Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

W budynku, w którym wybuchł gaz było 4-miesięczne dziecko [nowe informacje]

Andrzej Pudrzyński
18 stycznia, 19:14

Dwie osoby zostały poparzone w wyniku wybuchu butli z gazem w Sulnówku (gmina Świecie).

Do wybuchu doszło podczas wymiany butli z gazem. Dwie osoby trafiły do szpitala
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Przypomnijmy. We wtorek w budynku mieszkalnym w Sulnówku koło Świecia wybuchła butla z gazem propan-butan (pisaliśmy o tym tutaj). Podajemy nowe informacje w sprawie okoliczności wypadku.

Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 14.23. Kiedy pierwsze zastępy pojawiły się na miejscu, mieszkańcy byli na zewnątrz.

- To dwurodzinny budynek. Do wybuchu doszło podczas wymiany butli z gazem w kuchni. Nie doszło jednak do pożaru - wyjaśnia asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu. - W sumie w mieszkaniu przebywało pięć osób. 38-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna znajdowali się w kuchni.
REKLAMA

- Na szczęście pozostałe trzy osoby, w tym 4-miesięczne dziecko, były w tym czasie w innym pomieszczeniu - informuje Marcin Klemański.

Kobiecie, która doznała poparzenia nóg, strażacy nałożyli żel schładzający, a mężczyźnie założono na oparzenia na rękach opatrunek hydrożelowy. Karetka zabrała go do szpitala.

- Kobieta nie chciała początkowo jechać z pogotowiem, ale po pewnym czasie, jeszcze w trakcie trwania akcji, zmieniła zdanie. Zawiózł ją krewny - mówi Marcin Klemański.
REKLAMA


Ani pozostałym lokatorom mieszkania, gdzie doszło do eksplozji, ani kobiecie z drugiego mieszkania, nic się nie stało.

Wybuch zniszczył wyposażenie kuchni i uszkodził ścianę. Inspektor nadzoiru budowlanego nie stwierdził jednak naruszenia konstrukcji budynku i można je nadal użytkować.

Straty oszacowano wstępnie na 6 tys. zł.
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (3)

Pizgło to pizgło. Po co drążyć temat

Odpowiedzi: 0

Ciekawe czy zapałką sprawdzał czy szczelne. , Instrukcja wymiany butli, nigdy nie sprawdzają szczelności zapałką. Do gazu dodaje się składnik który ma śmierdzieć, każdy wyciek gazu sprawdza się nosem, nigdy zapałką.

Odpowiedzi: 0

a joo ja coś slyszał ale nie wiem co czy ten chuk, czy to że cosik walneło gdzieś.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz