Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Uwaga, tu może być groźnie! Znasz takie miejsca?

Andrzej Pudrzyński
12 lipca, 14:37

Od blisko dwóch lat w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. W powiecie świeckim mieszkańcy nanieśli ponad 700 zgłoszeń.

Mieszkańcy naszego powiatu ponad 700 razy wskazywali miejsca, w których nie czują się bezpiecznie
Fot. Andrzej Bartniak

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób policji jest sprawdzany przez funkcjonariuszy (zobacz).                    

- Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa – mówi sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Policjanci ze Świecia odczytali ponad 700 zgłoszeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które wymagają interwencji. Blisko 50 proc. z nich uznano za zasadne.

- Wśród wszystkich zagrożeń wskazanych w powiecie świeckim najwięcej, bo aż 77 proc., dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – wylicza Joanna Tarkowska. - W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji, policjanci podejmowali interwencje oraz prowadzili działania we wskazanym obszarze.
REKLAMA

Policja przypomina, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które wymagają natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz