Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na placu boju tylko Kułakowski i Woźniak? Zamieszanie w radzie miasta

Nie zanosi się na to, aby było wielu chętnych na ubieganie się o stanowisko burmistrza Świecia w kwietniowych wyborach. Wiele wskazuje, że będzie tylko dwóch kandydatów. Sporo niespodzianek zachodzi w Radzie Miejskiej w Świeciu. Radni zmieniają "barwy".

Udostępnij
Dariusz Woźniak (po lewej) i Krzysztof Kułakowski / Fot. Andrzej Bartniak

Niedawno pisaliśmy, że jedynie Krzysztof Kułakowski, obecny burmistrz Świecia, potwierdził chęć startu w wyborach i ubiegania się o reelekcję. Będzie kandydował z listy Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego.

Dwaj pozostali samorządowcy, których typowano jako potencjalnych kandydatów - Dariusz Woźniak i Paweł Knapik - na razie unikali konkretnych deklaracji.

Dziś to się zmieniło. Jeden z nich podjął decyzję.

Reklama
Reklama

- Zamierzam kandydować w wyborach na burmistrza - powiedział nam Dariusz Woźniak, skarbnik powiatu i radny gminy. - Kampania będzie ciekawa, nowoczesna i zaskakująca. Absolutnie bez hejtu i obrażania - zapewnia.

Dariusz Woźniak będzie kandydatem komitetu Nasze Świecie Razem.

Będzie to jego trzecie podejście. W 2014 r. przegrał z Tadeuszem Pogodą w pierwszej turze, uzyskując jednak niezłe, ponad 30-procentowe poparcie, a w 2018 r. z Krzysztofem Kułakowskim w drugiej turze. Zdobył jednak niewiele większe poparcie niż cztery lata wcześniej.

Reklama
Reklama

Z postów opublikowanych na profilu facebookowym Dariusza Woźniaka wynika, że jednym z głównych tematów jego kampanii będzie m.in. budowa bulwarów nad Wdą.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, o stanowisko burmistrza nie będzie natomiast ubiegał się Paweł Knapik, obecny wiceburmistrz. Wielu samorządowców, z którymi rozmawialiśmy, typowało go jako kandydata Platformy Obywatelskiej.

W tej chwili mało prawdopodobne wydaje się, aby w wyborach na burmistrza wystawiło kogoś Prawo i Sprawiedliwość, nawet pod szyldem innego komitetu. Tym bardziej, że istniejący obecnie klub radnych jest w rozsypce.

Reklama
Reklama

Tomasz Szamocki z klubu PiS będzie kandydował na radnego z listy Naszego Świecia Razem Dariusza Woźniaka. Z tego samego komitetu, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, ma też startować inny radny z PiS, Adam Kufel. To połowa z czterech członków klubu.

Z kolei szeregi Naszego Świecia Razem - to znowu nieoficjalna informacja - opuści Adam Cieślak i wystartuje z listy Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego Krzysztofa Kułakowskiego.

Na razie komitety niechętnie mówią o kandydatach na radnych. Termin zgłaszania list upływa 4 marca. Przed tą datą komitety nie chcą odsłaniać kart przed rywalami. Poza tym w wielu z nich trwa jeszcze ustalania składów list.

Reklama
Reklama

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Tego dnia będziemy wybierać radnych gmin, powiatu i sejmiku województwa, a także wójtów gmin oraz burmistrzów i prezydentów miast.

W powiecie świeckim, gdzie nie ma prezydenta miasta, w przypadku wójtów i burmistrzów czeka nas dogrywka 21 kwietnia, jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. poparcia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Woźniak mógłby wywrócić tą umieralnie (Świecie) przewrócić do góry nogami. Było by fajnie.

Fajnie, wybór między dżumą a cholerą.

Wstyd i hańba tylko tak można skomentować to co robią niektórzy radni. Ciekawe czy zachowaliby się tak samo gdyby PiS dalej rządził? Nie ma słów. Drugi raz mojego głosu nie dostaną.

Woźniak to kandydat PiS. Wystarczy poczytać niektóre jego wpisy na fejsie. Dlatego pisowcy z rady miasta do niego przechodzą. Na pewno pisowiec nie wygra w ŚWIECIU

Jakie bulwary? Niedawno byłam nad Wdą. Brzegi zalane wodą. Gdzie tam budować bulwary? Trzeba by wszystko zalać betonem, wyciąc drzewa i podnieść brzeg za grube miliony. Tylko po co? Żeby potem wieczorami pijaczki na ławkach tam przesiadywały? Bez sensu

A ja się pytam co z ta koleją ??? Miała być i nic nie zrobiono w tej sprawie. Pan Woźniak tyle obiecywał a teraz milczy jak zaklęty!!!

Zgadzam się z Panią. Ludzie po co bulwary. Tu na rynku nic się nie dzieje a teraz bulwary na diabelcach będą budować. Naprawdę tu nie ma innych rzeczy do roboty. Woźniak z Szamockim no naprawdę śmiech. Upadłe Pisiory. Woźniak chorągiewka jak PiS u władzy to włazil im w d…..

Już wiadomo dlaczego pan Wozniak dba o Świecie a nie powiat.Powinni go hukiem wyrzucić z funkcji skarbnika za takie coś.Wstyd że mieszkańcy powiatu świeckiego pod które zarzada powiat muszą jezdzič po dziurach oraz po szklance a w gminie Świecie drogi wylizane i robione specjalne scieszki rowerowe gdzie pan wozniak Jeździć a drogi dziurawe.Łanie zrobi kampanie kosztem powiatu.Tqk myślę jak nik wejdzie do starostwa to wyjdą wały niegospodarności.

Murem za panem Darkiem!!!! Marianki są za panem!

kogo obchodzą bulwary? z takim budżetem jak Świecie to każdy jeden może budować co tylko chce.. tylko trzeba wiedzieć co się buduje. Mnie bardziej interesuje zarządzanie miastem niz jakieś bulwary.. Np żeby nie było takich afer jak afera Deczno, afera prywatne śmieci wywiezione za publiczne pieniądze czy urzędnicy, którzy brali kase z urzędu i chyba do dzisiaj nie ma żadnych wyroków. Chodzi o zarządzanie, a nie budowanie niepotrzebnej kolei czy bulwaru. Bez względu kto będzie burmistrzem miasto i tak będzie wydawało kase na inwestycje, bo na tym polega budżet

Kochani radni,burmistrzu czekamy na odpowiedź co z naszym lodowiskiem w Świeciu?Mówione było ,że jak deczno będzie zrobione to pochylicie się nad tym tematem.Czekamy z niecierpliwością.Marketow to już nam wystarczy.Myślę,że temat ciekawy na kolejną kampanię wyborczą.

Na sam początek to zacznę od tego że tylko krowa nie zmienia poglądów oraz tonący brzytwy się chwyta. No cóż ale widzę że są tacy co jak szczury z tonącego okrętu pierwsi uciekają. To Pan Tomasz już się roztał z PISem… No tak ciekawe czy jeszcze ktoś w Świeciu wystąpi w wyborach pod ich logiem i z tej partii. Czy PIS już się skonczył a Pan Tomasz nie chce już być z tą partią utożsamianym. I tu się zaczyna kolaboracja z Panem Dariuszem. Panowie co do waszego programu i filmów to jak wiecie mamy rewitalizację zamku a nie dłuo ma też zostać zagospodarowany teren przy zamku i to nie mały bo parę hektarów. Aby się nie rozpisywać to pytam się was kto będzie siedział na brzegu rzeki latem której koryto prawie wysycha i wąchał odór wydobywający się z niej na wskutek gnijących wodorostów oprócz koneserów alkoholu którzy będą mieli gdzie posiedzieć. Bo na pewno większość rodzin będzie wolało skorzystać ze samego Zamku i atrakcji na terenach przyległych. A przepraszam a owe bulwary to pomyślał już któryś z Panów ile będzie kosztowało już samo utrzymanie ich? Bo przecież trawę trzeba skosić teren oświetlić a a ławki to będą wandaloodpoene? Nie będzie ich nikt niszczyć? A co do dworca to sami sobie odpowiedzieli a mianowicie jest to obiekt prywatny i nic wam ani nam do tego . Również dobrze można by się czepić budynku po byłej TP . I pewnie jeszcze parę budynków i terenów znajdujących się w rękach prywatnych jest więcej w naszym mieście. Ale pewnie trzeba mieć jakiś program wyborczy i czepić się czegoś a nóż widelec się uda .. nie tędy droga Panowie . Myśkący wyborca tego nie kupi. A propos Panie Darku z koleją już Pan odpuścił? No i kiedy znajduje Pan czas na te swoją kampanię czy Pan pracuje i pensję za to bierze? Bo ciągle na portalach społecznościowych to Pan tu na rowerze to w Gdańsku na rowerze to na basenie znowu to babeczki rozdaje… Pozdrawiam.

Płatne trolle?

Pamiętajcie panowie radni, że jeżeli wy teraz odwracacie się od Boga to Bóg odwróci się od was gdy będziecie w potrzebie.

Wszyscy, którzy uważają ze obceny burmistrz jest taki wspaniały i idealny, to zechcę przypomnieć co się dzieje z Decznem, o aferze z wyprowadzaniem kasy z Urzędu Miasta, o wiecznym budowaniu marketów, rozkopach na drogach. Zero stref dla rodzin, dzieci. Obiecywane lodowisko było wylanym na amfiteatrze kawałkiem wody. Ludzie wiele razy mówią, że brakuje miejsc dla rodzin, dzieci, spokojych miejsc, gdzie można usiąść i odpocząć z ładnym widokiem. Co się dzieje z dworcem PKS…wizytówką miasta. Rozliczcie obecnego burmistrza z tego.co zrobił, czego nie dokończył, jak się zachowywał w obec innych. Drugi kandydat jest od lat bardziej przychylny ludziom. Przynajmniej rozmawia z ludźmi i ich słucha. Kiedy obecny burmistrz to robił ? A wystarczy słowo krytyki lub oczekiwań na Facebooku to już odzywa się komitet obrony w postaci brata Kułakowskiego oraz przyjaciół… Zastanówcie się czego tak naprawdę trzeba temu miastu.

Wprowadźmy prohibicję po 22.00, gdzie ludzie po pracy nie mogą kupić piwa…a za chwilę organizujmy lokalne święto piwa pod patronatem obecnego burmistrza xD
Wprowadźmy elektryczne hulajnog, bo to takie wspaniałe…a z dnia na dzień zniknęły i ich nie ma. I czego to wina ? Czy ludzie o prosili faktycznie o to ?

Hulajnogi zniknęły, bo w Świeciu każdego stać, żeby kupić sobie własną. To zasługa obecnego burmistrza, poprzedniego burmistrza, zastępcy burmistrza i ciężko pracujących od wielu lat radnych z Jerzym Wójcikiem na czele.
To dobre dla miasta, że jest konstruktywna opozycja i twarde dyskusje na sesjach. Oni się męczą godzinami, ale my na tym zyskujemy.
Deczno, bulwary, lodowisko, pociąg, tramwaj, paralotnie, loty balonem, drugi basen na górnych Marianach, trzeci basen, otwarty, pod zamkiem – prędzej czy później będziemy to wszystko mieli, bo nas stać. Spójrzmy prawdzie w oczy – Świecie jest dla Polski taką Japonią, wyprzedzamy sąsiednie miejscowości o 50 lat, a Wiąskie Piaski czy Grudziądz nawet o 150 lat. Takie są fakty.
Kto w efekcie wygra, kto z jakiego komitetu pójdzie- to ciekawostki, działanie pod publiczkę, chwilowe sympatie i antypatie, emocje jak na grzybach, chyba że ktoś lubi grzyby to go rusza czy Cieślak będzie z OPS czy Kufel z Naszego Świecia. Razem albo osobno.
Tak naprawdę nie ma to znaczenia. Jest pięknie, a będzie jeszcze lepiej.

w mieście gdzie pije się dużo alkoholu, a szczególnie są znane z tego pewne dzielnice to przedwyborczy strzał w kolano.. o ile ci obywatele od trunków mają w ogóle pojęcie, że zbliżają się wybory jak i w jakiś sposób interesują się samorządem. Na miejscu opozycji z pisu właśnie szukałbym głosów na takich dzielnicach jednocześnie manipulując i douczając kto przyczynił się do tego, że nie mogą kulturalnie kupić sobie małpki lub piwka i muszą jechać aż za miasto trącąc czas, paliwo i pieniądze, a stacje paliw na terenie miasta straciły jakiś % z przychodu

Wybory burmistrza nikogo nie zainteresują, bo kandydaci zgrani, znani od lat, ich pomysły też doskonale znane i zgrane.
Wielopiętrowego parkingu przy cmentarzu i stadionie nie da nikt.
Ale nie o parking się rozchodzi.
Brakuje ludzi z wizją, z pomysłem, z rozmachem. Kandydata na burmistrza, który w to smutne miasto tchnąłby nieco polotu. Z kandydatami na radnych, którzy znają się nie tylko na wielogodzinnych dyskusjach i gospodarce, ale też na kulturze.
Świecie zasługuje na teatr. Z prawdziwego zdarzenia. Albo filharmonię czy operę. Tego brakuje. Nam na Górnych Mariankach nie daje się oferty kulturalnej na miarę naszych potrzeb. Jestem pewien, że filharmonia pękałaby w szwach, każdego dnia.
Wszyscy potrzebują dawki muzyki klasycznej podanej na żywo przez profesjonalistów w doskonałej akustyce.
Słyszałem plotki, że ma powstać komitet, gdzie kandydatem na burmistrza będzie ten zwycięzca Idola spod Świecia, ten Fabiasz, co gra na klawiszach jak Stevie Wonder, a na listach jego ugrupowania do rady miejskiej będzie można znaleźć tę redaktor gazety świeckiej, co kiedyś chciała być dyrektorem ośrodka kultury.
Oni mogą mieć wizje, rozmach. Na takich bym głosował, mam nadzieję, że uda im się zarejestrować listy!

Do wyjaśnienia afera śmieciowa deczno itd..

problem polega na tym że na ten moment nie ma dobrego kandydata na urząd burmistrza… Pan Woźniak nie ma żadnej siły przebicia oraz stanowczości, myślę że nie stać go na jakieś konkretne rozliczenie obecnej władzy w naszym mieście. a właśnie to jest klucz do tego całego bagna które się tu wytworzyło. Niestety obecna władza i niekompetentni urzędnicy mogą czuć się spokojnie.
To samo dotyczy się naszych radnych. niby można się zwrócić o pomoc ale oni nic nie mogą. Jeden z radnych mój problem (błahy problem) rozwiązuje już 3 lata. I po moich ustaleniach wynika że sprawa woogóle nie została gdziekolwiek poruszona. Kolejny przykład to unormowanie miejsc wolnych na basenie… nikt nic nie może zrobić w tej sprawie. Smutne ale prawdziwe. a na hasłach wyborczych widnieją hasła „twój radny” itd itd…

Kułakowski jeśli miałby odrobinę honoru to nie startowałby w wyborach dopóki nie wyjaśni się przekręt z Decznem….

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama