Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Maciej Kunda odchodzi z Mondi Świecie. Był prezesem spółki przez ponad 16 lat

Maciej Kunda będzie zarządzał Mondi Świecie tylko do końca marca. W sumie przepracował w firmie na różnych stanowiskach 32 lata. Wiadomo już, kto zostanie jego następcą.

Udostępnij
prezes-mondi

REKLAMA

Jak ustalił portal Extra Świecie, dziś do pracowników Mondi trafił pożegnalny mail od wieloletniego prezesa świeckiej papierni. Swoje odejście na wcześniejszą emeryturę tłumaczy m.in. względami zdrowotnymi.  

Maciej Kunda urodził się w 1966 r. w Świeciu. W 1989 r. ukończył z  wyróżnieniem Akademię Rolniczą w Poznaniu na Wydziale Technologii Drewna. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w Zakładach Celulozy i Papieru kolejno na stanowiskach kierownika zmiany i  technologa w pionie produkcji. W 1992 r. objął kierownicze stanowisko na wydziale produkcji celulozy, gdzie był odpowiedzialny za działania operacyjne trzech linii produkcyjnych masy celulozowej.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Warto nadmienić, że Jerzy Kunda, ojciec Macieja, był pierwszym kierownikiem uruchomionej w 1967 r. celulozowni bukowej. Z kolei jego syn był jej ostatnim szefem. Dość niezwykła sztafeta pokoleń.

W latach 1999-2001 Maciej Kunda pełnił funkcję dyrektora wydziału mas włóknistych. Od 2001 r. był zastępcą dyrektora ds. produkcji, a od 2003 r. dyrektorem ds.  produkcji. Od 1 listopada 2004 r. był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Mondi Świecie S.A. Do najważniejszych osiągnięć pierwszych lat jego prezesury można na pewno zaliczyć rozbudowę zakładu o nową maszynę papierniczą MP7.

Jak przyznał w jednym z wywiadów, największy wpływ na jego karierę miał przede wszystkim wysoki poziom zaangażowania oraz pasja wynikająca z osobistej determinacji, chęci nieustannego rozwoju i osiągania czegoś nowego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- To nie tylko zdobywanie kolejnych szczebli kariery, ale  przede wszystkim potrzeba własnego rozwój i przekraczanie swoich ograniczeń - mówił. - Kolejnym, równie ważnym czynnikiem, który miał decydujący wpływ, jest wsparcie otrzymywane od otoczenia i ludzi towarzyszących mi w pracy i w domu.

Wiadomo już kto zastąpi Macieja Kundę. Gabinet prezesa zajmie dotychczasowy doświadczony szef produkcji Tomasz Katewicz.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
112 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

No to brawo dla załogi –

No to brawo dla załogi – wpadliście z deszczu pod rynnę. Wiem co piszę bo kiedyś miałem z nimi do czynienia w tej firmie. Na szczęście dla mnie ja już tam nie chcę i nie muszę pracować.

To kiedy będą podwyżki? 

To kiedy będą podwyżki? 

Podwyzki od jutra,ale normy!

Podwyzki od jutra,ale normy!

Reklama

Hahaha teraz będą mieli

Hahaha teraz będą mieli ludzie przekichane

Tłumaczenie typowe dla firmy.

Tłumaczenie typowe dla firmy. Albo sam się zwolnił albo… choroba  🙂 

No to teraz będą jajca, Tomuś 100 więcej żaluje dać podwyżki to Mondi może się pożegnać z większością młodych pracowników. 🙂

O podwyżkach można zapomnieć.

O podwyżkach można zapomnieć. 

Pan TK w tamtym roku żałował dać 50 PLN więcej tłumacząc się tym że rynek pracy nie pozwala. Rynek pracy  – chyba ten w biedniejszej okolicy. 850mln czystego zysku w rocznym podsumowaniu a gość żaluje 50 czy 100 zł więcej.. 

Zabraknie na limuzyny czy premie indywidualne będą za niskie ?  🙂 

Reklama

To mężczyzna może iść na

To mężczyzna może iść na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 lat ? Od kiedy ? 

Emerytura dla mężczyzn od 60

Emerytura dla mężczyzn od 60 jeśli ma się odpowiednią ilość lat pracy w tzw. szkodliwym. Więc z tą emeryturą tego pana to coś nie  tak.

Mlodzi nie chca tam pracowac

Mlodzi nie chca tam pracowac za te smieszne pieniadze. Jedynie pokolenie rogaczy akceptuje system czterobyragody i udostepnianie zon w weekendy i nocki.

Reklama

Wie co robi

Wie co robi

Pan nowy prezes pewnie to

Pan nowy prezes pewnie to czyta i ma ubaw z tego 🙂
Ważne że pieniądz w portfelu większy będzie

To firma dla tych którym

To firma dla tych którym powinęła się noga i musieli się ratować zatrudnieniem w tym korpo. Bo wakatów dużo ludzie wchodzą wychodzą…

Podam przykład. 

Adam pracuje w małej firmie 2 zmiany 3000na rękę luz blus weekendy wolne święta wolne  szczęśliwa rodzina tata w domu wspólne wyjazdy mimo iż kasy trochę mniej.. 

Sławek pracuje w mondi w czterobrygadowce, w domu gość a jak już jest to musi nocki odespać. Weekend raz.. aż w domu się wszyscy dziwią ze ten tu. Wyjazd może jak rok wcześniej zaplanuje. Ciągle zestresowany ze idzie do roboty której nie lubi ale musi bo 3500 wyciąga dlatego że robi 7dni z rzędu w piątki świątki i niedzielę.

Wniosek nasuwa się sam… 

 

Reklama

Teraz oficjalnie będzie to

Teraz oficjalnie będzie to obóz pracy.

to pisza sami ci co strtacili

to pisza sami ci co strtacili prace z wlasnej winy ja zarabiam 6000 i wcale sie nie stresuje jest super 

Życzę zdrowia Macieju.

Życzę zdrowia Macieju.

Ja bym widział na tym

Ja bym widział na tym stanowisku Sebastiana R . A nie człowieka który nie ma szacunku u załogi.Maciuch czemuś nas opuścił.

Nie ten sknera….

Nie ten sknera….

Brawo Tomasz gratuluję awansu

Brawo Tomasz gratuluję awansu!! Mam nadzieje ze pogonisz to towarzystwo i ukladziki. W końcu bedzie normalnie!! Do boju Tomasz!!!! 

SZKODA 

SZKODA 

Jestem pewnien że już

Jestem pewnien że już niebawem firma będzie mogła się pochwalić kolenym rekordem produkcyjnym. 

Jak Pan Garbacz odchodził dal

Jak Pan Garbacz odchodził dal załodze podwyżki rzędu 50 % , teraz odchodzi Pan Prezes Maciej zobaczymy ile Pan Prezes da na dowidzenia …

młody chłop , szkoda

młody chłop , szkoda

awanse z kapelusza może się

awanse z kapelusza może się skonczą

Co z tym zyskiem, towarzysze?

Co z tym zyskiem, towarzysze? Cały wyprowadzony, czy jakiś ochłap zostanie? Głupota, jaką zrobił Poldek, z oklaskami obu związków na zawsze załatwiła sprawę. I niech nikt nie mówi, że musiał. W 1995 mieliśmy już ponad 100 mln netto. A w 1997 przyjechali z Wwy koledzy z S i chwalili się, że mamy właściciela. Zdziwiłem się, że nie tylko pies cieszy się, że jest czyjś. 

Kurde fizole przestańcie

Kurde fizole przestańcie narzekać mi dobrze płacà .

Związki dbaja tylko o swoja

Związki dbaja tylko o swoja miske maja byc co roczne podwyzki i co cisza zadnych rozmow zadnych propozycji zwiazki do odwolania !!!!

Robić korposzczury w tym

Robić korposzczury w tym mondi i nie gadać, niech truje dalej ku chwale tego czy innego icka.

Każdemu komu jest tak źle w

Każdemu komu jest tak źle w Mondi proponuję przejście do innego zakładu. Podobno gdzie indziej dają 5 tysi na początek. Można też przypomniec sobie jak się żyło np w 2005 roku gdy bezrobocie sięgało 20 proc. i każdy marzył o jakiejkolwiek robocie. 

Szkoda że związki zawodowe

Szkoda że związki zawodowe praktycznie nie istnieją. Nic tylko się wypisać 

Ktoś tam pisał że Kunda może

Ktoś tam pisał że Kunda może wykazać się podwyżkami przed odejściem…no to się qrwa wykazał tak jak i te dziwki ze związków ustalili w jeden dzień 4% od podstawy w tym jeden do dyspozycji kierownika 😀 i oni pier#olą o wyrównaniu płac chyba do najniższej krajowej:D 😀 Zmianowcy 30pln brutto do zmianowego w nagrodę za trzymanie tego purdelu na pełnych obrotach Świątek piątek i niedziela. 

Po co wam te związki

Po co wam te związki.potrzebne były 40 lat temu.Teraz taki zarabia 15 i ma cię gdzieś.Przejrzałem na oczy i się wypisałem

jak takie ofiary losu jak

jak takie ofiary losu jak czapel jakala w zwiazkach glos zabieraja to macie co macie

W Polsce najniższa krajowa

W Polsce najniższa krajowa wzrosła o 200 zł a inflacja wyniosła w 2020 3.3 A oni się chwała że takie podwyżki wywalczyli.

Dyktatura czy emerytura? Oto

Dyktatura czy emerytura? Oto jest pytanie 

Zwiazki siedza z d*** i nic

Zwiazki siedza z dupa i nic nie robia! Trzeba sie za to wziac  i w tej firmie przy takich zyskach tylko powazny strajk moze cos zdzialac!  A jesli skurumpowane kierownictwo zwiazkow sie tego boi to trzeba cale towarzystwo wymienic!!!!

Dla zachodniego pracodawcy

Dla zachodniego pracodawcy Jestescìe tylko mięsem armatnim macie wyrabiać  normy a nie dyskutować na forach do roboty jak powiedział Adam Mignik z gazety WYKLOPCZEJ palaczki to taka nacja co się da na sznurku prowadzac jak barany

On miał szkodliwe za biurkiem

On miał szkodliwe za biurkiem a ludzie na kotle sodowym to nie. Hahaha. Kilku poparzyło. palce potracili paru nieżyje. Wszyscy uznani za winnych niedopełnienia obowiązków lub nieprzestrzegania BHP. Numerek na bramie musiał być duży więc wypadki w pracy były tylko wtedy gdy prokurator przyjechał. Pardom nie były uznawane za wypadek związany z pracą. Nagrania z kamer ginęły. Bhpowcy byli adwokatami firmy. Nowa zmiana. Jak w wojsku. Fala odpływa Stalownia wkracza. HA HA HA

Za…. dalac z tym toplinerem

Za…. dalac z tym toplinerem na krajarce! Aty co się gapisz na monitor?! Gap się na suszarnie. Podwyszki nie będzie jak mące czas na internety. Do ROBOTY NIEROBY! 

Trzeb się było uczyć to

Trzeb się było uczyć to byście pracowali w biurowcu gdzie ulokowana jest elita

No to już dostaliśmy podwyżki

No to już dostaliśmy podwyżki. Inflacyjna. Brawo potęgo papiernictwa.

Już widzę jak nad bramami

Już widzę jak nad bramami zakładają wszystkim nam znaną niemiecką sentencje związaną z pracą . 

Pan Dyrektor Zbigniew Kromp

Pan Dyrektor Zbigniew Kromp to był Dyrektor a nie to coś i to coś drugie nowe

jest jeszcze kilka starych

jest jeszcze kilka starych szanowanych co ludzie by ich widzieli a czy te prezesy? 

Powiedzmy sobie szczerze

Powiedzmy sobie szczerze zwykły robol ma minimalny wpływ na sukcesy firmy. O jej pozycji decyduje kadra zarządzająca. Tak więc lepiej dac kierownikowi 30 tyś. premii niż dokładać robotnikom po 50 zl

na kierowników miekiszony,co

na kierowników miekiszony,co ludzi wqwia, zwykły fizol bez szkoły wie lepiej kto sie nadaje.Może nowy to zmienić 

Wtej waszej dyrekcji są

Wtej waszej dyrekcji są ludzie znikąd .Nim się przyjrzyjcie,a wtedy zastanówcie się dlaczego Kunda odchodzi .Co do #związkow#to odkońca ZCiP to ich już nie ma-opłacacie tylko słupy!

Niejednego już wykiwali,że

Niejednego już wykiwali,że jeszcze dla nich pracuja.atmosfera zła i będzie zła, nic nie da jak kadra nie jest czysto mianowana według zasug i szacunku

Cocker Spaniel przejmuje

Cocker Spaniel przejmuje stery  Współczucia…

Myślę że teraz wzrośnie

Myślę że teraz wzrośnie odsetek pracowników jeżdżących rowerem

Maćki dobre chlopaki znam od

Maćki dobre chlopaki znam od dzieciaka

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo