Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

W Bukowcu chcą zapewnić opiekę dzieciom do trzech lat

Andrzej Bartniak
24 maja 2023, 09:21

Jeśli nic nie pokrzyżuje planów, to jeszcze w tym roku zostanie otwarty w Bukowcu tzw. klub malucha. Opiekę będzie miało w nim zapewnioną 16 dzieci w wieku do 3 lat.

Klub malucha będzie się mieścić w budynku dawnego przedszkola
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Na początku roku gmina Bukowiec nawiązała współpracę z Michałem Partyką, zajmującym się prowadzeniem opieki żłobkowej w sąsiedniej gminie Świekatowo. Efektem porozumienia był wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Maluch+” na utworzenie klubu dziecięcego w Bukowcu.

- Po przeniesieniu przedszkola do nowej siedziby przy ulicy Bajkowej rozważaliśmy możliwe sposoby zagospodarowania pomieszczeń w budynku przy ulicy Ceynowy - mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Biorąc pod uwagę coraz częściej zgłaszane potrzeby mieszkańców o zapewnienie opieki żłobkowej, postanowiliśmy rozpocząć współpracę z doświadczonym w prowadzeniu klubu dziecięcego przedsiębiorcą z sąsiedniej gminy.

REKLAMA
REKLAMA

Zaproponowano dzierżawę pomieszczeń w budynku, gdzie wcześniej było przedszkole, natomiast Michał Partyka zobowiązał się do złożenia wniosku o dofinansowanie utworzenia miejsc opieki dla dzieci wieku od roku do 3 lat z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Kilkanaście dni temu ministerstwo ogłosiło wyniki naboru wniosków w kolejnej edycji programu „Maluch+”. Plan utworzenia klubu dziecięcego przy ulicy Ceynowy 11 w Bukowcu został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki temu ma powstać 16 miejsc opieki nad dziećmi.

Na funkcjonowanie "Baśniowej Przystani 2", bo tak ma nazywać się placówka, przyznano prawie 200 tys. zł dofinansowania. Środki pochodzą z funduszy unijnych.

REKLAMA
REKLAMA

- Dodatkowo przez pierwsze 36 miesięcy funkcjonowania placówki każde miejsce będzie dofinansowane kwotą 836 zł miesięcznie, co daje w sumie kolejne 480 tys. złotych wsparcia - zaznacza Adam Licznerski.

Jak informuje ministerstwo rodziny, główne zadania klubu dziecięcego to zapewnienie dzieciom w wieku od roku do trzech lat opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. Gwarantuje dzieciom opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną przez prowadzenie zajęć zabawowych oraz prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych.

W klubie malucha dziecko będzie mogło przebywać do 10 godzin dziennie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA