Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Budżet obywatelski. Głosowanie już ruszyło. Ponad milion do podziału

Od poniedziałku do piątku mieszkańcy mogą głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Udostępnij
Mieszkańcy gminy Świecie oddadzą głosy na 22 projekty / Fot. archiwum

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Wielkość budżetu obywatelskiego to blisko 1,1 mln zł. W przeciwieństwie do poprzednich lat, nie ma już podziału na projekty miejskie i wiejskie. W czerwcu radni przyjęli zmienione zasady głosowania.

Głosowanie na wybrane projekty będzie trwało od 18 września od północy do 22 września do godz. 23.59.

Mieszkańcy oddadzą głosy na 22 projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację.

1. Głosowanie odbywa się poprzez poparcie minimum trzech projektów.

2. W przypadku głosowania przez osoby nieuprawnione, ich głosy będą uznane za nieważne.

3. Wyboru projektów dokonuje się metodą równych udziałów, która jest proporcjonalną metodą w oparciu o głosy wyborców.

4. W przypadku stwierdzenia wielokrotnego głosowania przez jednego mieszkańca, jako ważny zostanie uznany głos, który jako pierwszy został zarejestrowany w systemie.

Mieszkańcy gminy Świecie mogą głosować na wybrane przez siebie projekty:

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. I love My Bike

  18 września 2023 19:25

  Bardzo głupie projekty obywatelskie na ,które głosujemy.Nie dość że pozbawione racjonalnego zastosowania to jeszcze jeśli chcesz za jakimkolwiek zagłosować to trzeba minimum na trzy.Podam przykłady głupoty: Dron z kamerą termowizyjna dla Gminy Świecie.Czy gminę jako gminę nie stać na taki dron jeśli sama uchwała budżet obywatelski?Natomiast jeśli dla kogoś sprytnego nie wymienionego w tym głosowaniu to zwykle oszustwo.Sterylizacja suk wiejskich . Czyli że wieś ma na utrzymaniu suki i trzeba je wysterylizować za moje pieniądze? Każdy właściciel czworonoga opłaca jego utrzymanie z własnego budżetu a jeśli go nie stać na utrzymanie to z jakiej paki mam mu w tym pomóc? Dość kundli wałęsających się bezpańsko . Jeśli są w schronisku to przynajmniej nie ugryzą dzieci lub dorosłych. Mógłbym wymienić tu prawie wszystkie propozycje projektów ale szkoda mojego i Waszego czasu.Zamiast glosowań i eliminacji lepiej ten milion złotych przeznaczyć na naprawy chodników i ścieżek rowerowych . Na koniec dodam tylko że ktoś kto wymyślił organizację ruchu drogowego na trasie od miasta do MONDI powinien co rano stać w korku z 10 minut może następnym razem by tak wymyślił żeby ruch odbywał się płynnie .

  • Anonim

   18 września 2023 19:38

   Mogłeś zgłosić swój projekt. Dlaczego tego nie zrobiłeś tylko jęczysz?

 2. TR

  19 września 2023 14:53

  Co za idiotyczny pomysł. A dlaczego ścieżki i chodniki a nie lepiej drogi? W ten sposób można torpedować wszystkie inicjatywy. Po to jest obywatelski, żeby wspierać niszowe problemy różnych grup społecznych.

 3. I love My Bike

  19 września 2023 17:09

  Dałem tylko taki przykład z którego gmina się nie wywiązuje pomimo statutowego obowiązku.Moze być i na drogi jeśli jest ich właścicielem.Natomiast na suki i kamerę albo na TV Wda czy inne traumatyczne doznania nie chce głosować.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama