Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dwa zderzenia tego samego dnia na tym samym skrzyżowaniu. Jeden z samochodów dachował

To skrzyżowanie należy do najbardziej "wypadkowych" w powiecie świeckim. W niedzielę dwukrotnie musiały tam interweniować policja, pogotowie i straż pożarna.

Udostępnij
Kia staranowała barierkę i dachowała na poboczu / Fot. nadesłane

Niewiele jest tak feralnych miejsc w naszym powiecie, jak skrzyżowanie drogi powiatowej i wojewódzkiej nr 240 w Plewnie (gmina Bukowiec) na trasie Świecie-Tuchola. Regularnie dochodzi tam do kolizji i wypadków.

Potwierdzeniem tego była niedziela. Dwukrotnie, w odstępie niecałych trzech godzin, zderzyły się tam samochody. Efekt? Trzy osoby w szpitalu i duże straty materialne.

Pierwsze wezwanie służby dostały o godz. 13.47.

- Na skrzyżowaniu zderzyły się hyundai tucson i seat leon. Pierwszym samochodem podróżowali kobieta i mężczyzna, drugim jechał sam kierowca - mówi st. asp. Marcin Klemański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Na miejsce skierowano zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowca i Przysierska oraz z komendy w Świeciu. Podczas działań droga wojewódzka nr 240 była nieprzejezdna. Ruch odbywał się objazdem przez Dolny Młyn.

Strażacy zastosowali u kobiety tlenoterapię, a kierowcy seata opatrzyli głowę.

Trzecia osoba nie odniosła widocznych obrażeń, ale kiedy przyjechała karetka, zdecydowano o przewiezieniu całej trójki do szpitala.

- Prawdopodobnie przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę seata - informuje Marcin Klemański.

Jak podają strażacy, straty oszacowano na około 60 tys. zł.

Również w niedzielę, o godz. 16.39, wpłynęło kolejne wezwanie.

- Tym razem na tym samym skrzyżowaniu w Plewnie doszło do kolizji z udziałem kia sportage i toyoty corolli. Po zderzeniu kia staranowała barierkę i dachowała na poboczu - relacjonuje Marcin Klemański.

Na miejsce skierowano zastępy straży z tych samych jednostek co niespełna trzy godziny wcześniej.

Na szczęście, w tym przypadku działania strażaków ograniczyły się do usunięcia rozbitych elementów karoserii i płynów eksploatacyjnych z jezdni.

- Pogotowie zdecydowało, ze nie ma potrzeby przewożenia nikogo do szpitala. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że znowu doszło do wymuszenia pierwszeństwa. Tym razem przez kierowcę siedzącego za kierownicą kia sportage - wyjaśnia dyżurny świeckiej komendy straży pożarnej. - Straty oszacowano wstępnie na około 80 tys. zł.

Fot. nadesłane

Sprawę dużej liczby kolizji i wypadków na trasie Świecie-Tuchola na skrzyżowaniu w Plewnie poruszaliśmy już w Extra Świecie przed dwoma laty. Zwróciliśmy się z pytaniem do zarządcy drogi nr 240, czy można poprawić poziom bezpieczeństwa w tym miejscu.

- Skrzyżowanie w Plewnie jest oznakowane w sposób prawidłowy, nie budzący jakichkolwiek zastrzeżeń - podkreślał Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Mając na uwadze zdarzenia, do których dochodzi na skrzyżowaniu, kilka lat temu dostawiono na drodze wojewódzkiej znaki wielkoformatowe z ograniczeniem prędkości do 70 km na godzinę oraz ostrzegające o zbliżaniu się do skrzyżowania z dwom wlotami podporządkowanymi - dodaje rzecznik.

W ocenie zarządcy drogi, a także z danych policji wynika, że główna przyczyna kolizji i wypadków w tym miejscu, to znaczne przekraczanie prędkości na trasie wojewódzkiej i wymuszanie pierwszeństwa przez kierowców wjeżdżających na nią z drogi powiatowej.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (26)

 1. Anonim

  6 sierpnia 2023 22:49

  To skrzyżowanie to masakra co rusz tam się coś dzieje. Kierowcy z podporządkowanych wyjeżdżają jak chcą nie stosując się do znaku stop. Dziś w drodze do Świecia z rozpedem przed samą maska przejechał mi samochód wcale nie patrząc. A wracając widziałem jeden z tych wypadków. Mimo że stała tam policja to dalej samochody wymuszały pierwszeństwo.

  • Anonim

   7 sierpnia 2023 21:42

   Zrobić tam światła to nie będzie tyle wymuszeń i wypadków

 2. Jedno rondo i po kłopocie

  6 sierpnia 2023 23:06

  Czy tak trudno tam rondo zrobić

 3. Ccc

  6 sierpnia 2023 23:11

  Dokładnie, trzeba zrobić rondo . Ograniczenie prędkości do 50 km/h niewiele pomoże.

 4. Lechu

  6 sierpnia 2023 23:23

  Na chujrondo trochę wyobrazni

  • Lechu

   7 sierpnia 2023 00:01

   Andrzej mówi niech dooza światła i pasy jeszcze;)

 5. DD

  7 sierpnia 2023 04:50

  Tam powinno być rondo. Ciężko włączyć się do ruchu z podporządkowanych skoro na głównej ciągle ktoś zapieprza. Jest bardzo niebezpiecznie, a zarządca jak widać na to gdzieś.

 6. Kierowca

  7 sierpnia 2023 05:17

  Jeżdżę tamtędy naprawdę często i zawsze się zastanawiam jak można tam wymusić i spowodować wypadek.. przecież widoczność dobra, jezdnia szeroka itp. Poprostu mniej pośpiechu, więcej uwagi i byłoby mniej tego wszystkiego, ile ludzi już tam poginelo przez czyjąś nieuwagę..

 7. NN

  7 sierpnia 2023 05:38

  Tam to jedynie fotoradar i ograniczenie do 70

 8. Zeus

  7 sierpnia 2023 06:02

  Rondo? Może od razu tunel pod skrzyżowaniem? Jak ludzie zaczną myśleć nic sie nie będzie tam działo

 9. Icek

  7 sierpnia 2023 07:33

  Włożę kij w mrowisko. Wszystkie wypadki spowodowane są wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu. W okolicznych wsiach muszą mieszkać ludzie o bardzo niskim ilorazie inteligencji. Ponieważ nie znają znaczenia słowa inteligencja więc napiszę wprost. Głooopi.

 10. 3 auta

  7 sierpnia 2023 07:38

  A w drugim wypadku nie było trzech aut? Na środku skrzyżowania stał też rozwalony Volkswagen jakiś van kiedy tam przejeżdżałem, co z nim?

 11. ktoś

  7 sierpnia 2023 07:52

  I co z tego , że jest tam ograniczenie prędkości i tak większość kierowców tego nie przestrzega, zadna tablica ostrzegawcza nie pomoże, najlepiej postawić fotordar i sytuacja sama sie wyjaśni.

  • Buli

   7 sierpnia 2023 19:35

   Po co rondo wystarczy fotoradar lub światła.

 12. Nik 111

  7 sierpnia 2023 07:59

  Trawy w Rowach wyższe od auta widoczność bardzo ograniczona do tego duże natężenie ruchu. Wyjechać tam naprawdę trzeba uważać chwila nie uwagi i wypadek gotowy

 13. Ccc

  7 sierpnia 2023 08:10

  Po co rondo ??? Wystarczy wpakować 40km/h I fotoradar wstawić.

 14. Gordon

  7 sierpnia 2023 09:29

  Uszkodzony VW stał z poprzedniego zdarzenia 3h wcześniej i czekał na lawetę

 15. Mieszkaniec

  7 sierpnia 2023 09:58

  Rowy nie wykoszone – zero widoczności, po ulewnych deszczach piachu i tłucznia naniesione na drogę z góry.
  Poza tym drogą wojewódzką jeżdżą jak szaleni, a do tego nagminnie wyprzedzają na lewoskręcie – jak tu nie ma być wypadków?

 16. Daix

  7 sierpnia 2023 10:10

  Ja też często tamtędy jeżdżę i nie zgadzam się. W momencie kiedy włączasz się do ruchu z podporządkowanej auto jadące główną jest daleko, ale nie widzisz, że zapieprza. Kiedy już wjedziesz na główną, nie minie chwila i masz go na dupie. Tam musi być rondo.

 17. daix

  7 sierpnia 2023 10:11

  Tylko rondo rozwiąże problem. Jest problem z włączeniem się do ruchu, bo auta nie stosują się do ograniczeń prędkości.

 18. Cbc

  7 sierpnia 2023 10:42

  Daix, gdzie ty chłopie włączasz się tam do ruchu?? Chyba jak wyjeżdżasz ze stacji paliw.

 19. abcd

  7 sierpnia 2023 13:25

  kiedy csw nauczą się jeździć i parkować… Chyba nigdy

 20. Kierowca

  7 sierpnia 2023 16:26

  Ludzie nie zaczną myśleć.

 21. xyz

  7 sierpnia 2023 18:02

  Wystarczy przestrzegać przepisów i po problemie!

 22. Pan Pipik

  8 sierpnia 2023 10:17

  Tam ewidentnie powinien być postawiony fotoradar tak samo jak m.in w Bzowie i Grubnie. Zrobić ograniczenie do 70km/h i każdy będzie zadowolony

 23. Ccc

  8 sierpnia 2023 14:27

  Dziś (08.08.2023) nawet kierowca autobusu nie zatrzymał się tam na „stopie”. PKS Bydgoszcz, nr boczny B366.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama