Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Będzie co zjeść i wypić. W weekend Festiwal Smaku w Grucznie

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Festiwal Smaku w Grucznie będzie jednak trwał dwa, a nie trzy dni. Święto swojskiego jedzenia i nalewek już 19 i 20 sierpnia.

Udostępnij
To już siedemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie / Fot. Andrzej Bartniak

W środę zorganizowano prestiżowy konkurs na Smak Roku.

Wystawcy mogli zgłaszać swoje wyroby w kategoriach przetwory mięsne i wędliny, przetwory warzywne i owocowe, przetwory piekarskie i cukiernicze, przetwory z mleka, potrawy oraz inne produkty spożywcze, w tym przetwory z ryb i miody.

W tym roku duży nacisk położono na nalewki.

- Przez ostatnie dni kurierzy zasypali nas paczkami z nalewkami niemal z każdego zakątka kraju. Od Żywiecczyzny po Puszczę Białowieską, od Śląska po Kaszuby. Są i reprezentanci stolicy i małych miejscowości. I stali uczestnicy, i nowe nazwiska – informuje Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, organizator Festiwalu Smaku w Grucznie.

Uczestnicy Międzynarodowego Turnieju Nalewek mogli zgłosić swoje wyroby kategoriach czarna porzeczka, mirabelka, orzechówki, pigwówki, wiśniowe oraz ziołowe i inne.

Producent nalewki z największą ilością punktów spośród wszystkich kategorii otrzyma tytuł Grand Prix oraz specjalną nagrodę, Tron Króla Nalewek.

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznany tytuł Najlepszej Nalewki znad Dolnej Wisły.

W sobotę o godz. 17.00 w czasie gali festiwalowej poznamy laureatów wszystkich konkursów.

Na Festiwal Smaku przy zabytkowym młynie w Grucznie można wybrać się w sobotę 19 sierpnia w godz. 10.00-20.00 i w niedzielę 20 sierpnia w godz. 10.00-17.00.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Aga

  18 sierpnia 2023 15:14

  Tylko jak będą wyglądały sery i wędliny w taki upał. sanepid powinien się zainteresować , ludziska potrują się jadem kiełbasianym, przecież tam w ogóle nie ma lodówek , wszystko leży godzinami na słońcu

  • Jery

   19 sierpnia 2023 23:52

   W krajach Azji gotują na ulicach i nikt się nieotruł.

 2. Smakosz z Gruczna

  18 sierpnia 2023 15:29

  Ja tam tylko chodzę i jem to co darmo. Nigdy nic nie kupuję z zawsze wychodzę z festiwalu najedzony. Szkoda kasy innym też to polecam, chociaż wtedy będzie mniej dla mnie i mojej rodziny.

 3. See You

  19 sierpnia 2023 08:36

  A gdzie ten mistrz gnidowy sku…el pająk…,

 4. Horus

  19 sierpnia 2023 13:59

  To nie są te sklepowe wędliny i nie muszą leżeć cały czas w lodówce. Kiedyś nie było lodówek A wędliny były zdrowe i bez chemii, no za wyjątkiem soli.

 5. Kasa za wszelką cenę?

  19 sierpnia 2023 21:21

  Co to za tekst, że to nie są sklepowe wędliny więc nie muszą być w lodówce?! 2 dni w 30 ponad stopniach! W pełnym słońcu niekiedy. Wszędzie osy i muchy. Ohyda. A ceny z kosmosu. Sanepid chyba się zapomniał.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama