Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Wybuch gazu omal nie zrujnował domu

Andrzej Bartniak
11 kwietnia, 14:59

Aż osiem jednostek straży pożarnej zadysponowano do niedzielnego pożaru w Michalu spowodowanego wybuchem gazu w samochodzie osobowym. Straty są poważne.

Gdy doszło do wybuchu, w budynku spało siedem osób, w tym troje dzieci
Fot. OSP Wielkie Stwolno

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 11 kwietnia około godz. 5.45. To właśnie wtedy strażacy zostali poinformowani o pożarze domu w Michalu (gmina Dragacz).

Do wybuchu, od którego ogniem zajął sie garaż, doszło na skutek rozszczelnienia się instalacji LPG w znajdującym się tam samochodzie.

- Siła eksplozji była tak duża, że zostały wyrwane drzwi garażowe, a z okien wyleciały wszystkie szyby - relacjonuje asp. Marcin Klemański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

W tym czasie w budynku było siedem osób, w tym troje dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gdy przyjechała pomoc wszyscy domownicy zdążyli już opuścić palący się budynek.     

Szybko rozprzestrzeniający sie pożar objął nie tylko kotłownię i garaż, ale też kuchnię, łazienkę i dwa pokoje. Straty byłyby jeszcze większe, gdyby w porę nie usunięto dwóch pełnych butli gazowych.

- Wstępnie straty oszacowano na 180 tys. zł, z czego 150 tys. zł to koszty związane ze zniszczeniami w budynku - mówi asp. Marcin Klemański. - Na szczęście konstrukcja domu nie została naruszona. Na razie jednak nie nadaje się on do zamieszkania.
REKLAMA

Na miejscu działały trzy jednostki straży z komendy powiatowej w Świeciu i dwie z komendy w Grudziądzu oraz trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dragacza, Wielkiego Stwolna i Górnej Grupy.

Akcja zakończyła się około godz. 9.30.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Komentarze (1)

180 tys zł strat za to co widać na zdjęciu? chyba ktoś w nocy po imprezie robił te wycene

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz