Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tu powstanie laserowa strzelnica i kryty kort tenisowy. Kiedy ruszy budowa? [wizualizacje]

Informacja o nowej inwestycji powinna się spodobać amatorom strzelania i tenisa.

Udostępnij
Budowa hali na stadionie Wdy ma kosztować około 2,4 mln zł / Fot. Andrzej Bartniak

Prace nad koncepcją zadaszenia jednego z kortów tenisowych na stadionie Wdy w Świeciu rozpoczęły się już jakiś czas temu.

- Postanowiliśmy wspólnie z burmistrzem stworzyć w tym roku projekt budowy, na który rada miejska przyznała 50 tys. - tłumaczy Anna Herman, kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu. - Było to ważne dlatego, że gdy pojawiają się konkursy, w których moglibyśmy się starać o dofinansowanie, to ich terminy zazwyczaj są bardzo krótkie i szanse na to, żeby w tym czasie udało się przygotować komplet dokumentów graniczy często z cudem.

Z kosztorysu wynika, że 2,4 mln zł powinna wystarczyć na realizację tego zadania z zaplanowanym kształcie.

Reklama
Reklama

Chociaż nazwa tego przedsięwzięcia to „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2 w Świeciu” to faktycznie hala o wymiarach 20 na 40 m powstanie na terenie stadionu Wdy.

Stanie ona na ostatnim odkrytym korcie tenisowym. Inwestycja polegać będzie na budowie hali łukowej z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową.

Nawierzchnia sportowa będzie wykonana z lepiszcza poliuretanowego. W konstrukcji przewiduje się otwieranie ścian bocznych.

Reklama
Reklama

W ramach zadania zaplanowano też wykonanie wewnątrz hali pawilonu szatniowego, zaplecza sanitarnego, pomieszczenia gospodarczego, holu dla osób oczekujących na zajęcia sportowe lub strzeleckie.  

W nowym obiekcie będzie można grać nie tylko w tenisa, ale też w piłkę ręczną, siatkówki czy badmintona.

Na hali zostanie wydzielona sala, w której znajdować się będzie mobilna strzelnica laserowa z czterema stanowiskami. To w Świeciu nowość.

Reklama
Reklama

- Zamierzamy kupić osprzęt z nieco wyższej półki - zapowiada Anna Herman. - Powoli rozglądamy się też za instruktorami, którzy mogliby prowadzić zajęcia. Takich osób nie ma zbyt wiele.

Pytanie, czy to zapowiedź powołania sekcji strzeleckiej?

- Tego jeszcze nie wiemy - przyznaje kierownik CSiR w Świeciu. - Ale na pewno weźmiemy to pod uwagę. 

Reklama
Reklama

Budowa całorocznego, ogrzewanego i klimatyzowanego obiektu ma ruszyć w przyszłym roku i zakończyć się późną jesienią.  Anna Herman ma nadzieję, że otwarcie nowej hali na stadionie Wdy nastąpi pod koniec 2024 r.  

Zobacz poniżej wizualizacje.

Reklama
Reklama

 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Mieszkanka CSW

  14 września 2023 17:56

  A może by tak włodarze pomyśleli o ławkach z zadaszeniem na Dużym Rynku bo w upalne dni ludzie odpoczywający nie mają żadnego schronienia przed słońcem .

 2. Riusz

  16 września 2023 18:45

  Bo bezmyślni drzewa kiedyś kazali powycinać

 3. Cziko

  16 września 2023 22:17

  KZ-Bud na 100% ma doświadczenie w budowaniu takich hal!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama