Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak długo potrwa usuwanie awarii ogrzewania? Burmistrz rozmawiał z prezesem Veolii [aktualizacja]

Awaria ogrzewania objęła znaczną część miasta. Nowe informacje w tej sprawie podał niedawno Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Udostępnij
Fot. Freepik

Artykuł aktualizowany

Jak długo jeszcze potrwają prace związane z usunięciem awarii sieci ciepłowniczej prowadzone przez Veolię Północ? Pewną pociechą dla zmarzniętych mieszkańców będzie być może informacja przekazana tuż przed godz. 21.00 na profilu facebookowym Krzysztofa Kułakowskiego, burmistrza Świecia.

Burmistrz jest po rozmowie z prezesem Veolii.

Reklama
Reklama

Jeszcze nie wszystko gotowe, ale to już końcówka prac przy awarii cieplika. Niedługo próba i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ciepła woda i ogrzewanie będą dostarczone do mieszkań - informuje Krzysztof Kułakowski.

Przypomnijmy, że od wczesnych godzin rannych (a w niektórych budynkach nawet od poniedziałku po południu) ogrzewania i ciepłej wody nie ma wielu mieszkańców, m.in. ulic Chmielniki, Hallera, Krasickiego, Sienkiewicza, Ogrodowej, Kościuszki, Laskowickiej, Wojska Polskiego i Sądowej.

Reklama
Reklama

Ogrzewania nie ma także w Szkole Podstawowej nr 2, w części przedszkoli, w żłobku, w Nowym Szpitalu oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

W Centrum Kultury odwołano zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Jak informowała rano Veolia, prace, według planu, miały zakończyć się około godz. 21.00.

Reklama
Reklama

Aktualizacja
Tuż po godz. 21.30 burmistrz podał na Facebooku kolejną informację.

Próba pozytywna, trwa uzupełnianie wody, dostarczanie ciepła rozpoczęte.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (22)

  1. Era

    9 stycznia 2024 21:50

    Niestety prawie 22 a ciepła brak! Gdyby co roku przychodziła zima to zginęłaby ta Veolia , ale za usługę dostarczania ciepła kosza jak za zboże. Chcemy bonifikaty!!!!

    • ;!;!??

      9 stycznia 2024 22:46

      Sranie w banie bo jeden dzień ogrzewania i zimno w dupkę mają ja od kilku dni mam w domu 16 stopn gdzie normalnie powinno być 20 zimno lodówka i co dzwoni się do zgm a oni cię zlewają proponuje przeznaczyć pieniądze które miasto dostaje na remonty kamienic w Świeciu remonty klatek ocieplenia a nie tylko na zewnątrz żey niby miasto się prezentowało

    • Anonim

      10 stycznia 2024 07:47

      Bonifikata się należy. Worek węgla dla każdego poszkodowanego. Może przyda się na kolejny raz. A piece sami sobie zamontujcie. Tak jak my w domach jednorodzinnym. Sami palimy i nie narzekamy. Tylko Wam nasze dymy przeszkadzają.

  2. Starzec

    9 stycznia 2024 22:14

    Cieszą się że w jeden dzień zrobili ,bo łońskiego roku 1981 cały tydzień nie było ciepła i kto komu co zrobi? Ja sobie palę oponami i mam ciepło cały rok. Na osiedlu wszyscy tak ,bo jak się wyjdzie z chałupy to świata Bożego nie widać .

  3. ....

    9 stycznia 2024 22:20

    Niektóre bloki już od wczoraj nie maja ogrzewania, a nie jak jest napisane, że dziś od godzin rannych. U mnie kaloryfery były chłodne juz w poniedziałek kolo 20tej

    • ;?;?;?;?

      9 stycznia 2024 22:50

      A płacić trzeba za co za rozlatujące się kamienice stać miasto na jakieś budowy głupot w decznie gdzie trwa to nie wiadomo ile i po co to komu

  4. Wargassi

    9 stycznia 2024 22:30

    Ale podwyżki to od tak!!!! A zrobić przegląd przed zimą ciężko!!!!!

    • jordi

      9 stycznia 2024 22:36

      tak rozkopią całą sieć żeby sprawdzić czy nie pęknie za kilka miesięcy.. wy ludzie myślcie troche co piszecie i używajcie troche wyobraźni, bo to aż wstyd. Myślisz, że rozkopią całe miasto i zatrudnią wróżbite Macieja żeby wskazał kiedy i o której będzie awaria XD poza tym napisz gdzie pracujesz to zaraz zobaczymy czy u ciebie w pracy ceny stoją w miejscu.. chyba, że nie pracujesz to wtedy nie dziwie się, że nie rozumiesz najprostszych rzeczy

      • Anonim

        10 stycznia 2024 09:33

        Co mnie interesuje czy rozkopią czy zatrudnią wróżbitę co cię interesuje kto gdzie pracuje płaci żąda mogą nosić ciepłą wodę w wiaderkach nie interesuje mnie w jaki sposób ma być ciepło

        • jordi

          10 stycznia 2024 12:38

          jak nie korzysta to nie płaci… kolejny niemyślący „płace to żądam” ogrzewanie to nie abonament jak za internet, tylko płacisz od zużycia.. jest awaria, nie zużywasz, nie płacisz.. zresztą wyborcy PO niech się powoli przyzwyczają do przyszłego zamordyzmy klimatycznego, sami tego chcieli. Gdybyś był troche mądrzejszy to zapewniłbyś dla siebie drugie żródło ciepła.. na wszelkie awaria, które nie wymagają wielkiego intelektu. Ale nie będe podpowiadał takim ludziom co i tak nie myślą

        • ****

          11 stycznia 2024 21:25

          Również możesz sam sobie ja przynieść bezmózgu…

    • Takżemarznący

      10 stycznia 2024 21:11

      Tak, tak. Masz wargassi prawdę. Powinno się na każdą wiosnę odkopywać instalację i sprawdzać a nie wyłączać ogrzewanie zimą.

  5. Bolek

    9 stycznia 2024 22:36

    Panie Burmistrzu, trzeba napisać że awaria instalacji ciepłowniczej wystąpiła wczoraj w godzinach południowych na stosunkowo nowym odcinku zasilania biblioteki świeckiej przy skarpie w pobliżu parkingu.

  6. Lemingi

    9 stycznia 2024 23:23

    Bantuscstan nie zapewnia wam cieplej wody w kranie ?

    • Greg

      9 stycznia 2024 23:29

      No tak bo za PiS nie było nigdy żadnych awarii ogrzewania czy wodociagów. Co jedno z drugim ma wspólnego? Co to ma wspólnego z polityką i kto rządzi? Puknij się w głowę.

  7. Ania476

    9 stycznia 2024 23:45

    Jest prawie 24:00 a wody i ogrzewania brak to gdzie ta naprawa ?

    • Yyy

      9 stycznia 2024 23:57

      Napełnianie grzejników trwa kilka godzin

      • Hhhhhhhh

        10 stycznia 2024 03:12

        Ta veolia to patologia

  8. Mieszkanka Osiedle Kościuszki

    10 stycznia 2024 07:56

    Laskowicka ciepłe leciutko grzejniki godz.0.45 . Warto by pisać o usunięciu awarii na świecie 24 lub Extra świecie. Kto wie , że na FB jest informacja. Veolia nie odbiera dyżurnego telefonu. Ci , którzy mieli osoby wymagające wsparcia dogrzewaniu miejsca pobytu, nie mogli się nigdzie się dowiedzieć czy przenośne urządzenia można odłączyć i zostawić bezpiecznie Osoby wymagające takiego wsparcia. A do pracy trzeba wstać. Jak jest awaria to trzeba włączyć tryb / specjalne procedury i zapewnić dostępność do informacji. To jest zima , zima z bardzo niskimi temperaturami – to do pracowników z Veoli i z Urzędu Miasta. Rozumiemy, że awaria, ale trzeba ustawić tryb informacji całą dobę .

  9. Łoła

    10 stycznia 2024 09:08

    Paniusiu z kosciuniuniusiu, ty chyba jeszcze zimy z niskimi temperaturami nie przeżyłaś. Doba bez grzania i wielki problem? Przed napisaniem tu komentarza mogłaś pomyśleć jak sobie radzą biedacy w Ukrainie. Twardkim trza być nie mientkim.

    • xxx

      10 stycznia 2024 09:33

      Łoła ty to chyba jesteś Ukrainka bo martwisz się o tamtą społeczność a nie o tutejszą, a ja mieszkam tutaj i chcę mieć ciepło w mieszkaniu

    • Vladimir