Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Konfederacja przedstawiła w Świeciu kandydatów do Sejmu i Senatu [zdjęcia]

W czwartek Konfederacja przedstawiła nazwiska kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu bydgoskiego. Są wśród nich trzy osoby związane z powiatem świeckim. Jak zamierzają przekonywać mieszkańców regionu, aby oddali głos właśnie na nich?

Udostępnij
Prezentacja kandydatów odbyła się na Dużym Rynku w Świeciu / Fot. Andrzej Bartniak

Dziś rano lokalni przedstawiciele Konfederacji złożyli w urzędzie wojewódzkim zebrane podpisy poparcia list do Sejmu i Senatu.

- Zebraliśmy łącznie około 20 tysięcy podpisów - pochwalił się podczas konferencji w Świeciu Marcin Sypniewski, "jedynka" na liście do Sejmu.

Chwilę później rozpoczęła się prezentacja kandydatów do Sejmu związanych z powiatem świeckim.

- Łatwo ich zapamiętać, bo numery na liście to 5,10,15 - żartował Sypniewski.

Wspomniana "piątka" to Marcin Pilarski, mieszkający w Łąskim Piecu w gminie Śliwice (powiat tucholski) przedsiębiorca z branży drzewnej. Podczas ostatnich wyborów samorządowych ubiegał się o fotel wójta gminy Lniano. W jego przekonaniu uzdrowienia wymagają przede wszystkim podatki, które należy uprościć.

- Chcemy bronić Polaków przed opresyjnym systemem, który nas łupi - podkreślał Pilarski. - Chcemy też odpolitycznienia spółek skarbu państwa i Lasów Państwowych zawłaszczonych przez ludzi Ziobry.

Na miejscu 10. znalazł się 31-letni Sebastian Podlejski, opiekun medyczny ze Świecia. W krótkim wystąpieniu dowodził, że Konfederacja jest jedyną siłą polityczną w kraju mogącą uchronić Polskę przed zniszczeniem.

- Chciałbym też walczyć o ratowanie polskiego rolnictwa - mówił na czwartkowej konferencji w Świeciu.

Listę miejscowych kandydatów zamyka Joanna Dąbrowska, przedsiębiorca ze Świecia.

W jej przekonaniu jednym z głównych problemów wymagających podjęcia stanowczych kroków jest obrona tożsamości narodowej przed globalistami.

- Ludźmi chcącymi narzucić wszystkim swoją wizję świata - zaznaczała.

Dąbrowska nie godzi się też na eliminację gotówki na rzecz elektronicznych form płatniczych.

Głos zabrała także Krystyna Jarocka, inżynier z Bydgoszczy, która powalczy o miejsce w Senacie. Podkreślała szczególnie wagę polskiej kultury.

- To właśnie ona pozwoliła Polakom przetrwać czasy zaborów. Właśnie dlatego nie powinniśmy zapatrywać się na błyskotki z Zachodu - argumentowała.

Zobacz poniżej zdjęcia z konferencji na Dużym Rynku w Świeciu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (33)

 1. Wanda

  31 sierpnia 2023 14:56

  Ale jaja. Konfederacja bez piwa?

 2. J

  31 sierpnia 2023 16:15

  A to coś wreszcie nowego. Już nie gmina Warlubie?! Pozdrawiam

 3. Polak mały

  31 sierpnia 2023 16:15

  Kandydaci którzy nie znają życia !!! Ale cyganić trzeba kiedyś zacząć!

  • Ada

   31 sierpnia 2023 16:25

   Polak mały a Ty z jakiej listy startujesz skoro taki uczciwy chętnie zagłosuje

 4. True

  31 sierpnia 2023 17:51

  Konfa to PiS – Bis….

  • Cyicxzrzur

   31 sierpnia 2023 21:03

   Tak jest.

 5. sdef

  31 sierpnia 2023 18:32

  Nie dość że mamy w tym okręgu debilów którzy chcą do konfederacji, to jeszcze mamy większych debilów którzy podpisali się na ich liście???? Świat się kończy… Czy ci „ludzie” nie mają sąsiadów, znajomych, rodziny? Nikt nie potrafi jednemu czy drugiemu przypie***** w łeb? Jakbym miał sąsiada konfederate to wiedziałbym jak z nim zrobić porządek.

  • Hehe

   31 sierpnia 2023 18:59

   Jak masz sąsiada z PiSu to możesz śmiało to zrobić pobłogosławię Ci synu

   • sdef

    31 sierpnia 2023 21:15

    No właśnie tu jest ten problem, bo również nie mam 😀

 6. Ten tu

  31 sierpnia 2023 20:08

  Ale jestes komuszy debil od bandy POPISowych złodzieji, morderców bolszewikow

 7. HerrDon

  31 sierpnia 2023 21:04

  Wystarczy poczytać Platwusowych pustostanów i wiemy dlaczego jesienią Polacy pokażą im kierunek na berlin

 8. Bernadeta

  31 sierpnia 2023 21:18

  Czy Pojawi się w końcu program dla Polski w postaci ośmiu gwiazdek? Czy kanciastogłowy znalazł w końcu swój wzrok tęskniący za rozumem?

 9. Jan

  31 sierpnia 2023 22:52

  Widzę, że niektórzy z kandydatów Konfederacji wychodzą z założenia, że nieważne jaka władza, samorząd czy Sejm, ważne, żeby się zahaczyć. No jest to jakiś sposób. Niektórzy poprostu nadają się do wszystkiego ;).

 10. ANTY SOCIAL

  31 sierpnia 2023 22:59

  No to czas wywrócić stolik pookrągłostołowej bandzie. Powodzenia! W Konfederacji powinno być mniej Mentzena i Bosaka, a więcej Korony Polskiej Grzegorza Brauna! W końcu to połączenie trzech partii – Nowej Nadziei, Ruchu Narodowego i właśnie Korony Polskiej posła Brauna.

  • Pantwoj

   1 września 2023 11:51

   Ty weź się człowieku wyprowadź do jakiegoś Afganistanu czy coś, nie dość, że tam właśnie panują zasady idealnie jak z konfederacji, to jeszcze na ogrzewaniu zaoszczędzisz zimą, a że akurat religia jest inna? Tylko z nazwy, 99% zasad w mniemaniu tfu konfederatów się pokrywa. Możesz przy okazji zabrać Twojego ukochanego wąsatego dałna, yyy, brałna

 11. Patriota

  1 września 2023 00:19

  Nie długo przemowią Polacy i już jest pewne że pogonią landoworesortowych popychaczy do Makreli i herr im na drogę

 12. Edmund

  1 września 2023 07:37

  Następne odklejki pchają się do koryta…

 13. Jac

  1 września 2023 07:54

  Polska jest sukcesem, a nasz gigantyczny skok to efekt pracy milionów Polaków. Jest mi przykro, że nasz kraj, zamiast być w elicie liczących się państw UE, jest spychany gdzieś na pobocze, bo władza nie umie z nikim się porozumieć”
  „Nie chodzi o Tuska ani PO. Zastanawiałem się, kto może przeciwstawić się systemowi, który ogarnia kraj. Mam na myśli przejmowanie państwowych firm, kolesiostwo, korupcję polityczną o niebotycznej skali. Normalną rzeczą w demokratycznym kraju jest zmiana władzy co jakiś czas. Ta władza powinna się zmienić, bo ich trzecia kadencja to byłaby już grabież kraju na skalę miliardów, po której zostałyby nam wysokie podatki oraz inflacja

 14. Jurek

  1 września 2023 08:38

  Jac ktoś ci wypral mózg musisz iść do lekarza bo POtem pozostaną tylko nogi.A tak w ogóle opisaleś właśnie dokładnie tamte rządy lemingów brawo

 15. Tymon

  1 września 2023 09:25

  Polska nie wdrożyła unijnej dyrektywy w sprawie wody pitnej, która zawiera między innymi normy bezpieczeństwa dotyczące bakterii legionella. W związku z tym już w marcu Bruksela wszczęła wobec Polski postępowanie przeciwnaruszeniowe-Unijna dyrektywa w sprawie wody pitnej zawiera konkretne parametry dla bakterii legionella i wprowadza wyższe parametry jakości wody pitnej. Państwa członkowie miały obowiązek wdrożenia przepisów do 12 stycznia tego roku. Polska tego nie zrobiła

 16. Zeus

  1 września 2023 09:32

  Nie masz pojęcia o czym piszesz. Legionella przenosi się tylko przez inhalację a nie przez picie wody.

 17. Iza

  1 września 2023 09:57

  Dokładnie Tymon naczytal się kocopałów, unijne dyrektywy sobie mogą wsadzić.

 18. cccccc

  1 września 2023 11:48

  Inaczej mówiąc te wszystkie koryta dla koni zwane fontannami te wszystkie kurtyny wodne są rozpylaczami bakterii Legonella co do zarządzenia UE ciekawe że tylko Polska ma problem choć problemy mają wszystkie kraje z tym zagadnieniem np. Niemcy Francja stara Europa rury ołowiane z początku XX wieku

 19. Antypisikonfa

  1 września 2023 15:03

  Pis i Konfederacja to jedno szambo. Nikt powazny nie startuje w wyborach z tych ugrupowań. To jest droga w kierunku PRL bis, kopania sie z koniem, pograzania w martyrologii i kumoterstwie. Juz mikro Prezesik Pis w Świeciu dostal ciepla posadke w Nadlesnictwie, a takich Prezesikow w calej Polsce sa tysiace, zero kompetencji, ale dostaja posady, bo są NASI! 😀

 20. AK12345

  1 września 2023 15:53

  Sama miłość i tolerancja w opiniach.

  • Pantwoj

   1 września 2023 16:59

   Poczekaj jaka tolerancja będzie jak pis z konfederacją niedajbóg tfuu wygrają…
   To będzie dopiero tolerancja i wolność….

   • AK12345

    1 września 2023 23:15

    Ja osobiście mam ich wszystkich w duszy, Pis PO jedno zło, zobaczysz jaki będzie raj jak wygra PO z Lewicą. No nie pozbierasz się, Stalin przy nich to będzie Pikuś.

 21. TWUJsk

  1 września 2023 18:22

  Szambo postkomuny to próbuje dostać się do władzy na szczęście jestescie w mniejszości a bedziecie w jeszcze wiekszej od jesieni.Pis będzie miało spokojnie następną kadencję tylko Dać im mówić do mikrofonu

 22. Koniemiecki

  1 września 2023 18:36

  Racja to już teraz są dwa konie jeden który mówi i ty będziecie podskakiwać razem czy symulować omdlenie?.Kopać też was nie warto bo można ubrudzić buty.

 23. eN Wu Oł

  1 września 2023 23:05

  Wszyscy won! Panów sobie wybierać nie będziemy. Są dobrzy tylko przed wyborami, potem demokracja się kończy i brak odpowiedzialności za słowa, obietnice i czyny. To jest zły, korupcjogenny system. Wszyscy służą globalistom, a oni wiadomo jak kochają ludzkość. Napisali, że ma nas być na Ziemi 500 milionów, reszta do eutanazji na różne sposoby. Dopóki ludzie nie zmądrzeją, dopóty ich plany mają szanse się wypełnić.

 24. ANTY SOCIAL

  2 września 2023 00:03

  Do Pantwoj.
  Nikt Ciebie na siłę nie będzie zmuszał do wiary katolickiej. A już na pewno nie Konfederacja. Najpierw zapoznaj się z programem Konfy, to może coś zrozumiesz, bo niestety, ale Twoja partia z tzw. „demokratycznej” opozycji” programu nie ma…

 25. ANTY SOCIAL

  2 września 2023 00:11

  Do Antpisikonfa
  Zapoznaj się z programem Konfederacji, a wtedy zobaczysz, że ta partia ma jak najmniej wspólnego z PRL-em. Co innego tzw. „BANDA CZWORGA” czyli PO,PSL,Lewica i PiS. Te cztery partie mające de facto ten sam rodowód – niczym się nie różnią, co widać podczas głosowań w SEJMIE. Masz wątpliwości, to sprawdź tabele głosowań. W kluczowych sprawach dla naszego państwa – zero różnicy!

 26. Prawda

  4 września 2023 00:41

  Masakra ludzie co tylko kasę i nic nie robisz jestem na nie

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama