Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Karkołomna ucieczka przed radiowozem. Nowe informacje [zdjęcia]

Policjanci ścigali najpierw radiowozem, a potem pieszo 24-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kontynuował niebezpieczną jazdę, którą ostatecznie zakończył na drzewie. Co chciał ukryć?

Udostępnij
ucieczka-1

O pościgu pisaliśmy wczoraj (patrz artykuł poniżej). Dziś policja podaje dodatkowe informacje w tej sprawie.

W minioną sobotę około godz. 13.20 na ul. Wojska Polskiego w Świeciu policjanci ruchu drogowego próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę samochodu marki Suzuki Grand Vitara.

Mężczyzna był znany funkcjonariuszom. Podejrzewali, że nadal ma aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Reklama
Reklama

- Kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywających do zatrzymania samochodu, nie reagował - relacjonuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca suzuki kontynuował niebezpieczną jazdę drogą serwisową wzdłuż trasy S5 w kierunku Morska, a potem w kierunku Jeżewa.

Tam zjechał w leśną drogę, gdzie uderzył w drzewo. Wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo.

Reklama
Reklama

Po krótkim pościgu policjanci go zatrzymali. Uciekinierem był 24-letni mieszkaniec Świecia, dobrze znany policji. Podróżował z 34-letnim pasażerem.

- Podczas kolizji mężczyźni nie odnieśli poważnych obrażeń - mówi Joanna Tarkowska.

Świecianin odpowie za kierowanie pojazdem, mimo orzeczonego zakazu sądowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Reklama
Reklama

- Jeśli badanie potwierdzi zawartość środków odurzających we krwi, odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Będzie się tłumaczył również za kolizję, którą spowodował podczas ucieczki - wyjaśnia rzeczniczka świeckiej policji.

Kierowanie pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Tej samej karze podlega osoba, która pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzyma się do kontroli policyjnej. Z kolei za prowadzenie pojazdu pod wpływem działania środków odurzających grozido 2 lat więzienia.

Reklama
Reklama

Ucieczka zakończyła się, kiedy kierowca suzuki uderzył w drzewo przy leśnej drodze

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Drogi w Jeżewie pierwsza

Drogi w Jeżewie pierwsza klasa, szkoda, że nie znają asfaltu   

Ale za to w Jeżewie mają plac

Ale za to w Jeżewie mają plac na śmieci za dwa miliony. Równo że aż można w pindla grać. Nawet dwa kontenery stoją i to stoją równo.

Szkoda, że obrażacie tego

Szkoda, że obrażacie tego waszego wójta. Piszę tak, bo w pierwszych wyborach nie głosowałam na nie go, bo miałam swojego kandydata. Jednak po kilku latach jego pracy na rzecz tej gminy twierdzę, że się ze swojej pracy wywiązuje. Byłam nawet raz u tego wójta. Chłop miał otwarte dzwi do swojego biura i przyjął mnie bez żadnego problemu. Pomógł mi w mojej sprawie. Natomiast jeżeli chodzi o inwestycje to zrobił bardzo dużo. Nie myślałam, że tylu udamu się zrobić. Nie każdemu uda się dogodzić. Chodzę na zebrania i facet odpowiada na wszystkie pytania, nawet te z typu bardzo głupich… Więc ruszcie swoje dupy i zapraszam do pracy na rzecz naszej gminy, bo krzykaczy i pieniaczy teraz sporo, a do roboty nie ma nikogo.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama