Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na sesji podziękowano posłance. Jej miejsce zajmie nowy radny [zdjęcia]

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Udostępnij
Iwona Karolewska dostała kwiaty i gratulacje / Fot. Andrzej Bartniak

Nowo wybrana posłanka z powodu obowiązków nie mogła pojawić się na sesji w ubiegłym miesiącu.

Dzisiaj, niemal prosto z pociągu, udało jej się dotrzeć na sesję Rady Miejskiej w Świeciu.

- Iwona Karolewska dała się poznać jako sumienna radna, zaangażowana w pracę wszystkich komisji, chcąca zmieniać naszą gminę - podkreślał przewodniczący rady Jerzy Wójcik.

Reklama
Reklama

Sama Iwona Karolewska wykorzystała czas na podziękowania.

- Dziękuję wszystkim mieszkankom i mieszkańcom gminy Świecie, dzięki którym powstanie nowy, demokratyczny rząd - powiedziała.

Posłanka przypomniała, że w pierwszych tygodniach pracy udało się wybrać nowego Rzecznika Praw Dziecka, a także przywrócić finansowanie in vitro.

Reklama
Reklama

Iwona Karolewska zapowiedział otwarcie wkrótce biura poselskiego przy al. Jana Pawła II w Świeciu.

Jej miejsce w radzie miejskiej zajął Maciej Chareński, który w poprzednich wyborach samorządowych zdobył, po Iwonie Karolewskiej, najwięcej głosów z listy Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego.

Zobacz poniżej zdjęcia.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (27)

  1. Iwan

    30 listopada 2023 16:42

    A ten Chareński gdzie tam znowu po układzie cała rodzinka

    • Ola

      30 listopada 2023 16:47

      Został wybrany przez mieszkańców. Chcesz być radnym? Kandyduj a nie bohatera rżniesz anonimowo.

    • J23

      1 grudnia 2023 06:33

      Iwan, a idi ty na cx.. nie zapomnij o onucach.

  2. Wiem

    30 listopada 2023 16:59

    Cała rodzina w urzędzie od dawna po układzie od straży miejskiej zaczynając .Nie wiem gdzie mieszkańcy wybrali go jako sekretarza ?

    • Anonim

      30 listopada 2023 17:03

      Ty potrafisz czytać? Wybrali go na radnego a nie na sekretarza

  3. Dino bagio

    30 listopada 2023 18:36

    Przypadkowo napewno….

  4. Bul

    30 listopada 2023 18:59

    ***** kało

  5. Swój

    30 listopada 2023 19:07

    Boże chroń Polskę.

  6. Paweł

    30 listopada 2023 19:10

    …..PO

    • Paweł

      1 grudnia 2023 09:48

      Świecki polityczny beton zadowolony!…..POKOPSL i Hooojownie! Lemingi teraz się zacznie neodemokratyczny rząd Tuska rozpier… Polskę i na szparagi do Hansa już się szykować!Bo Polska dla rudego zdrajcy to nienormalnoś!!!

  7. Giłas

    30 listopada 2023 20:46

    Co wy chcecie od Charysia to dobry chłop

  8. RESET

    30 listopada 2023 23:07

    Nowy demokratyczny, bo oadne ze śmiechu juz niedlugo poczuja wszyscy tę demokracje. no właśnie krowa którą dużo muczy mało mleka daję.

    • Anonim

      2 grudnia 2023 19:54

      Racja brawo

  9. Anonim

    30 listopada 2023 23:25

    Za chwilę będziemy mieć wywłaszczeniowa demokracje z wiatrakami w tle…

  10. ***** Ko i PO

    1 grudnia 2023 02:56

    Wy wybraliście ludzi do rządzenia, aż ręce opadają. Polska już może się nie dźwignąć po ciosie zadanym przez rudego

  11. Leszek

    1 grudnia 2023 08:30

    Teraz będziemy oglądali to słynne dzieło O obrotach stref niemieckich.Czerwony car i Makrela pogłaszczą co jakiś czas Owczarka niemieckiego.

  12. Wyborcza

    1 grudnia 2023 16:19

    ***** KO i PSL

    • Jozef

      1 grudnia 2023 17:54

      A dlaczego ta pani dziękuję tylko mieszkańcom Swiecia a inni mieszkańcy powiatu na nie głosowali? Gdyby miała liczyc tylko na głosy że Swiecia to by posłem nie była. Już pani widzi tylko Swiecie? Przed wyborami mówiła że będzie dbać o cały powiat. Czyli gadanie pod kampanię. A z tym demokratycznym rządem to niech nie przesadza bo każdy rząd po roku 90 był demokratyczny. Należałoby trochę z historia się zapoznać. Piekne słówka do takiej roli nie wystarcza chociaż może w tym przypadku…. czego oczekiwać. Wiem że mój wpis zostanie niedługo usunięty jak to miało miejsce w kampanii wyborczej bo ten portal jest bardzo stronniczy w jedną stronę a należałoby dać wypowiedzieć się wszystkim bo w końcu mamy demokrację, tak i o to chodziło panowie dziennikarze.

      • Anonim

        1 grudnia 2023 18:37

        Dziękuje mieszkańcom Świecia bo była radną Świecia i składała podziękowania w radzie miejskiej w Świeciu. Jakby była gościem w radzie w Bukowcu czy Jeżewie i tam składała podziękowania to pewnie dziełkowała by mieszkańcom gminy Bukowiec czy Jeżewo. Ty masz problemy…

        • Jozef

          1 grudnia 2023 21:06

          No mam problemy jak każdy

  13. Ala

    1 grudnia 2023 17:58

    No zobaczymy co pani posłanka z ostatnich rzędów zwojuje. Bo jak zauważyłam to tam jest obecnie jej miejsce.

    • Anonim

      2 grudnia 2023 19:50

      Co pani za bzdury opowiada o nowym demokratycznym rządzie poprzedni to według pani był faszystowski. Dno dno

      • Michoo

        4 grudnia 2023 11:18

        Tak, był faszystowski

  14. Inka

    2 grudnia 2023 12:41

    Nie tylko do Ali komentarz na miarę autora. Spróbuj sama, wystartuj i niestety prawie pewne, że nawet w ostatnim rzędzie nie zdobędziesz miejsca w Sejmie. A ja szczerze gratuluję i cieszę się, że mamy Swiecianke w Sejmie. Pani Iwono wiem, że będzie Pani dbała o swój regiom a tymi komentarzami ludzi chyba zazdrosnych i nierozumiejacych ekonomii i polityki lecz dbających tylko o swój portfel proszę się nie przejmować

    • Obserwator

      5 grudnia 2023 10:57

      Z tą dbałością to wątpliwa sprawa. Wczoraj ta pani pokazała w dwóch telewizjach, że ma tzw. parcie na szkło i nic poza tym. Same ogólne słowa wyśmiewane przez prowadzącego i posła Jakubiaka. Po prosto musi się uczyć a nie szpanować. Na końcowe pytanie nie potrafiła odpowiedzieć, wpraszając się do następnych programów…”jeśli mnie zaprosicie za dwa tygodnie to coś będę mogła powiedzieć” i to samo było słychać w obydwu telewizjach. Żenujące. Zero konkretów. Najbardziej zadowolona była pewnie sama z siebie, bo nikt tego gadania nie brał pod uwagę. Może szefostwo wypuszcza początkujących posłów celem sprawdzenia bądź, żeby czas antenowy zajmowali, gadając o niczym.

  15. Jerzy

    2 grudnia 2023 22:55

    Brawo komunał górą A emerytury ubeckie i esbeckie kiedy będą przywracane? Demokratyczny? Koń który mówi by się uśmiał.

  16. Dorota

    3 grudnia 2023 09:06

    Jeżeli ten niby demokratyczny rząd będzie wyprzedawał Polskę to wszyscy, którzy na niego głosowali będą współwinni, chyba, że przypilnują, aby do tego nie doszło.