Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Czwarty pożar w tym samym gospodarstwie. Podpalaczką była krewna?

Po raz czwarty w ciągu ponad dwóch miesięcy doszło do pożaru w tym samym gospodarstwie w Trylu (gmina Nowe). Tym razem jednak udało się ująć podpalacza.

Udostępnij
dobre-x

REKLAMA

Prawdziwe fatum zawisło nad dwiema rodzinami mieszkającymi w tym samym gospodarstwie w Trylu koło Nowego. 1 września po raz czwarty doszło tam do pożaru. Strażacy dostali wezwanie kilka minut przez godz. 15.00. Na miejsce skierowano trzy zastępy z Nowego, Warlubia i Małego Komorska.

- Paliła się sterta drewna opałowego, które było składowane tuż koło budynku gospodarczego. Strażacy w porę zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia. Nadpaleniu uległa tylko ściana budynku - wyjaśnia mł. ogn. Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Straty oszacowaqno na 2 tys. zł. Przyczyną było podpalenie. Na miejsce przyjechała także policja. Nie bez powodu, bo już wczedsniej było wiadomo, że poprzednie pożary to również robota podpalacza.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, tym razem udało się złapać osobę, która podkładała ogień. Obydwie rodziny tam nie mieszkały po tym, jak częściowemu zniszczeniu w pierwszym pożarze uległ ich dom. Właściciel gospodarstwa miał jednak zamontować kamerę, która zarejestrowała, że podpalaczką jest... jego krewna. Do sprawy wrócimy w czwartek.
REKLAMA

Przypomnijmy. 22 czerwca ogień strawił poddasze i dach domu zamieszkałego przez dwie, spokrewnione rodziny. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a budynek był ubezpieczony. Uratowany dobytek w postaci pralki, lodówki, kuchenki gazowej i mebli mieszkańcy przenieśli do stojącej obok drewnianej szopy. Straty oszacowano wstępnie na około 500 tys. zł.

Niestety, 10 lipca po południu strażacy odebrali zgłoszenie o kolejnym pożarze.
REKLAMA

Tym razem spłonęła szopa wraz z całym zmagazynowanym w niej dobytkiem. Zniszczone meble oraz sprzęt agd i rtv został wyceniony na 45 tys. zł. Również w tym przypadku było to podpalenie.

28 lipca wcześnie rano spłonął tunel foliowy, a wraz z nim reszta mebli ocalałych we wcześniejszych pożarach. Straty wyniosły około 30 tys. zł. I tym razem strażacy nie mieli wątpliwości, że stał za tym podpalacz.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Anonim

  1 września 2021 18:25

  Nie bez przyczyny mówią ze z

  Nie bez przyczyny mówią ze z rodziną tylko na zdjeciu

 2. Private

  1 września 2021 19:28

  Zobaczymy czy tak te

  Zobaczymy czy tak te podpalenia się skończą……..

  Głos wsi Tryl mówi co innego o tych podpaleniach…….

  • Anonim 444

   1 września 2021 21:59

   A co mówi?

   A co mówi?

 3. Anonim

  1 września 2021 21:06

  Ujdzie to jak nierobom

  Ujdzie to jak nierobom Nowskim 

 4. Jadwiga

  1 września 2021 23:16

  Ja nie wiem kto podpalił

  Ja nie wiem kto podpalił

  • Styrta się pali

   1 września 2021 23:44

   Wygrałeś

   Wygrałeś

   • Hymel Jadwiga

    2 września 2021 00:08

    Syna nie ma w domu

    Syna nie ma w domu

 5. Ziober

  2 września 2021 08:59

  Dożwocie dla podpalaczki i

  Dożwocie dla podpalaczki i obowiazek naprawienia szkody nawet przez wnuki.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama