Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Inspektorzy sprawdzali podejrzany zrzut ścieków do Wisły przez świecką firmę

Inspektorat ochrony środowiska dostał informację o problemach technologicznych firmy ze Świecia. Jak wynikało z zawiadomienia, miało to spowodować zrzut ścieków do Wisły o wysokich ładunkach zanieczyszczeń.

Udostępnij
Inspektorzy skontrolowali zrzut ścieków do Wisły / Fot. WIOŚ w Bydgoszczy

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy dostał 18 sierpnia informację o podejrzanym zrzucie ścieków do Wisły przez firmę ze Świecia.

WIOŚ nie podaje, o jakie przedsiębiorstwo chodzi.

- Na miejsce udali się inspektorzy, aby przeprowadzić oględziny oraz uzyskać wyjaśnienia w tej sprawie – informuje WIOŚ.

Przedstawiciele inspektoratu przeprowadzili wizję lokalną w miejscu ujścia kolektora odprowadzającego ścieki do rzeki.

- Stwierdzono, że wylotem odprowadzane są ścieki o intensywnej słomkowej barwie, bez zapachu - wyjaśnia inspektorat. - Jesteśmy w stałym kontakcie z zakładem.

Jak podaje WIOŚ, zakład w Świeciu zapewnił, że do 23 sierpnia zakończą się prace, które mają przywrócić pełną sprawności procesu technologicznego oczyszczalni ścieków.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (19)

  1. Weis

    24 sierpnia 2023 18:03

    I co i to na tyle??? A próbki pobrać

  2. Marian

    24 sierpnia 2023 18:41

    Mają awarię ,kto bogatemu zabroni? Dostali w łapę to i próbek nie pobierali. Kraj z dykty i kartonu….

    • Lalus

      24 sierpnia 2023 21:09

      Dokładnie niestety nie pozbyli się infekcji jeszcze z 2013 roku

  3. a

    24 sierpnia 2023 19:09

    wędkowałem nad Wisłą i teraz dowiaduję się, że ktoś bezprawnie zrobił zrzut….

  4. Alchemik

    24 sierpnia 2023 19:12

    Do 23 jeszcze sporo czasu! Czy firma zapłaci jakieś odszkodowanie z tego tytułu?

  5. a

    24 sierpnia 2023 19:17

    dlaczego firma nie wydała oświadczenia? dlaczego narazili mnie i moja rodzinę na spozywanie ryb

  6. Kiero

    24 sierpnia 2023 20:03

    Ha ha która firma w Świeciu ma oczyszczalnie ścieków żeby zrobić ich zrzut? Tylko z Bydgoskiej 1

  7. Mieszkaniec

    24 sierpnia 2023 20:22

    Do 23 a dzisiaj 24 i co dalej

  8. Wendkarz

    24 sierpnia 2023 20:36

    Słomkowy to ja mam mocz rano.

  9. Czytelnik

    24 sierpnia 2023 21:03

    Inspektorat powiadamia lokalne gazetki?

    • Anonim

      24 sierpnia 2023 21:16

      Nie sami to sobie wymyślili czytelniczku 🙂

  10. Emeryt

    24 sierpnia 2023 21:46

    Co na to firma i urzędnicy miasta.Mieszkańcy chcą wiedzieć co się stało

  11. Ccc

    24 sierpnia 2023 22:25

    Mieszkańcom dużych miast niedługo zabronią wjazdu do centrum, autami z normą poniżej euro5 a taki truciciel jest bezkarny. Ekościema

  12. ktoś

    24 sierpnia 2023 23:21

    Ta firma cały czas spuszcza ścieki o podwyższonej temperaturze , temperatura ścieków przekracza 35 stopni, gdzie powinna miec maks. 30 . Już nie mówiąc o ich zawartości , ług i inne chemikalia, tego bakteryjki na pewno nie rozłożą , nie mówiąć już o tym , że prawie wszystkie wyginęły.

    • Wiem

      25 sierpnia 2023 03:39

      Nie masz pojęcia o czym piszesz

      • Turysta

        25 sierpnia 2023 09:25

        Tak sobie myślę ile to firm zrzuca różne ścieki do Wisły? Ilu ludzi kąpię się w Zatoce gdańskiej?

    • Coś

      25 sierpnia 2023 14:40

      Zbyszek czy to ty?

  13. Jarek

    26 sierpnia 2023 05:51

    Firma ze Świecia i ścieki do Wisły. Przecież tylko jedna jest taka firma 🙂

  14. Riusz

    28 sierpnia 2023 17:46

    Brandersy sobie z tym poradzą

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.