Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie było wielu chętnych do gotowania obiadów dla podopiecznych OPS-u

Podopieczni świeckiej pomocy społecznej raczej nie będą zadowoleni z rozstrzygnięcia zamówienia na gorące posiłki. Wygrała jadłodajnia, w której nie chcieli jeść.

Udostępnij
kajtek_1

REKLAMA

Pod koniec grudnia rozstrzygnięto zamówienie na obiady dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu w 2021 r. Rozpatrywano tylko jedną ofertę. Złożyło ją Towarzystwo Wspierania Osób Niepełnosprawnych prowadzące przy ul. Nadbrzeżnej w Świeciu jadłodajnię Kajtek.

W związku z tym, że nie było konkurencji, wynik w zasadzie nie mógł być inny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wydarzenia z początku grudnia. Podopieczni korzystający z Kajtka oświadczyli, że... nie chcą tam jeść. Powodem była jakość i wielkość dań - w Kajtku dostawali głównie zupy.
REKLAMA

Oświadczyli, że wolą dostać pieniądze i kupić sobie za nie smaczniejszy, dwudaniowy obiad w którymś z barów mlecznych. Tak też się stało. Każdy z uprawnionych dostał po 150 zł. Kajtka zamknięto.

- Informacja o zamówieniu trafiła do dziewięciu punktów gastronomicznych - mówi Maciej Chareński, rzecznik prasowy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Oprócz TWON-u dokumenty złożył tylko jeden, ale były one niekompletne, w związku z czym trzeba było je odrzucić.


- Przyznam szczerze, że jestem tym niecko zaskoczony. To 30 obiadów dziennie, za które regulowane są terminowo należności. Dlaczego nasze bary mleczne nie chciały z tego skorzystać? Nie mam pojęcia. Nie wydaje mi się, aby miały za dużo klientów - zastanawia się Maciej Chareński.

Z naszych informacji wynika, że część barów nie wiedziała o takim zamówieniu. Rzecznik nie kryje, że ma nadzieję, iż posiłki w Kajtku poprawią się i nie powtórzy się sytuacja z grudnia ubiegłego roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Anonim

  12 stycznia 2021 22:22

  150 zł do ręki… Wiadomo na

  150 zł do ręki… Wiadomo na co pójdzie. 

 2. Jan

  12 stycznia 2021 22:38

  150 do ręki i w przelew!!!! 

  150 do ręki i w przelew!!!!  Niech do roboty ida i wtedy im dac. Rozpieszczacie towarzystwo!!! Do sniegu niech chodniki odsniezaja!!!!  Na takie rzeczy pieniadza sa wywalane w błoto! 

  • Anonim

   14 stycznia 2021 06:16

   Zazdrościsz bo musisz

   Zazdrościsz bo musisz zapierdalać a ja nie ha ha

   • Jan

    15 stycznia 2021 16:51

    Bo Pały robisz za kase ha 

    Bo Pały robisz za kase ha 

 3. Ola4

  12 stycznia 2021 22:40

  Czy ktos tu mysli?? To

  Czy ktos tu mysli?? To wykupcie im te obiady a nie kase pijakom dajecie!! Niech przynosza rachunki za te obiady!!! Do pracy gnać!! 

 4. Magdalena

  12 stycznia 2021 22:57

  A jaki bar mleczny chciałby

  A jaki bar mleczny chciałby ich gościć wśród normalnych klientów?

  • Renia

   13 stycznia 2021 20:25

   A Ty jesteś normalnym

   A Ty jesteś normalnym klientem ? Spójrz w lustro i się zastanów , bo tak samo ktoś może pomyśleć o Tobie gdybyś się pojawiła w  luksusoej restauracji !!!

   • Magdalena

    15 stycznia 2021 14:07

    Tak, ja płacę za swój posiłek

    Tak, ja płacę za swój posiłek, przychodzę czysta, pachnąca i dobrze ubrana. A w luksusowych restauracjach się cieszą, gdy mnie widzą.

 5. Mieszkaniec

  13 stycznia 2021 01:55

  Powinni być wdzięczni że w

  Powinni być wdzięczni że w ogóle mają co zjeść, jeśli nie chce się zapracować na cos lepszego … No ale takoe mamy pretensjonalne społeczeństwo … Nawet wśród najuboższych … Dramat

 6. Mieszkaniec gminy

  13 stycznia 2021 18:27

  Pomoc najuboższym to

  Pomoc najuboższym to obowiązek społeczeństwa 

 7. KARLIK

  13 stycznia 2021 20:35

  Hurrrra !!!! Wracają

  Hurrrra !!!! Wracają obiadziki w Kajtku mniam pychota .Znwu się najem za wszystkie czasy . Brawo bo trochę schudłem .

 8. Czytelniczka.

  15 stycznia 2021 09:40

  Ja nie rozumiem jednego. Jak

  Ja nie rozumiem jednego. Jak ludzie którzy tak naprawdę otrzymują pomoc, za którą powinni być wdzięczni dają sobie prawo do wybrzydzania i wybierania co i gdzie chcą zjeść. Normalnie to powinni się cieszyć, że mają codziennie ciepły posiłek za który nie wydają złamanego grosza,a jeśli ktoś ma wymagania to do pracy i zarobić na lepsze obiadki , które będzie trzeba jeszcze sobie ugotować. W dupach ludziom się przewraca. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama