Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

"Jesteśmy po to, aby interweniować w sprawach mieszkańców". Dwa stowarzyszenia, jedno wspólne biuro

Od dziś Stowarzyszenie Polska 2050 i Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "Otwarta Przestrzeń" oficjalnie działają pod wspólnym świeckim adresem 10 Lutego 13.

Udostępnij
Briefing prasowy, z racji na niewielki metraż biura, odbył się na Dużym Rynku / Fot. Andrzej Bartniak

Organizatorzy niedzielnej, krótkiej konferencji prasowej wybrali dość nietypowy termin na otwarcie biura.

Jak tłumaczył Leszek Naskrentzki, przewodniczący Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 w Świeciu, z racji czasu urlopów, niedziela była jedynym dniem pozwalający na spotkanie w Świeciu w większym gronie.

To grono, to członkowie dwóch, działających od dłuższego czasu wspólnie, stowarzyszeń Polska 2050 i "Otwarta Przestrzeń".

- Teraz będą nas łączyć nie tylko wspólne cele, ale także biuro przy ul. 10 Lutego - podkreślał Przemysław Sznajdrowski, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich "Otwarta Przestrzeń".

Konferencja, którą ze względu na niewielki metraż biura, przeniesiono na Duży Rynek, była przede wszystkim okazją do prezentacji działań podejmowanych przez obydwa stowarzyszenia.

W wielu obszarach są one zbieżne. Zwłaszcza w sferze społecznej, gdy chodzi o pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej, osobom niepełnosprawnym i chorym.

Jak podkreślano, stowarzyszenia podejmują też działania na rzecz środowiska. Polska 2050 np. od kilku lat organizuje wiosenne sprzątanie brzegów Wdy.

Wspólne biuro przy ul. 10 lutego 13, które będzie czynne w środy w godz. 17.00-19.00, ma nie tylko być miejscem spotkań członków obydwu stowarzyszeń, ale przede wszystkim punktem kontaktowym dla mieszkańców.

- Jesteśmy ciekawi problemów mieszkańców powiatu świeckiego - podkreślał w czasie wystąpienia Leszek Naskrentzki. - Jesteśmy po to, aby interweniować w ich sprawach.

Trudno otwarcia biura nie skojarzyć z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

Stowarzyszenie Polska 2050, którego założycielem i "twarzą" jest Szymon Hołownia, od dłuższego czasu stara się w powiecie świeckim kreować swój pozytywny obraz. 

Niedzielna konferencja na Dużym Rynku / Fot. Andrzej Bartniak

Biuro obydwu stowarzyszeń przy ul. 10 Lutego / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (28)

 1. Daniel

  30 lipca 2023 17:07

  BRAWO pogonić pisiorów kłamców złodzieji.

 2. Polska

  30 lipca 2023 18:23

  Lepiej pisowskie rozdawnictwo niż lewacka unia z chorymi zasadami i zboczeniami na czele. Wiecie co jest najlepsze??? Że wszyscy się burza jak to źle i niedobrze a nasz kochany PiS i tak wygra wyobry w październiku. To jest akurat pewne w 10000%%

  • Poczynachpoznacie

   30 lipca 2023 18:41

   Burzą się bo tak lepiej, nie chcą się narażać na krytykę otoczenia,tchórze po prostu,ale PO kaskę lecą ,na dzieci na szkole bony turystyczne na węgiel i wiele wiele innych,zniżki na bilety zniżki w sklepach itp.Jak nazywamy takich ludzi ?

  • antyrosja

   30 lipca 2023 18:46

   Nie chcesz lewackiej unii, to spadaj do ruskiego miru! a niby skad twoja kochana pisowska sekta bierze kasę na to rozdawnictwo? ze swoich? nie, m.in z unijnej kasy, ktora towarzysz rydzyk wydaje na glupoty. Wybacz, ze nie pisze po rosyjsku, ale chyba po polsku cos zrozumiesz 😉

  • anty pisior

   30 lipca 2023 21:30

   chyba po marysi jesteś.

  • świecka Polska

   30 lipca 2023 23:51

   twój prezesunio jest homo /a raczej tchórzliwą ciotą/, a ciebie oburzają lgbt i ubliżasz im, tak samo jako on, Antoni ma na niego kwity, ale sam lubi chłopców /patrz Polityka Vegi/ i kółko się zamyka, obaj mają się w szachu – sama obłuda, hipokryzja 300%

 3. Jola

  30 lipca 2023 19:12

  Przestań pieprzyć te sprane farmazony. Do lekarza muszę chodzić prywatnie bo służba zdrowia za twojego cudownego PiS w zapaści. Przez 8 lat nic nie poprawili w tej sprawie. Chciałam rejestrować się pilnie do specjalisty to kazali mi dzwonić w październiku żeby zarejestrować się na przyszły rok. Musiałam iść prywatnie. Płacę podatki więc skoro nawet nie mam dostępu do specjalisty czy dentysty bo trzeba czekać miesiącami albo latami to nic mi się od tego rzadu nie należy? A ty za PO, PSL czy SLD nie korzystałeś z żadnych ulg podatkowych (tylko nie pieprz że żadnych nie było). A za komuny już jako dziecko walczyłeś z systemem czy byłeś potulny jak baranek a teraz japę drzesz bo można? Niedobrze mi się robi od takich „patriotów”.

  • Polak

   30 lipca 2023 20:36

   Nie twierdzę że wszystkie programy PiS są dobre. Syaran się wybrać mniejsze zło. Myślisz że jak wybierzesz Tuska to od razu będzie dobrobyt i kraj miodem i mlekiem płynący???? Wylscz tvn. Może jeszcze 2 lata temu chodziłaś zamaskowana byłaś za. Zamykaniem kościołów i przyjmowanie 6 dawek w czoło które dadzą Ci nieśmiertelność???

  • Ktoś

   30 lipca 2023 20:43

   Klepiesz głupoty. Leczę się na bardzo poważną chorobę i nie dam powiedzieć złego słowa na państwowe leczenie. Co innego stomatologia. Ta faktycznie jest bardzo słaba.

 4. binkens

  30 lipca 2023 19:26

  każdy kto popiera 800+ i rozdawnictwo z automatu ludziom powinna zapalić się czerwona lampka i nie głosować na takie partie! tak naprawde pracujący ludzie muszą więcej pracować, bo dostają droższe ceny wszystkiego za co płacą. A korzystają tylko bezrobotni.., bo dostają hajs za darmo.. A im większe rozdawnictwo tym pieniądz bardziej traci na wartości.. porównajcie 100zł dzisiaj, a 5 lat temu. 100zł to już naawet na dzieciach nie robi wrażenia kiedy dostają taki banknot na urodziny XD ale czego nie robi się żeby przekupić wyborców.. bo wyborca lubi mieć wrażenie, że dostaje lukier z politycznego tortu

 5. Marta

  30 lipca 2023 19:49

  Oczywiście że siła nabywcza pieniądza zmalała. Za wypłatę możemy kupić mniej schabu mniej paliwa i mniej chleba. Winą tego stanu rzeczy jest pisowskie rozdawnictwo czyli kupowanie wyborców. Te 3 mld na TVpis robi robotę…ta ciemnota to ich wyznawcy

 6. Xxx

  30 lipca 2023 19:52

  Pieniądze z unii nie biorą się z nikąd my też płacimy składki ale najgorsze dla mnie jest to że miejszość tzw postępowych narzuca nam jak mamy żyć

 7. Ktoś

  30 lipca 2023 20:45

  Tłumy że nie można było się dopchać.

 8. Tak to widzę

  30 lipca 2023 21:12

  Holowania skończy tak samo jak Kukiz. Zobaczcie. Kolejny celebryta który zapragnął zostać politykiem. Głos na niego będzie zmarnowany. Należy głosować na partię która ma szansę rozprawiać się z PiS

 9. JAN CSW

  30 lipca 2023 21:33

  Krótko ***** ***

 10. Bardzo dobra

  30 lipca 2023 22:45

  Polska 2050 to partia i stowarzyszenie pod tą samą nazwą…? Od początku dymają ludzi, że niby coś dla nich a chodzi o zdobycie stołków.

 11. Patriota

  31 lipca 2023 01:43

  Czytając wyPOciny twn oskich lemingów można stwierdzić że wzrok tęskni za rozumem ,siła nabywcza achachachacha, mamy inflację i kryzys w Europie i na świecie ,dzięki tej władzy mamy najniższe bezrobocie w Europie najwyższe PKB i najszybciej się rozwijamy najlepsze prognozy światowych analityków nasze firmy nie upadły pandemi dzięki tarczom antykryzysowym i dzisiaj są liderami w Europie w przeciwieństwie do Niemiec i innych gdzie szaleje bezrobocie i zakłady upadają jeden po drugim a70% niemieckich firm chce uciekać z kraju Polska radzi sobie z pandemia wojna i kryzysem światowym,Niemcy brytyjczycy czy Francuzi kupują tu majątku i przeprowadzają się bo w ich krajach nie można dziś związać końca z końcem bo Polska to kraj stabilny i bezpieczny bo tym krajem rządzą fachowcy to są słowa zachodnich mediów Ale wy czerpiecie wiedzę z zakłamanych platwusow slugusów niemiec i moskwy dzisiejszej targowicy nikt z was nie zadal sobie trudu poczytac zachodniej prasy , nie mylic z polskojezyczną szczujnią wasze posty to gimbaza bez elementarnej wiedzy o sytuacji w europie i na Świecie.Resortowcy nigdy nie wrócą do władzy bo Polacy zrobią im jesienią taki łomot że onemu jeszcze bardziej wyjdą oczy i twarz się wykrzywi i tak już zapadnieta.

  • Ukryty

   31 lipca 2023 02:46

   Cytujesz za TVPis.
   Ukryta wiadomość: ukryty deficyt budżetowy to 300 mld zł!!!

 12. Aleksandra

  31 lipca 2023 01:46

  Jan ,krótki masz rozumek to prawda starczy ci tego rozumku na osiem gwiazdek, z takich jak ty to na brukselskiej korytarzach pękają że śmiechu aż im zwieracze puszczają

 13. Jerzy

  31 lipca 2023 02:08

  Radzę przypomnieć sobie służbę zdrowia za tamtej władzy,zamknij 10 szpitali i przyjdź po 200 baniek ,likwidowane szpitale jednostki wojskowe komisariatu policji A „piniendzy nie ma i nie bedzie” wizyty za 5 lat tak było I obywatele to pamietaja6

 14. Pibać JeS

  31 lipca 2023 08:37

  @Patriota? Doprawdy? A mnie się wydaje, że bliżej ci do Ciemnoludowego Stowarzyszenia Wyznawców De’Billizmu, niż do patriotów.

 15. Lol

  31 lipca 2023 10:33

  A ty kto pustostanie lewacki pibnij sìę w ten karton na szyi jest ci juz nie potrzebny, wystarczy dać wam mowić te kłamstwa a notowania pomyleńcow lecą na łeb na szyje.Z faktami nie masz nic wspólnego oświecony zaścianku bez elementarnej wiedzy tylko klakierstwo

  • Piotr P.

   31 lipca 2023 19:43

   Ile PISiorze płacą ci za te komentarze?

 16. Ula

  31 lipca 2023 10:41

  Ktoś ci wpoił fobie do głowy chłopie to są dane zagraniczne o Polsce do sprawdzenia jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie ale tobie ktoś coś ukrył, zmień lekarza bo ten się robi w wała

 17. Bolo

  31 lipca 2023 10:56

  Szczekajcie szczekajcie mdonaldowe pieski powtarzajcie te kłamstwa u normalnych ludzi myślących wywołujecie odruch wymiotny dla tego PiS ma wygrane wybory w cuglach.A polecam RESET tam mówią dokumenty.

  • Edmundo

   31 lipca 2023 22:49

   Ośniogwiazdkowcy wyczerpali swoje kłamstwa czy przekaz dnia sie skończył a może bolszewicką stację na purtniczej zamknęli ,czy guru pojechał po wytyczne do makreli brukseli?.Tak tylko pytam.

 18. ulumulu

  1 sierpnia 2023 00:50

  śmiszne, że POwcy tak skaczą tutaj na pisiroków.. już zapomnieli, że PO chce zwiększyć pisowskie rozdatwnictwo. Co będzie PROinflacyjne i dalej pieniądz będzie tracił na wartości.. co zrobi Donald? utrzyma minimalną krajową na poziomie 4 tys zł brutto? To wtedy po prostu ludzie znowu będą biedni jak za ich czasów

 19. Greg

  1 sierpnia 2023 18:04

  Jak to jest że przypominają sobie o swojej służbie na krótko przed wyborami

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama