka, sołtysa Czapel i Macieja Piekarskiego, sołtysa Kozłowa, którzy zostali wybrani przez mieszkańców podczas tegorocznych zebrań sołeckich.

REKLAMA
REKLAMA

Pożegnano też dotychczasowych sołtysów tych sołectw, Iwonę Karczewską i Bogdana Taracha.

Listy z podziękowaniami z okazji Dnia Sołtysa wręczyli burmistrz, przewodniczący rady i sekretarz gminy Leszek Żurek.

W spotkaniu uczestniczyli też m.in. Paweł Knapik, zastępca burmistrza, Marzenna Rzymek, skarbnik gminy oraz radni Iwona Karolewska i Zbigniew Rydziel.

Spotkanie w świetlicy w Grucznie było nie tylko okazją do porozmawiania "jak sołtys z sołtysem" przy kawie i torcie.

REKLAMA
REKLAMA

Zdzisław Plewa, prezes Inkubatora Przedsiębiorczości w Świeciu, poinformował zebranych o możliwości ubiegania się o granty na projekty realizowane na terenach wiejskich.

Dzięki wsparciu Fundacji Batorego i gminy Świecie, zorganizowano też szkolenie. Grażyna Jałgos-Dębska, wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, przybliżyła, co ustawa o samorządzie gminnym stanowi o sołectwie oraz zadania i kompetencje sołtysów. 

Zobacz poniżej galerię zdjęć z obchodów Dnia Sołtysa.

REKLAMA
REKLAMA

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

...

Odpowiedzi: 0

Pochować flaszki do zdjęć. Później rzygania nie było końca :))))

Odpowiedzi: 1

Gdzie ty tam flaszki widzisz? To karafki z wodą. Kup sobie okulary :-)

Odpowiedzi: 0

Czy Pan Wójcik zawsze i wszędzie musi być na zdjęciach, obojętnie gdzie by coś się nie działo to zawsze tam go widać, oczywiście tylko na foto. Ps. Czy nie czas na emeryturę przejść na 100%

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz